Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Kasım '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
1130
 

Fenerbahçenin centilmenlik yüzsüzlüğü!

Fenerbahçenin centilmenlik yüzsüzlüğü!
 

Camialar arası dostluk canlısı(!) fenerbahçe..


Fenerbahçe resmi internet sitesinden Galatasaray'a yönelik bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın "bazı kısımları" ve meali şöyle:

"Kamuoyunu gereksiz tartışmalara sürüklememek ve camialar arası olması gereken dostluk ve barış ortamına katkımızı sürdürmek için Galatasaray Spor Kulübü Yöneticilerinin derbi zaferimiz sonrasındaki açıklamalarıyla ilgili görüş bildirmekten ısrarla kaçındık. Bu sorumlu ve tutarlı duruşumuzu 2006-2007 sezonunda Ali Sami Yen Stadyumu'nda oynanan ve bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş olayların yaşandığı maçtan sonra da aynı şekilde göstermiştik."

Bakınız burada bahsedilen her iki durum da fenerbahçenin galip geldiği maçlar sonrasıdır, mağlup olduktan sonra sustukları hiç görülmüş bir vaka değildir.

" .... Bu bağlamda camiamızın çıkarlarını korumak ve de yaşanmış gerçeklerin hafızalardan silinmemesi adına bu açıklamayı yapmak zorundayız. Ayrıca bu konuda daha geniş değerlendirmeyi basın mensuplarıyla önümüzdeki günlerde yapacağız."

Yani bu centilmen suskun kulüp diyor ki, "bu açıklama bizi kesmiyor devamı gelecek".

"Daha önce bakanlık mevkiinde bulunmuş Sayın Çelebi'nin, 3-1'lik zaferimizi kastederek yaptığı "Zorbalıkla maç kazanmak" ve "Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nda her maçta olay çıkıyor" şeklindeki açıklamasını kendisine yakıştıramıyoruz."

Bunun neresi yanlış?!

"..... Zorbalıkla maç kazanmak söz konusu ise, Sayın Çelebi ve yönetici arkadaşlarına 2006-2007 sezonunda Ali Sami Yen'de Fenerbahçe'nin 2-1 galibiyetiyle sonuçlanan maçı hatırlatmak isteriz."

Bu maçta yaşananlar; yıllarca Kadıköy'de yaşanmasına rağmen hiç bir tedbir alınmayan rezaletlere karşı bir patlamadır, "yeter artık" haykırışıdır! Yine de bu olayları haklı göstermez, bunu da kabul ediyorum.

"10 yıldır değişmeyen gerçeği bu denli yan yollara saparak göz ardı etmenin hiç kimseye fayda getirmeyeceğini, rakibi tebrik etmeninin de bir erdem olduğunu kendilerine ayrıca hatırlatmak isteriz. Fenerbahçe Spor kulübü"

Vay vay vay!!! "Dinime küfreden müslüman olsa" derler bizim ellerde. Centilmenliğe davet ederken bile "10 yıldır değişmeyen gerçek"ten bahseden şu kışkırtıcılığa bakar mısınız?!!!

Arka arkaya defalarca yenilerek şampiyonluğu kaybettiğiniz Efes'i tebrik ettiniz mi? Yenildiniz diye dövdüğünüz basketbolculardan ve teknik direktörlerinden özür dilediniz mi? Sahaya hemen herkes bir şeyler fırlatmasına rağmen bunu yapanları büyük fenerbahçe taraftarının arasına karışmış bir kaç kendini bilmez diye nitelendirmediniz mi? Hem Galatasaray'a 5-1 kaybettiğiniz kupa finali sonrası (kaldı ki o maçta hiç bir seyirci olayı yaşanmamasına rağmen), hem de Beşiktaş'a yenildiğiniz kupa finalleri sonrası değil rakibi tebrik etmek, ikincilik madalyalarınızı almaya bile çıkmadığınız doğru değil mi? Bunu sizden başka yapan bir kulüp daha var mı? Son olarak "edebi sözler" sarfeden Ercan Saatçiyi kınamak yerine, görüntülerin nasıl kaçırıldığı konusuna dikkatleri çekmeye çalışarak, ayrıca taraftar sitelerinde onu cümbür cemaat savunarak tamamıyla küfürün yanında olduğunuzu gösteren camia siz değil misiniz?


Hangi centilmenlikten bahsediyorsunuz siz yahu?!! Hadi canım siz de!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu kadar objektif yazdığınıza göre sanırım Beşiktaşlısınız. Başarılarınızın devamını dilerim.

SAYKO 
 16.11.2009 14:32
Cevap :
 16.11.2009 16:11
 

sana birkaç sorum var.kadıköyde keita ya su şişesi İSABET etti mi? cevabın hayır ise: keita sarı kart görmeli miydi?cevabın evetse: sonra topu alıp sahayı turlaması bir daha sarı kartı gerektirir mi:cevabın evetse gs yöneticisinin çıkıp keita nın gözü çıkacaktı demesi- sanki isabet etmiş gibi- ETİK mi? bunlardan irine cevabın hayırsa kendine saygını sorgula.

mertyildirim 
 15.11.2009 17:09
Cevap :
"Bana" sorularınızı cevaplıyorum: Keita'nın başına su şişesi isabet etti.. Söylendiği gibi Keita'nın arkası dönükse o şişeyi telepatiyle mi farketti yoksa arkada gözü mü vardı? Antu.com'un TV görüntüleriyle ortaya attığı bu iddia yine TV görüntüleriyle çoktan çürütüldü.. Ayrıca sahada çıkan olayları savunma çabanızı takdir ettim doğrusu.. Etik olmayan herşeye karşı çıkarım, birazdan bugünkü basketbol maçında Galatasaray seyircisinin yaptığına karşı çıkacağım gibi..  15.11.2009 21:06
 

bak sana söylettim sulu derbiden sonraki ilk kadıköy maçında olay olmadığını. halbuki senin mantığınla patlama olmalıydı.anladın mı centilmen olduğumuzu?

mertyildirim 
 15.11.2009 17:05
Cevap :
Kelime oyunları yapıp zeki olduğunuzu göstermeye çalışmayın. Zeki olduğunuzu gördüm zaten.. Bana "bu maçta olan ufak olaylar" dediniz; ben de bu maçın, o maçın hemen üzerine oynanmadığını söyledim. Bir sonraki oynanan maçta da sahaya bir çok yabancı madde attınız, bırakınız bu numaraları.. Ama diyorsanız ki "bir sonraki" maçta atılanlar da bir patlamadır, yine de söylediklerinizin belli bir mantığı var söylemimi tekrarlıyorum. Yolunuz açık olsun genç kardeşim..  15.11.2009 21:00
 

Sulu derbideki olaylar bir patlamaydı madem o zaman diğer maçlardaki olayları neyle açıklıyorsun? Son 10 yılda hiçbir sami yen maçında Saraçoğlundakinden daha az olay olmadı.Ayrıca o zaman ben de diyorum ki bu maçta olan ufak olaylar sulu derbide olanların sonucudur.bir patlamadır.

mertyildirim 
 13.11.2009 22:01
Cevap :
Son derbideki olayların bir patlama olduğunu iddia etmek mümkün değil çünkü ondan sonra Kadıköy'de maç oynandı, bu ilk maç değildi. Ama yine de belli bir mantığı var söylediğinizin. Son 10 yılda A.Sami Yen'de çıkan hangi olay olmuş merak ettim doğrusu? Sizinle sadece sulu maç ve sonrası konusunda hemfikirim..  14.11.2009 13:18
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 293
Toplam yorum
: 469
Toplam mesaj
: 44
Ort. okunma sayısı
: 1057
Kayıt tarihi
: 07.11.08
 
 

Sporun bir kavgadan çok; ahlak, mücadele, eğitim, zeka ve dürüstlük olduğuna inanıyorum. Doğaya, ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster