Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Eylül '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
169
 

Fenerbahçe bu sezon şampiyon olamaz

Fenerbahçe bu sezon şampiyon olamaz
 

Hesap sorulan yer hala yanlış.


Başından itibaren işi sürece yayarak uzat ve yokuşa sür.

Teknik direktörün dâhil (resmi sitenden de defalarca olmak üzere) “hukuk süreci beklenmeli” de.

TFF, etik kurulun “Kurulumuz dosya içeriğiyle sınırlı olarak yaptığı inceleme ve değerlendirmeler sonunda, kanaat oluşturmaya yetecek şekilde kanıt bulunan bazı müsabakalarda eylemlerin, ilgili kişiler ve kişilerin eylem ve davranışlarının kulüplere izafesi mümkün olduğu durumlarda spor kulüpleri bakımından şike, şike teşebbüsü, teşvik primi veya teşvik primine teşebbüs oluşturduğu kanaatine ulaşmıştır“ raporuna rağmen (yetkisi olduğu halde) ceza veremediğinde alkışla.

Elin UEFA’sı yemeyince…

“Bir an önce karar alınmalı, boynumuzda iple geziyoruz” diye serzenişte bulun.

Tribünlere oyna, gönüllerini okşa, ruhlarını sars. Büyük abi modunda “düşür düşürebiliyorsan” anlamında “bizi küme düşürün” de!

Seni bu saate kadar düşüremeyen TFF’nin şimdi hiç düşüremeyeceğini bilmiyor muydun sanki?  

TFF ürkekliğinin/korkaklığının bedelini, “sezon sonunda karar vereceğim” diye kıvrak bir cevap vererek ödedi. Daha da ödeyecek.

Çünkü Fenerbahçe’nin iki sezonunu yediler. Daha ilk günlerde “bu kararsızlık Fenerbahçe’nin iki yılına mal olacak” diye yazdığımda çok sayıda taraftar bana tepki göstermişti.***

Şimdi de yazıyorum:

TFF ne dersin desin, Fenerbahçe ya suçsuz bulunacak ya da yine iki senesine mal olacak.

Evrensel hukuk çok açık. Şöyle izah edelim:

“Şike yaptıysa” Fenerbahçe’nin bu sezon süper ligde oynama hakkı var mı? Yok.

Süper ligde oynama hakkı olmayan bir takım şampiyon olabilir mi? Olamaz. Olsa da alırlar elinden.

O zaman elinden alınan iki şampiyonlukla dünya tarihine yazdıracaksın adını. Oluru bu, ötesi yok..

Suç kimin? Karar alamayan TFF, birçoğu bu işe bulaşan ve havuzdan gelecek parayı gelmeden harcayan kulüpler birliğinin nezih üyeleri, kararı hukuk sürecine bırakmak ve süreci uzatmak için her şeyi yapan şimdi ise “suçumuz varsa düşürsünler, boynumuzda iple geziyoruz” diyen Fenerbahçe camiası.

Bugün susanlar, yarın (olası) Fenerbahçe’nin şampiyonluğunun ardından ikinci olduklarında konuyu mahkemeye taşıyacaklardır. 

Tek çare: Küme düşme cezasının kaldırılması.

Olmadı diyelim..

“Diyelim ki” 2010-2011 şampiyonluğu elinden alınan Fenerbahçe, bu sezon şampiyon oldu ve mahkemeye taşındığı halde kupası elinden alınmadı, 2011-2012 şampiyonluğu resmen tescillendi. Bu durumda, “resmen” de olsa alınan bu şampiyonluğu (2011-2012) kendisi dışında (belki birçok Fenerbahçeli de dâhil) hiçbir sporsever asla şampiyonluk olarak kabullenmeyecektir.

Buna sadece kendi camiası inanacaktır.

………

Biliyorum, bu yazdıklarımdan bir çok Fenerbahçeli hoşlanmayacak. Çünkü doğruların yazılmasından değil, düşündükleri gibi yazılmasından hoşlananların sayısı azımsanmayacak derece fazla.

Nasihat verenler, reyting peşinde koştuğumu söyleyenler, kızanlar ve hatta hakaret edenler olacak. Alıştık diyemem, alışanları da anlayamam, hoş değil ama maalesef oluyor bunlar.

Haklı olup olmadığım hiç önemli değil, haklılık bir yana, bu yazıda kendileri dışındakilerin de ne düşündüklerini göreceklerdir diye düşünüyorum. Umarım yazdıklarımı bu gözle değerlendirirler.

*** http://blog.milliyet.com.tr/fenerbahce-yonetimi-cok-buyuk-risk-aliyor-/Blog/?BlogNo=315750

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eeee sayın GS'den sorumlu bakanım(Uzun zamandır bunu söyleyen olmamıştı değil mi?)şimdi bu sezon biz ne yaparız? Gidişat pek de parlak görünmüyor! Dost selam ve sevgiler....

Ay Şen 
 02.10.2011 3:07
Cevap :
Gerçekten de olmamıştı, nerelerdesiniz? :) Bu sezon geçen sene yaşadığımız sıkıntıları yaşayacağımızı sanmıyorum ama ben çok ümitli değilim. Umarım uyum sorunu dedikleri şey çabuk aşılır. Selam ve sevgilerimle size..  03.10.2011 9:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1060
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster