Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '08

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1355
 

Fenerbahçe'de sıcak gelişmeler.

Fenerbahçe'de sıcak gelişmeler.
 

FENERBAHÇE'DE VE BEŞİKTAŞ KULÜBÜNDE SICAK GELİŞMELER..

Fenerbahçe Kulübü'nde son dönemde sular durulmuyor.. Öncelikle haberler sürekli, Sevgili Başkan Aziz Yıldırım üzerinde yoğunlaştığı gözlenmektedir. Önce taraftar grubu ile kavga başladı. Hiç bir sebep yokken, birden bire gündem bu konuda oluştu. Herkes bu konuda kendince bir yorum yaptı. Aslında her kulüpte rastlanan bu sıkıntı, Fenerbahçe'de her gün sürekli gündem oluşturmaktadır. Bu konuda yönetim de gerekli tedbiri alıp, çözüm almakta gecikmemesi zorunludur.
Özellikle, takımın istenen seviyede futbol oynayamaması, ayrı bir sorun olarak duruyor. Futbolda dün yoktur. Sayın Başkan ve yönetim bunu asla unutmamalıdır. Taraftar sürekli başarı bekler. Her yıl şampiyon olsan da gelecek yıl tekrar şampiyonluk bekler.. Doyumsuz ve sabırsızdır. Bakınız: Beşiktaş ilk üç hafta sonunda gazete arşivlerine ve başlıklarına bakıldığında, en başarılı hatta ve hatta lig şampiyonu ilan edilen bir takım idi. Herkesin takdir ettiği bir takım idi. Başarının sorgulandığı, transferlerin süper olduğu, Sinan ENGİN bu konuda yorumu ise, transferlerin aylarca araştırılarak takıma uyum ve özellikle futbolcuların özel yaşantılarına kadar incelendiğini söyleyen demeçler gazeteleri süsledi. UEFA kupasından elenmesi sonrasında bugün gazete manşetlerinde Ertuğrul SAĞLAM'ın yerine LUCESCU gelecek haberleri okunmaya başlandı. İşte Türk Futbolunun maalesef hazin sonu ve panik ile verilen yanlış kararlar..Hangi haber sizce doğru idi?

1. haber olan; "Beşiktaş süper başladı ve Türkiye'nin bu sezon şampiyonudur." diye manşet atılmaya hazırlanan ilk üç haftalık başarılı futbol sonrasındaki, bu haber mi?

2. haber olan; " Ertuğrul Sağlam gönderilecek ve yerine Lucescu gelecek" haberi mi? hangisi daha mantıklı ve yapılması gereken hangisidir? Bana göre her iki haber içindeki, alınan kararlar ve yorumlar: sadece erken alınan ve yanlışa sürüklenebilen haber veya yorumlardır..


Manşete baktığımız da, sanki yazdıklarım ile manşet haberinin alakası yok gibi gelebilir. Fakat aslında, burada vurgulamak istediğim konu şudur: Yakın dönemde antrenör kıyımları başlayacaktır. İlk beklenen Aragones'in istifası veya gönderilmesi idi. Sıcak gelişme ise, Beşiktaş takımının antrenörünü göndermesi oldu.
Futbol takımlarında transferi yönetimler yapar. Başarısızlıkta takımı değiştiremedikleri için, teknik direktörleri gönderirler. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray sürekli kazanmaya yönelik, hedefleri oldukları için, sürekli kazanamayınca teknik direktörlerinde baskı artar. Kimse sakatlık veya başka sebepleri görmezler. Sadece tabelaya bakarlar; puan durumuna bakarlar; teknik direktörün kariyeri önem taşımaz. Teknik direktörler gider, yenileri gelir. Eğer yeni gelen başarılı olamazsa, gönderilen teknik direktör: Türk basını için artık bulunmaz hint kumaşıdır.
Yazımın sonunda, herkesin saha sonuçlarından ziyade, başarı için; destek ve sabretmenin, kısacası bence futbolda başarı istikrardan geçer..

Sevgi ve Saygılarımla.Toprak Sarı

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 146
Toplam yorum
: 213
Toplam mesaj
: 23
Ort. okunma sayısı
: 811
Kayıt tarihi
: 14.09.08
 
 

Ben ticaretle uğraşan biriyim. Hobilerim arasında felsefe, sinema özellikle türk sineması, spor ö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster