Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
323
 

Fazıl Say günah keçisi olamaz!

Fazıl Say günah keçisi olamaz!
 

Toplum olarak linç en sevdiğimiz etkinlikler arasında sayılır. Taşla, sopayla, kazma, kürekle olmazsa tükürükle linç ederiz biz adamı öylemi, değil mi? Elinizi vicdanınıza koyun ve bir düşünün. Yargısız infaz ve peşin hüküm hepimizde var hiç kusura bakmayın. Birinin ağzından bir laf çıktımı hemen onu kendi anladığımız biçimde yorumlarız. Olmadı mı evirir, çevirir bildiğimiz gibi oldururuz. Şimdi yine elinizi vicdanınıza koyun hangimiz, hanginiz ara, sıra çanımızdan çok sevdiğimiz ülkemizi terk edip gitmeyi düşünmemiştir. Bu düşünceyi aklımıza sokanların hiç mi sucu, günahı yok.

Sanatçılara kızılmaması gerektiğine inananlardanım. Sanat insanları biz diğer insanlardan farklı düşüne, farklı davranan ve konuşan insanlardır. Öyle de olmaları gerekir bence. Ama onlarda bunun arkasına sığınıp kabul görmeyen fikirler öne sürmemelidirler. Fazıl Say gibi sanatçılar her toplumda ender yetişir. İstemediği şeyler söylemiş olabilir, söyledikleri çarpıtılmış olabilir yada söylemişte olabilir.Hangisini kabul edersek edelim lütfen biraz anlayış ve hoş görü. Hala kadınların ikinci sınıf vatandaş olarak görüldüğü, kızların okutulamadığı, yerlere tükürmenin olağan sayıldığı, sosyal adalet ve ekonomik dengenin sağlanamadığı bir toplumda değil Fazıl Say ülkenin yarısının bunları dile getirdiği için yurttaşlıktan atılması gerekmez mi? Fazıl Sayı günah keçisi olarak gören ve gösterenler unutmayın; "Asıl olan vatansa gerisi teferruattır!"

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ülkede kimsenin kimseye tahamülü kalmamış kendi fikir ikizlerimizi yakalasak bile herkesde aynı düşüncede deyip bu görüşle bile ters düşüyoruz. ne oluyor bize? sanatçı yazıda söylediğiniz gibi görmeyeni gören ve bunu gösterendir. çoğumuzun imkanı olsa yurt dışına hiç düşünmeden çıkıp orada bir hayat kurarız kendimize çünkü sorunların içinde boğulmağı geçtim çoktan öldük cesetimiz bulunsun diye bekliyoruz evet sadece bunu yapıyoruz beklemek... gelecek güzel günler çocuk inan... inanma palavra. artık herkes yanlış gidine dur demeyi bilmeli diyemiyorsa diyenleri öcü gibi göstermekten vazgeçmeli.

DUYGUALTN 
 08.01.2008 13:19
 

Evet sanatçI sıra dışı insandır derler. Uçuktur, çok büyük çoğunluğun göremediği, konuşAMADIĞI şeyleri kendine göre yorumlar. Sanatçı da bir insandır hata yapar, üzülür özür diler çünki duyguları yoğun insandır. Yanlış anlaşılır, insana değer verdiği için yanlış anlaşılmaya tahammül edemez, DÜZELTİR, DÜZELTTİRİR. Çünki gerçek sanatçı insaniİ duygularla beslenir BÜYÜR. Memleketimiz ve kültürümüz gerçek sanatçilar, gerçek DEVLET ADAMLARI görmüştür YEİSE gerek yoktur zannediyorum. SAYGILAR

RMZSM Meliha Karaoğlu 
 07.01.2008 23:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 405
Toplam yorum
: 240
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 910
Kayıt tarihi
: 19.04.07
 
 

Okumayı ve kendimce yazmayı severim. Samimi eleştirilere açık biriyimdir. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster