Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '11

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1230
 

Fenerbahçeli oldum!

Fenerbahçeli oldum!
 

"Sizi hatırlamak bile istemiyorum" demiştim ama..!!


Şike heyecanı dün Galatasaray Spor Kulübü’nü de sardı. 

Bu konuda Galatasaray’ın internet sitesinden yaptığı açıklamalar özetle şöyleydi: 

“Yürütülen bir soruşturma kapsamında Sayın Bülent Tulun'un tanıklığına ihtiyaç duyulmuştur. Galatasaray Spor Kulübü'ne ilişkin herhangi bir iddia ve bu iddialara ilişkin bir arama kararı bulunmamaktadır. Hiçbir kulüp çalışanı veya yöneticisi de şüpheli sıfatı ile yer almamaktadır. Bir takım medya organlarında çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Galatasaray Spor Kulübü bugün olduğu gibi her zaman adli makamlara ve emniyet güçlerine her türlü desteği vermeye hazırdır.” 

Kamuoyu bilgilendirmesi ve kullanılan ifadeler açısından iyi bir süreç yönetimi. 

Ama asıl konumuz bu değil. 

Gerek Galatasaray’ın resmi internet sitesinden gelen bu açıklamaları, gerekse soruşturmanın Galatasaray’la ilgili medyada yer alan son dakika haberlerini takip ederken ister istemez empati yapmak durumunda kalıyorsunuz. 

Bir anda Galatasaray’ın birinci lige düşürülebileceğini düşündüm. 

Böyle bir durumda transfer yapılamayacağını. 

Eldekilerin paralarının ödenemeyeceğini. 

Yabancıların teker teker evlerinin yolunu tutacaklarını. 

Yeni ve güzel bir başlangıç yapmak üzereyken bir anda tepetaklak yuvarlanıldığını düşündüm. 

Bakın! 

Açıkça söylüyorum! 

Bir anda Fenerbahçeli oldum, Beşiktaşlı oldum! 

Fenerbahçe ve Beşiktaş’a gönül vermiş milyonların yerinde olmak hakikaten zormuş. 

Artık birbirimizi anlamanın zamanı gelmiş.. 

********** 

Diğer yandan.. 

İster inanın ister inanmayın, çok mutlu da oldum, ferahladım! 

Bıkmıştı artık Galatasaraylı, yıllardır şüphe ve söylentilere dayanarak dedikodu tarzında suçlanmaktan! Masumiyet karinesi diye bağıranlarca sadece "şüphe ve söylentilere" dayanarak karalanmaktan! 

Şike yapıldıysa cezası kesilir, yapılmadıysa aklanılır en azından. 

Eğer Galatasaray'ın şikenin içerisinde olduğu ispatlanırsa, en ağır ceza verilsin. Komplo-momplo, rant kavgası, bilmem ne diye kıvırma yok. Varsa ispat, ceza hemen verilsin.. 

Bilinsin ki! 

Hiçbir yere Bülent Tulun’un ya da Adnan Polat’ın posterlerini asmayacağım! Onlara destek vermeyeceğim! Aklanmalarını ya da cezalandırılmalarını bekleyeceğim. 

Daha önce de yazdım, Galatasaraylılar için de tekrarlayayım: 

Camia isterse farklı düşünsün, işin içinde başkanı veya yöneticileri varsa, yapılan her şey camiaya mal edilir. Asıl mesele camianın bu durumu hak edip hak etmediği ve camiaya yazık olup olmadığıdır! Yaptıkları her faaliyet, her söz, davranış ve duruş bunun göstergesidir. 

Bence Galatasaraylılar her durumda bunu en güzel şekilde gösterecektir. 

********** 

Yazarın notu: Bir süre ara veriyorum, tüm spor severlere saygılarımla.. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sizi kutluyorum yorumunuz icin bende gs li yöneticileri suclu olsunlar düzenbaz olsunlar arkalarinda olmam ben hayatim boyunca dogru bildigimin arkasinda oldum cocuklarimada gururlu dürüst olmayi ögrettim olasi bir sike olayinda neden rakiplerim gibi baskanimizin yaptigi düzenbazliklari yok sayayim ve memelekette anarsi yaratayim bu insanlar acaba cocuklarina nasil anlatiyorlar sike olayini aziz yildirimin yaptiklarini cocok deemezmi baba sen her gün bana dogru ol caliskan ol komsenin cebindekine üstündekine göz dikme diye ondan sonra o cocuk babasini nasil cidiye alir gs olmanin ayricaligida bu zaten sahislara endeksi olmamamak gs da kimse sucluyu aklama operasyonlarina gitmez........ gitmemeli.

KERIM GÖKEMIR 
 09.08.2011 4:14
 

Bekir Bey. Düzeltmeniz için önce teşekkür eder, sonra bir "dalgınlık"tan ötürü kusura bakmayın, derim. Bilirsiniz hep "Bey"li hitap ederim. "Bekir"den sonra, "Bey" yazacağıma bir daha "Bekir" yazmışım. İnanın, hiç farkında değilim. Hitaplarda özenli davrandığımı, size de ayrı bir saygı ve sevgi beslediğimi belirtmek isterim. Saygılar, selamlar.

TURGUT ÇELİK 
 08.08.2011 20:31
Cevap :
Hiç endişe duymamıştım zaten Turgut Bey, belki özel bir şaka gibi bir şey olabileceğini düşündüğümden sordum. Bilmukabil duygu, düşünce ve selamlarımla..  09.08.2011 2:44
 

Bekir Bekir. "Ayrıca ben sizin Aziz Yıldırım'ın hala peşinden gitöenizi son derece mantıksız buluyorum." cümlenizdeki "mantıksız" sözü üzerinde durmayacağım; yoksa "yorum", bir "deneme" yazısına döner. Aziz Yıldırım'ı sevmeyebilirsiniz; o, şu an, savcılık gözüyle sadece, bir "şüpheli"... Aziz Yıldırım, öyle başka "yönetici"ler gibi (kimilerine "yönetici" demeye dilim varmıyor, onlar birer "idareci", çünkü duruma göre işi "idare" ediyor, "saf" tutuyorlar) "kâğıt mendil" misali atılacak biri değil. Saygılar, selamlar. Niye, Mantıksız? Bu, Öznelliklik Değil mi?

TURGUT ÇELİK 
 08.08.2011 11:19
Cevap :
Peki Turgut Bey, haklısınız, "mantıksız buluyorum" demeyim, "mantığıma oturtamıyorum" diyeyim.. Neden "Bekir Bekir" dediğinizi anlamadım, özel bir anlamı var mı ? :)  08.08.2011 18:48
 

Merhaba dostum. Benim anlamadığım şu belge bulunmaz ise BJK-FB ve GS suçsuz mu olacak. Ortada şike falan yokmuş mu diyeceğiz. Görünen o ki bu şike opreasyonunda dağ fare doğuracak. Böylece bu operasyonun amacının şikeyi yok etmek değil başka amaçlarının olduğu ortaya çıkacak. Gizli faşizmin pratik uygulamalarından başka bir şey değil. GS operasyonu ise bence tamamen uydurma ve göz boyamadan başka bir şey değil. Ortaya çıksa bile ceza verilmesi mümkün değil zaten. Saygılar.

Ali İhsan UĞUZ 
 08.08.2011 9:40
Cevap :
Masumiyet karinesi.. Siz buna inanmıyor musunuz? Belge bulunmaz ise "suçsuz" diyemez miyiz bilmiyorum ama "suçlu" diyemeyeceğimiz kesin. Galatasaray hakkında bir şey çıkaramadılar zaten. Beşiktaş'ın durumu da belli olmaz..  08.08.2011 18:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1058
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster