Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Eylül '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
654
 

Felsefe yapmaya devam. Özgür düşünce ortamını sağlayan felsefi düşünceye kim hayır diyebilir?

Felsefe yapmaya devam. Özgür düşünce ortamını sağlayan felsefi düşünceye kim hayır diyebilir?
 

Düşünce alanını ve dil söylemlerini düzelterek akılcı birleştirici faaliyet alanı olan bir felsefe ile olmadıktan(düşünce yapısı) sonra hayat zaten kısır bir döngü yaşantıdan öteye gidemeyecektir, O nedenle kısır bir düşünce dilden çıkmamalı, Felsefe yani düşünce alanında düşünür ve konuşurken çok dikkatli olmalıyız, aman boş ver ağzımızdan çıktı nasıl olsa savı ile bu düşüncelerimiz pek güçlü ve yıkıcı olamaz dememek gerekir, anında düzeltmek gerekir. 

Bugün hayatımızın her alanında toplumsal yaşama, toplumsal yaşamdaki çeşitliliğe sahip çıkarak, yabancılaşmış bireylerin düşüncelerinden uzak tutmalıyız, bize özgür düşünce veren Felsefe alanımızı. Kendi kısır döngü dünyasına kendi eli ile hapsolmuş, dar düşünce yapısı ile hareket edenleri de kucaklayarak aramıza alarak yolumuza devam etmeliyiz. Yoksa herkes kendi fikrince hareket ederse, birlik beraberliği sağlayan bu düşünce akımında uzaklaşırsak Özgürlük adına herkesin tek başına felsefe yapmasını beklemek de doğru olmaz. 

Felsefe yani düşünce alanındaki sınırlarımız çok önemlidir, insanların sınırlarına müdahale etmeden her felsefe, düşünce zararsız bir felsefedir. Özgür düşünce ortamının sağlayan felsefi düşünceye kim hayır diyebilir, fikirsiz'lerden başka? Kim istemez toplumun ekonomik alanda dünyada en iyi durumunun iyi olması kim istemez? Zengin bir coğrafyada yaşayan kültürel birikime sahip olan insanların el ele olması kim istemez ? Tabi fikirsiz'lerden başkası istemez! Devam edeceğiz. Selam ve dua ile...

 

Mehmet Aluç

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 958
Toplam yorum
: 158
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 177
Kayıt tarihi
: 04.06.13
 
 

Ben Mehmet Aluç 1962 Malatya Doğumlu. Ortaokul mezunuyum. Çocukluğumda okuma hevesim Tarkan çizgi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster