Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Eylül '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
269
 

Fatih Terim ve geleceği...

Fatih Terim ve geleceği...
 

Oldum olası, öteberisini tereğe kayanlardan hoşlanmam. Marifeti kendinden bilende de hoşlanmam. Böbürlenen, kibirlenenlerle de hiç işim olmaz.
 
Olaya böyle bakınca da Fatih Terim, çok da beğendiğim birisi değildir. Benim beğenmem de ayrıca şart da değildir.
 
Dünyanın en iyi terzisi olsan, elindeki kumaş iyi değilse, elbise de o kadar olur. Telisten de elbise dikilir ama, şimdilerin 180 S kumaşından yapılan elbise gibi durur mu üzerinde? Hayır, durmaz...
 
Tonlarca para döküp, en yetenekli futbolcuları kadrona dahil edeceksin, sonundaki başarı ile de tek başına öğüneceksin...
 
Bu da olmaz...
 
Her şeyden evvel futbol, bir ekip çalışması işi ve başarısıdır. Eğer marifet tek başına sende olsaydı Fatih Terim, Galatasaray her sene şampiyon, milli takım da dünya lideri olurdu.
 
Galatasaray yönetim kurulu, oybirliği ile görevine son vermiş. Burada basına yansıdığı gibi "Kovuldu" tanımlamasını doğru bulmuyorum.
 
Bundan sonra Fatih Terim, milli takımın başında olacak... En azından şimdilik öyle görünüyor. Milli takımın "Yönetim" sorumlusu da TFF olduğuna göre, burada da işlerin iyi gideceğini sanmıyorum çünkü...
 
TFF'nin başında Yıldırım Demirören var...
 
Fatih Terim "Bir daha Galatasaray'a dönersem, başkan olarak dönerim" demiş ve şimdiki yönetime de şu ifadeleri kullanmış: “Beni kovduğunuz yönetim kurulu toplantısında benim hakkımda neler konuştuğunuzu biliyorum. Hesap soracağım.”
 
Bu ifadeler bile, yazıma başlarken ortaya koyduğum fikirlerimi doğrular ifadeler.
 
Aslında Fatih Terim'e bir önerim var, çok da kabul edeceğini sanmıyorum, çünkü o görevin geliri ile, yaptığı işin geliri arasında uçurum var. Hatta kıtalar arası mesafe...
 
Önerim şu...
 
AKP'den ya İstanbul ya da Adana Büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı...
 
Tam da sırası...
 
Patlatırsın bir mağduriyet edebiyatı, olur biter. Hem de AKP felsefesine uygun düşer. "Beni" dersin "Galatasaray'ı şampiyon yapacaktım, kovdular."
 
İstanbul'daki Galatasaray'lıların yüzde ellisi sana oy verse yeter. Bak AKP seçmenini daha saymıyorum, kazanır gidersin.
 
Adana'da da olabilir de, orada şansın ne olur, orasını çok bilemiyorum doğrusunu istersen.
 
Dediğim gibi, bir daha uyarayım...
 
Belediye başkanlığından elde edeceğin gelir, futboldan elde ettiği gelirin yanında devede kulak kalır, bilmiş ol da...
 
Hadi kolay gelsin... Tercih senin...
 
27 EYLÜL 2013
İBRAHİM PEKBAY
 
Dip Not: Galatasaray taraftarlarından bu yazı için alınganlık göstermelerini istemem, çünkü gerçek bu... KİŞİLER DEĞİL, KURUMLAR ESASTIR. Hakan Şükür'ün twitir hesabındaki mesajları da bu manada anlamsızdır.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sn Pekbay, bir kısım fanatik seyirci desteğini arkasında gören Sn Terim GS'ye başkan olarak döneceğim tehdidi ile takımın geleceğini de ipotek altına almış görünüyor. Bu durum kişilik yansımasının bir başka şekilde tezahürüdür. Sizin de ifade ettiğiniz gibi kurumlar kişilerle kaim değildir. Kültürel alt yapısı çok sağlam olan evrensel bir markayı yönetmek her babayiğidin harcı değildir. Önerileriniz siyasi yandaşları tarafından kabul göreceği bir seçim dönemine girmek üzereyiz. Basına yansıyan duygusal rollerini seçimde de ayni şekilde yaparsa, kazanması için hiçbir olumsuz neden yoktur. Kankası da bağımsız aday olduğu Elazığ'dan iki milletvekili çıkaracak oy almıştı ama bu oylar geçmişte yaptığı hatalarını örtmeye yetmedi. Fatih Terime verilecek destek de Galatasaray takımına başkan olarak dönmesine ve hatalarını örtmesine yetmeyecektir. Karizmatik lider dönemi bitmiş, paylaşımcı lider dönemi başlamıştır. Selam ve sevgilerimle.

Hızır Kabil 
 26.09.2013 15:56
Cevap :
Sayın Hocam... Yorumunuza katıştıracağım bir şey yok, gerçek bu. Desteğiniz için teşekkür ederim. Saygılarımla...   03.10.2013 18:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1104
Toplam yorum
: 2655
Toplam mesaj
: 212
Ort. okunma sayısı
: 911
Kayıt tarihi
: 28.01.07
 
 

Emekliyim ama “Tekaüt” değilim. 1961 yılından beri değişik “Anadolu” gazetelerinde yazdım. 1984-8..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster