Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
559
 

Fenerbahçe'nin ışık saçan futbolu

Fenerbahçe'nin ışık saçan futbolu
 

Fenerbahçe, bu yıl ilki düzenlenen Avrupa kupasını alabilir mi?

Bu soruyu sormak için erken olduğunu elbette biliyorum. Ancak, futbolda bazen öyle başlangıçlar olur ki, sezon sonunu görür gibi olursunuz!

İşte; Fenerbahçe o ışığı hazırlık maçları dahil vermeye ve taraftarının derin umutlar beslemesine neden oluyor.

Sakın Honved maçına bakarak böyle bir yorum yaptığımı sanmayın.

Geçen yıla göre değişen ne ki, bu takım bu hale geldi?

1-Teknik Direktör,

2-Yedek kulübesinin zenginliği,

3-Antrenör Koch faktörü,

4-Konulan hedefler…

Fenerbahçe kadrosunu gözünüzün önüne bir getirin. Forma “Aslanın ağzında değil, midesine inmiş” Honved maçının ilk 11 ve yedek oyuncuları açıklandığında, yedek oyuncular içinde 4 tane A milli ve ümit milli takımlarında oynamış oyuncu vardı. Tabi birde 18 kişilik kadroya sakatlık veya başka nedenlerle alınmayan diğer oyuncular...

Gelelim Honved maçına; maç başlar başlamaz, Honved takımı kendi ceza sahasının ön kısmına yaptığı yığınakla, Çanakkale geçilmez’i oynayacağının işaretini verdi.

Fenerbahçe maçına göre, sağdan, soldan ve ortadan ataklarla rakiplerini devirmeyi aklına koymuş olacak ki, geçen Bolu maçında iyi işleyen bir sol kanat varken, bu maçta, mükemmele yakın işleyen bir sağ kanat izledik. Önümüzdeki haftalardaki maçlarda, ortadan kısa paslar ve verkaçlarla geliştirilecek ataklarla, neticeye gitme eğilimi görürsek şaşırmayalım!

Şimdi rakip zayıf olduğu için bu netice alındı diyenler çıkabilir. Haklılar da! Ancak; takım ilerisi için ışık verdiğinden olsa gerek, rakibin zayıflık veya kuvvetlilik ayrımından ziyade, Fenerbahçeli futbolcuların oynama isteklerine bakarak, böylesi bir yorum yapılabilir.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın Fenerbahçe dergisinde yazdığı gibi “Büyük olmak için büyük düşünmek gerekiyor” Yapılan transferlerin yeterli olduğunu söylemiyorum. En azından defansa bir stoper (Durdurucu) daha gerekiyor. Tabi ileri yırtıcı bir santrafor (Orta uç) da alınırsa fena olmaz!

Fenerbahçe tarihinin hiçbir döneminde bu kadar kuvvetli bir orta sahaya sahip olmamıştı. Hedefe ulaşmak için bu orta sahanın çok büyük katkı yapacağını düşünüyorum. Ayrıca Emre, Kazım, Gökhan, Santos gibi oyuncuların, takıma her zaman büyük katkı yapacaklarını düşünüyorum. Semih, Alex, Carlos ve Guiza’yı saymaya gerek var mı?

Netice olarak Fenerbahçe çok iyi başladı. Zaman geçtikçe daha iyiye gideceklerine olan inancım tam. Türk takımları içinde her ne kadar Sivas iyi bir başlangıç yapmasa da, Fenerbahçe ve Galatasaray güçlerini gösterip, iyi birer başlangıç yaptılar. Ha şunu söyleyen olabilir! Sivas’ın rakibi, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın rakiplerinden güçlüydü. Evet, doğru! Ancak, hatırlayanlar bilir. İki yıl önce Fenerbahçe bu Anderlecht’i her iki maçta da yenerek, Şampiyonlar ligine katılmıştı!

Tüm takımlarımıza yeni sezon öncesi başarı dileklerimle…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 2986
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster