Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
627
 

Fenerbahçe krizlerini artık çözüyor

Fenerbahçe krizlerini artık çözüyor
 

Krizleri çözmekte dirayet önemlidir.


Kim ne derse desin Fenerbahçe büyük bir kulüp, büyük bir camia, böyle camiaların krizleri de büyük oluyor.

En son Alex, Aykut Kocaman krizinde olduğu gibi. Sayın Başkan Aziz Yıldırım yine her zamanki gibi herşeyin üstünde Fenerbahçe çıkarlarını gözeterek krizi çözmüştür. Yoksa aksi bir durumda herşey toz duman olması işten bile değildi. Çünkü söz konusu olan Alex idi ve de Alex tüm taraftarlar tarafından çok seviliyordu,

Ama burada Alex’in yanlışları ve itirafı da, hatalarını kabullenmesi de olası daha büyük krizleri önlemiş oldu. Alex hocasına karşı daha anlayışlı ve hoşgörülü olsa, ya da madalyonun öbür yüzü misali, profesyonelce davransa belki de şimdi Fenerbahçe daha güçlü olarak, daha büyük başarılara imza atacaktı. Olmadı..

Başkan bu olayda, Aykut hocaya sahip çıkarak artık Fenerbahçe’de istikrarın nasıl sağlanacağını dosta, düşmana göstermiş oldu. Bu olayların yaşanmasında esas olan sezon başında Aziz Yıldırım’ın hapiste olması da önemli bir rol oynamıştır. Yoksa  daha sezon başında bu krizi çözer, daha doğrusu kriz olmadan olayı bitirirdi. Zaten tüm bu olanlar bazı medyanın ve güçlerin Aziz Yıldırım nezdinde Fenerbahçe’yi bitirme planı değil mi?  Neredeyse Alex’i bırakın heykelinin dikilmesini Türkiye’nin bir numaralı olayı gibi göstermek istemeleri de hep bu planın bir parçasıydı bence. Ellerine geçirdikleri herhangi bir belge olmasa da Aziz Yıldırm’ı linç etmekten çekinmemektedirler. Sapla samanı karıştırmaktan da geri kalmamaktalar, çünkü her yol onlar için bu yolda yapılan bir görev anlamına gelmektedir. Ama unutlan bir şey var, Fenerbahçe taraftarı...

Fenerbahçe taraftarı kulübune öyle bir sahip çıkıyor ki, bu krizlerin, bu linç girişimlerinin hepsi o sadece içinde “Fenerbahçe sevgisi “olan taraftarın karşısında geri tepmektedir. Her alanda, her platformada kulübü için hiçbir şeyden kaçınmamaktadır. Gücü doğrultusunda kah Fenerium, kah kombine, kah dergi, kah taraftar kartı, kısacası Fenerbahçe’nin yaşama alanlarında hep o sadece karşılıksız seven taraftarı vardır.

Kulüpler taraftarıyla bütünleştiğinde büyük kulüp olurlar. Bu da Fenerbahçe’de fazlasıyla var, işte krizleri çözen yönetimin en büyük avantajı da budur..

Fenerbahçe son maçlarındaki hızlı ve ayağa oynanan futbol ve rakip takıma her alanda baskı uygulayıp top kapmaya çalışması ve gelen başarılı neticeler, sanırım krizin iyi çözüldüğünün kanıtıdır.

Not; yalnız Alex krizi ve benzeri olayları dünyanın hiçbir yerinde bu şekilde göremezsiniz, çünkü burası Türkiye... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 319
Toplam yorum
: 951
Toplam mesaj
: 311
Ort. okunma sayısı
: 6237
Kayıt tarihi
: 14.06.06
 
 

25.08.1963 İstanbul doğumluyum. A.Ö.F İşletme mezunuyum. 8 sene profesyonel kalecilik yaptım. (Ey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster