Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
545
 

Fenerbahçe'ye hep destek, tam destek.

Fenerbahçe'ye hep destek, tam destek.
 

Fenerbahçeli olmak, taraftarı için bir şereftir. Fenerbahçeli olarak doğulmaz ama fenerbahçeli olarak ölürsünüz.

Fenerbahçelilik size mutluluğu ve gözyaşlarını aynı anda yaşatabilir. Bir fenerbahçeli, takımına duyduğu sevgi ve bağlılığın başkaları tarafından anlaşılmasını beklemez.

Fenerbahçeliliğe bağlılık kitaplarla anlatılamaz. Kelimeler kifayetsiz kalır. Düşünebiliyor musunuz? Henüz maç başlamamış, takımınız sahaya çıkmamış ve onbinlerce birbirini tanımayan insanın çalan tek bir şarkıda kenetlenip tek bir vücut olması tanımlanamayacak bir olaydır. Sokakta görseniz ayıplarsınız belki koskoca adamın elinde atkısıyla "bir şarkısın sen.." derken ağlamasını. Ama o kişilerce mabet diye tanımlanan ligde sonuncu da olsanız avrupada sıfır da çekseniz girebilmek için saatler öncesinden kuyruğa girmeniz gereken o büyülü mekanda böyle bir şeye karşılaştığınızda kendi gözleriniz dolar.

Bütün stadın sadece meşale ve çakmaklarla aydınlatıldığı bir ortamda* çıldırmışçasına "Yaşa Fenerbahçe" diye bağırırken yırtılan boğazınız acı veremez bir fenerbahçeliye.

O artık klasikleşmiş "yenilsen de yensen de taraftarın senle" tezahüratının geçerli olduğu tek yerdir. "Hep destek tam destek" in yaratıcısıdır fenerbahçeli.

Fenerbahçelide mantık yoktur. Oyuncuları sevgisine layık olamadığı zamanlar deliye dönüp onlara zarar verişlerinin sebebi duydukları kızgınlıktan çok duydukları sevgidir.

Fenerbahçeli takımını küçük düşürmeye çalışanlarla bilinçsizce tartışıp kavga edebilir tıpkı sevgilisine karısına laf eden birine saldırır gibi. İşte bu yüzden ezik kompleksli ya da bunun benzeri sıfatlar yakıştırılmasını da göze alarak. Fenerbahçelinin öyküsü bir aşk hikayesine benzer gözyaşlarının eksik olmadığı. Mutluluktan da ağlarsınız üzüntüden de...

Ama her damlası, duyduğunuz sevgiyi biraz daha artırır. Ve her fener bayrağına sarılı tabutu görüşümde anlıyorum ki fenerbahçeli ölürken bile terk etmez aşkını.
Fenerbahçe'ye hep destek, tam destek...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 771
Kayıt tarihi
: 31.07.09
 
 

1981 İstanbul doğumluyum. Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümü mezunuyum. Hep Kemalis..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster