Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ağustos '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
2463
 

Fenerbahçe'ye ne oluyor?

Fenerbahçe'ye ne oluyor?
 

  

Farkında mısınız , Fenerbahçe son zamanlarda oldukça dağıldı… Başta Fenerliler olmak üzere bütün futbolseverler birbirlerine soruyorlar. Fenerbahçe’ye ne oldu?

Aslında bu soru yalnız seyirciler, taraftarlar tarafından değil, bütün spor topluluğu tarafından soruluyor?

Fenerbahçe’ye ne oldu?

Bir şeyler oldu ama, kimse doğru dürüst ne olduğunu bulup çıkaramıyor?

Ne oldu biliyor musunuz?  Fenerbahçe, moral kaynaklarını kaybetti. Özgüvenini kaybetti. Nasıl?

En başta bu güveni ; özgüveni vermesi gereken insan olan baştaki Teknik Direktör Aykut Kocaman sorunu bulamıyor; bulamayınca durmadan kararsızlıklara düşüyor; büyük bir güvensizlik havası içinde takımı yeniden yeniden alt üst ediyor. Ama yine de istediği  adamları bulamıyor; bulduğu; takıma koyduğu adamlar oynamıyor…

Aykut Kocaman şaşırmış durumda…

Eee takım da hocasına bakıyor, ondan bir kurtuluş çaresi yok; onlar da maça çıkıp “dan…dun”a başlıyorlar… Herkes bir yana koşuyor ama gerçekten ne yaptığını bilmiyor. Takım eskiden, sahada kimseye  güvenmese bile kaptan Alex’e güvenirdi… Kaptan ne yapar yapar bizi kurtarır, derdi… Gerçekten, Alex çok fazla sayıda kötü durumdan takımını kurtarmıştır. Bu bakımdan gerçekten heykeli dikilecek kadar vardır, ama artık, o günler geride kaldı; çünkü Aykut Hoca’nın Alex’e de güveni kalmadı.

Aslında , Alex’in de kendisine güveni kalmadı. Eskiden goller peşi sıra gelirken güzeldi; alkışlar vardı… Alex kraldı… Ama ne olduysa oldu, kral tahtından yuvarlanmak üzere. Ona moral verileceğine herkes, gelen giden bir tekme, bir tokat vurup geçiyor.

Geçen günde Başkan Aziz Nesin ( Affedersiniz !) Aziz  Yıldırım’da Alex’i kenara çekti bir güzel nasihat çekti. Alex de:

“Hocam müsaade et şimdi antrenmanım var, sonra konuşuruz..” dedi.

Yani Alex’e  fırça çeken çekene. Eee bu ne zamana kadar böyle sürer.

İşte , Fenerbahçe  Rusya da  kazanamadı. Hem de  ikince devrede Alex oynadığı halde…

Evet, bu takımda  birilerinin birilerine nasihat çekmesi gerekiyor. Ama bu nasihat çekilmesi gereken kişi ne Aykut Kocaman’dır ; ne de Alex’dir. Gerçi bu gidişle galiba her ikisi de yolcudurlar ama, kazanan Fenerbahçe olmayacaktır.

Çünkü bence Fenerbahçe’de nasihat edilmesi gereken ilk  kişi  Başkan Aziz Yıldırım’dır.

Aziz Yıldırım, öyle bir noktaya gelmiştir ki, artık kafası bozuldu mu, eline mikrofonu alıp, bağıra çağıra koskoca bir statta ki bütün seyircilere bile fırça atabilmektedir.
Üstelik buna ne hakkı, ne hukuku vardır. Orada konuşabilecek , tek kişi sadece Stat Amiridir. Kimse , seyirciye akıl veremez, nasihat edemez.

Ama Aziz Yıldırım eder. O herkese  fırça çekebilir. İsterse Aykut Kocaman’a da, Alex’e de.. Ama bu durumda , takım kimi dinleyeceğini şaşırmıştır. Bizzat kim yönetiyor takımı , yarın 6 yıllık hapis cezasını çekmek üzere içeri girse (faraza muhal) kim yönetecek…

Görüyor musunuz durumu?

Aykut Kocaman, şaşkın ve bizar..
Alex şaşkın ve bizar…
Takım da…

Onun için , sahaya çıkıp dan…dun vurup gidiyorlar… Yarın bir gün Kuyt’da onlara uyar…
Ondan sonra seyret Fenerbahçe’yi …

Söylediklerim de haksız mıyım? Belki de haksızım. Bilemiyorum. İşte kendi kendime soruyorum…
Neler oluyor? Çünkü bazen dışardan görünen şeyler , içerdekine benzemez. Haydi hayırlısı.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hocam, Aziz başkan içeride iken onları birbirine kenetleyen çimento misali bir güç vardı. Çıkınca rehavet çöktü. Hem Alex ne olursa olsun Fenerbahçe'nin en sıkıntılı döneminde; takımına sahip çıkan bir görüntü sergiledi. Ancak!!! Balık hafızası mevcut insanlarımızda. Her yapılan güzel bir davranış unutuluyor da hata hemen göze batıyor. Aslında ahde vefayı yitirmişiz ya da yitirtilmişiz aynen Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına ve de bu vatanı canları pahasına kanlarını dökerek bizlere emanet bırakan şehitlerimize de unuttuğumuz gibi. ''Vefa'' İstanbul'da bir semt olmaktan öte başka bir anlam taşımamakta ne yazık ki artık.Sevgi ve saygılarımla...

Ay Şen 
 30.08.2012 23:35
Cevap :
Dediklerin doğru. Fenerbahçede herkes biraz moral açıdan dağılmış gibi... Aziz Yıldırım da eskisi gibi değil. Bana göre kimsenin artık özgüveni kalmadı. Ama en çok, en sadık asker olan Alex'e ayıp oluyor. Türkiye'ye gelen en doğru dürüst futbolcudur. Onu da tu kaka yaparsak , yazık olur. Saygılar, esenlikler dilerim.  31.08.2012 4:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 799
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster