Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Temmuz '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
400
 

Fazla söylenecek bir şey yok...

Fazla söylenecek bir şey yok...
 

Türk insanın, “harakiri”yi bir Japon’dan daha iyi yaptığını ve “Rus ruleti”ni de daha korkusuzca oynadığını söylesem yanlış olmaz herhalde. 22 Temmuz 2007 seçimleri göstermiştir ki Türk insanı, kendi ipini çekmekte ya da bindiği dalı, hatta ağacı kökünden kesmekte herkeslerden daha ustaymış.

Vatanı, satılacak bir karış toprak, kendine özgü Türk karakteri ve kültürel değerleri kalmayıncaya kadar yağmalanırken, Türk insanı elindeki son kibritiyle, ateşler içindeki Roma’yı seyreden Neron gibi, bir teneke zeytinyağına ve bir çuval kömüre, memleketinin cayır cayır yanmasına neden olacak ateşi sonunda yakmıştır.

“Hayırlı olsun” diyemeyeceğim... Çünkü sonunu görebiliyorum.

Saygılarımla...

Alp İçöz
Eğitimci Yazar

Copyright©ALP ICOZ 2007

JOURNALTA
The Journal of Turkish Americans

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çok güzel bir yazı olmuş.İnsanların kendi çıkarları uğruna, düşünmeden yaptıkları tercih hepimizin sonunu getirmek üzere..Bunu göremeyen insanlara sadece acıyorum.

Nalan 
 27.07.2007 21:00
Cevap :
Merhaba. Değerli yorumunuz ve verdiğiniz desteğe teşekkür ederim. Kendi bencillik ve iktidar hırslarının peşine takilan her insanoğlu bir süre süre sonra hem hizmet ettiği misyonun anlamını hem de kendine inananların desteğini kaybedecektir. Kendi sefilliğinde ama dünyanın acımasızlığında başkalarına yaptıkları davranışın aynısını göreceklerdir. Ben de onlara acıyorum... Saygılar.  30.07.2007 7:44
 

Seçimin bu şeklilde sonuçlanacağı aşagı yukarı belliydi.Burda düşünmemiz gereken konuların başında Akp iktidarı ne yaptıki her iki seçmenden birinin oyunu alarak tek başına iktidara geldi.Kendi görüşüme göre Akp iktidarı hiç bir şekilde 4 yıllık süreçte olumlu adım atmadı.Asıl önemli olan konu Chp nin hala yetkilileri tarafından % 1 lik 1,5 bi oran artırmayla biz başarılıyız demeçleri vermesi üzerinde durulması gereken konuların başında Chp üst yönetimine derhal bi müdahelede bulunulmalıdır ya kendi istekleriyle yada kurultayda bu şekil bi yönetim sonucu akp ezici bi üstünlükle tek başına iktidara gelmiştir Chp yöneticilerinin iş güç olarak gördükleri tek şey eleştirmek olmuştur buda partiye zarar vermiştir.Kanımca chp seçimde maglup olmuştur seçmene parti politikalarını anlatmama halkın içine inmeme sonucu vb nun gibi bir çok nedenden dolayı Chp nin aksak çalışmalrı sonuu akp tek başına iktidar olarak ülkeyi 4 sene daha yönetme imakınana sahip olmuştur.

MEHMET TEVFİK ÇAKIR 
 26.07.2007 12:39
Cevap :
Bugün Türkiye'yi yönetenler her iki seçmenden birinin oyunu alarak iktidara tekbaşına geldilerse, bunda hem yıllardır kendi hırs ve açgözlülüklerine hakim olamayan ve bir türlü ortak memleket ideallerinde birleşemeyen karşı siyasetçilerin hem de oy veren eli yönlendiren toplumsal ve bireysel mentalitenin de suçu var. Artık kimse ağlayıp durmasın bu duruma nasıl gelindi diye. Sizin de vurguladığınız gibi bu seçimlerin sonucu aşağı yukarı belliydi. Türkiyeli'ler zaten satın alınmıştı çeşitli yollarla. Türklerse bir türlü sosyal demokratlıkla milliyetçiliği millete ekonomik ve sosyal refah getirecek bir şekilde sentezleyemediler. Uygar kanunlarda uygar hükümet çıkaramayan Türkiye Avrupa'ya da yakışmıyor. Kendi özünden kopanın ne kendine ne de dünyaya hayrı olur. Atatürk memleketi bu halde görseydi gözyaşlarını tutmazdı.  30.07.2007 7:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 52
Toplam yorum
: 108
Toplam mesaj
: 49
Ort. okunma sayısı
: 1745
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

"İnsan, aslinda gönül gözüyle görmeli dünyayı. Herşey, o iç dünyanin merkez olduğu kişiliğine şek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster