Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Mart '14

 
Kategori
Futbol
 

Fenerbahçe, Gaziantep’te 3 attı, 3 aldı!..

Fenerbahçe, Gaziantep’te 3 attı, 3 aldı!..
 

Günler geçip gidiyor.

Futbolda da haftaların geçmesi öyle...

“Nasıl geçti habersiz” desek mi, demesek mi?

Ne denirse densin, şurada kaldı 8 hafta.

Fenerbahçe, şampiyonluk yolunda Beşiktaş’tan 10, Galatasaray’dan 11 puan önde. Bunun vereceği  ve moda deyişle “sıfırlayacağı” morallerin, önümüzdeki haftalara nasıl yansıyacağını göreceğiz. Ama bir gerçek var ki, o da, özellikle golcülerinin iyileşmesiyle, bir başka sakatlık ya da cezalı durum olmazsa, Fenerbahçe’yi yakalamanın zorlaştığıdır.

Fenerbahçe’nin başını alıp gitmesinden, sanıyoruz, en çok etkilenecek olan, Galatasaray’dır. Çünkü sanki her şey Fenerbahçe-Galatasaray rekabeti üzerine kurulmuş. Bu bakımdan, Fenerbahçe’nin gidişi, Ünal Aysal’la Manicini’yi “karar verme" noktasına getireceğe benziyor.

*****

Fenerbahçe’de özellikle Emenike, Webo, Sow’un iyileşmesi, ikinci yarının başındaki bocalamayı geride bıraktı.

Emenike, “yolaçar” misali, Gaziantepspor defansını zorladı. Bu zorlamanın getirdiği “hata”lar, gol yemeye de yol açtı. Emenike’nin attığı iki gol, gol atma becerisini bir kez daha gösterdi. Goller, Gaziantepspor’un “hata”larına bağlansa da, Emenike’nin becerisi/ çabası göz ardı edilemez.

Kalede Mert Günok, Volkan Demirel’i aratmadı. İlk dakikalarda önemli bir kurtarışı, arkadaşlarına moral verdi. Mert, ikinci yarıda da iki önemli kurtarışla göze girdi.

Fenerbahçe’de o kadar aksayan futbolcu yoktu.

Geçen hafta, gol kaçırdığı için, gözyaşlarıyla sahadan ayrılan Sow, üçüncü golü atmanın sevincini yaşadı.

Fenerbahçe’nin, uzun atılanlar toplarla, sonuca gitmeyi amaçladığı görüldü. Ne ki, bu anlayışla oynama, başlarda işe yaramadı. Atılan toplar yerini bulmadı. Ama Emenike’nin attığı goller, bu anlayışın sonucunda geldi.

Gaziantespor, üç kez  Mert'e takıldı.

Başka?

Başkası yok!.

Gol umudu Cenk Tosun, ileride yalnız kaldı.

Gaziantespor'un geride ve orta alandaki dirençsizliğini Fenerbahçe’nin etkili oyunana bağlamak yerinde olur.

*****

İlk yarının başına dönersek:

Galatasaray'ın, sakat olduğu söylenen Bruma'yı Gaziantepspor'a kiralanması, farklı biçimlerde yorumlandı. Öyle bir hava yaratıldı ki, Gaziantepspor, Fenerbahçe’yi Antep’e geldiğinde eli boş gönderecek. Sonra eli boş gönderme sırası, iki hafta sonra, TT Arena’da Galatasaray’a gelecekti.

Gitti mi 6 puan?

Ama kâğıt üzerinde gitmeler, “niyete dayalı” olmadan öteye gitmiyor.

“Gerçek”le “niyet”in farklılığı bir kez daha görüldü.

Gaziantepspor, bekleneni veremedi. Bekleneni veren Fenerbahçe, önemli sayılması gereken bir “engel”i daha aştı.

Görülüyor ki, “engel”ler geçiliyor, “durak”lar geride kalıyor.

Son söz:

Haftalar kısalıyor; bakalım, “tepe”deki mücadele, sıralama nasıl biçimlenecek?
 

http://www.facebook.com/turgutcelik

https://twitter.com/#!/turgutcelik

turgutce@yandex.com

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hocam, son 2 haftadır hızımızı aldık, gidiyoruz. 5 hafta daha dayanırsak bu işi garantileriz gibi görünüyor. Yeter ki Emenike ve Sow gol atma isteğini şahsi değil de takımdan yana kullanabilsinler. Saygılar.

Engin ALTUNISIK 
 25.03.2014 18:20
Cevap :
Engin Bey... Doğru, Emenike, Sow... bazen bencil davranıyorlar. Oysa gol attırmak, gol atmak kadar değerlidir. Fenerbahçe'nin önümüzdeki maçlarda daha iyi oynayacağına inanıyorum. Beşiktaş maçından sonra her şey açıklığa kavuşmuş olacak. Saygılar, selamlar.  25.03.2014 23:08
 

Kıymetli Turgut Çelik: Fenerbahçe, Gaziantep maçı oyun şekli,puan farkı ve gelecek tahminleri aynen anlattığınız gibi.Güzel bir maçtı, Gerek Gaziantep ve gerekse Fenerbahçeli futbolcular futbol oynadılar.Hep söyleriz ya Fenerbahçe Fenerbahçe gibi oynarsa sonuç hep böyle olur.Bu maça damgasını vuran esas olay bir vekilin,küçük yaştaki Fenerbahçeli çocuğun sevincine tahammül gösterememesi.Ben hep söylüyorum siyaset futbolun tam kalbinden girip futbolun kanına karışmıştır.Allah akıl fikir versin.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 25.03.2014 0:28
Cevap :
Mehmet Bey... Ucuz siyasetçiler, her yerde kendilerini gösterirler. Adına anmaya gerek yok, o "vekil" de öyle. Fenerbahçe, daha da iyi olacaktır. Fenerbahçe iyi olmasından en çok etkilenecek olanda da Ünal Aysal ile Manicini olacaktır. Bir Fenerbahçe yenilgisi onları yol ayrımına getirebilir. Umut pompalama, futbolcular arasında ikilik yaratma, yol göründü anlamına da gelir. Saygılar, selamlar.  25.03.2014 23:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2459
Toplam yorum
: 2830
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2286
Kayıt tarihi
: 10.11.08
 
 

İspir, hem doğum yerim, hem memleketim. Emekli Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeniyim. Dil ve Tarih-..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster