Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Mart '10

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
776
 

Fenerbahçe' de bir devir kapanıyor!

Fenerbahçe' de bir devir kapanıyor!
 

Milliyet' in internet sitesinde bugün çıkan haberde, Fenerbahçe Yönetiminin önemli bazı kararlar aldığı ifade edilmiş. Haberin başlığı "Fenerbahçe' de bir devir kapanıyor". Haberin özeti şu; Fenerbahçe' de Brezilyalı oyunculara dayanan sistem sona erdiriliyor. Takımın iskeleti artık Türk oyunculardan oluşturulacak. Hedefteki ilk isim de Hamit Altıntop. Bu oyuncu ve kulübü ile yapılan ilk görüşmelerin olumlu geçtiği söyleniyor. Peki yönetimin bu kararı doğru mu? Yönetim ne yapmaya çalışıyor?

Öncelikle sezon devam ederken, şampiyonluk şansı matematiksel olarak sürerken, yönetimin bu kararının basına sızması büyük basiretsizlik. Sorumluların mutlaka tespit edilmesi gerek. Zaten moralsiz olan futbolcuları büyük bir belirsizliğe iterek, şampiyonluk şansını iyice azaltmış oldular. Bu saatten sonra bu futbolculardan verim almanız mümkün değil.

İkinci olarak, Alex hariç tüm yabancıların gönderileceği söyleniyor. Sorunun Alex' e dayalı sistem olduğunu maalesef hala anlayamamışlar. Alex olduğu sürece takım olmak mümkün olmayacak. Defalarca yazıyoruz, Alex artık ülkemizde ve Avrupa' da oynanan modern futbola uyum sağlayamıyor. İyi futbolcu, yetenekleri tartışılmaz, ancak Fenerbahçe' ye eskisi gibi fayda sağlamıyor. Dünya değişiyor, futbol değişiyor; FB' li Yöneticiler ile bir kısım taraftarımızın Alex sevdası bitmiyor. Alex bu takımda kalırsa, diğer yabancıları göndermenizin hiçbir anlamı olmayacak!

Üçüncü olarak, Aziz Yıldırım eğer sezon sonunda Fenerbahçe şampiyon olamaz ise, Yönetimi ile birlikte vakit kaybetmeden istifasını vermelidir. Çünkü Alex gibi sayın Başkan ve Yönetimi de çağa, modern futbola ayak uyduramamaktadır. Fenerbahçe' ye çok değerli hizmetler vermiştir, ancak 2006 sezonundan bu yana aldığı kararlar veya alamadığı kararlar ile en çok Fenerbahçe' ye zarar vermektedir. Ayrıca kendisini de yıpratmaktadır. Hepimiz kendisini olumlu hatırlamak istiyoruz, ancak gün geçtikçe bunu zora sokuyor. Fenerbahçe ile ilgili internette yer alan haberlerin altındaki yorum bölümlerini okuyanlar ne demek istediğimizi anlayacaklardır. Başkan' a taraftarların güveni ciddi ölçüde azalmıştır. Sezon sonunda verdiği sözü tutamaz ise her onurlu insan gibi istifa etmelidir.

Görüldüğü üzere Fenerbahçe Yönetimi de şampiyonluğa inancını yitirmiş durumda. Yöneticilerin aldıkları kararlar da kadroya olan güvenin sarsıldığını gösteriyor. Acı olan, Yönetimin medyadaki bazı spor yazarlarının gazına gelerek kadroyu yeterli görüp sezon başı ve ortasında takviye yapmamış olmalarıdır. Ayrıca yönetimin aldığı kararları medyaya sızdıran kişilerin de camiaya verdikleri zarar düşünülerek acilen camiadan uzaklaştırılmaları gerekir. Evet, Fenerbahçe Yönetiminin yönetim anlayışına ve sportif stratejilerine muhalif olduğumuz doğrudur, ancak Yönetimin kararlarını dışarı sızdıran kişileri tasvip etmemiz mümkün değildir.

Sezonu bu kadro, bu futbolcular ile tamamlayacağız. Basına sızan bu konular elbette FB Yönetimince tekzip edilecektir. Bunu ilerleyen günlerde göreceğiz. Ancak, ne olursa olsun bu durum futbolcuları ve teknik heyeti huzursuz edecektir. Fenerbahçe adına son derece talihsiz bir olay yaşanmıştır. Umarız bu basiretsizlik, lig kupası ve Şampiyonlar Ligine katılım hedeflerinin de kaybedilmesine neden olmaz.

Fenerbahçe kesinlikle emin ellerde!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aziz Bey' i ve yönetimi başarılı bulanlar lütfen Milliyet.com.tr de yer alan "Kıyamet Kopacak" başlıklı yazının (18.03.2010) altında yer alan taraftar yorumlarını dikkatlice okusunlar. Memnun olmayanlar ilk defa seslerini bu kadar duyurmaya başladılar ve sayıca bu kadar çoğaldılar. Değişimin önünde durmak giderek zorlaşıyor.

Bertan KAYA 
 18.03.2010 15:46
 

Aziz Yıldırım neden bıraksınki.?. Fenerbahçeye şampiyonluklar verdi, tüm spor dallarında şampiyonluğa oynuyor ve bunun yanı sıra iyi yıldızlar aldı. Brezilyalılarlarla da 1 şampiyonluk 1 çeyrek final oynadık. Fenerbahçe bu sene şampiyon olmaz ama diğer seneler olur. Aziz Yıldırımlı Fenerbahçe her zaman şampiyonluğun en büyük adayıdır. Tabi Bursaya beleş puanlar verilmediği sürece. ( en çok gs şampiyonluğu görmüş başkanmı. Gs başkanları da bizlere her spor dalında madalyalar taktı). Alex te ş.ligi asist KRALI. Alex'siz Fenerbahçeyi her maçta görüyoruz.

Selim Bayraktar 
 17.03.2010 20:12
Cevap :
Aziz Yıldırımdan memnun olanlar, Şükrü Saraçoğlu' nda acı çeken taraftarı düşünüyor mu? Stadyumda kombine bilet alıp, son kuruşunu maç biletine yatırıp akşam eve boynu bükük dönenlerin hakkını savunmaya devam edeceğim. Saygılarımla.  18.03.2010 14:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 558
Toplam yorum
: 204
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 578
Kayıt tarihi
: 10.05.07
 
 

İlgi alanları ekonomi, para politikası, siyaset, edebiyat, futbol, Türk ve Ortadoğu Tarihi, AB ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster