Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Mart '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
1996
 

Fenomen

Fenomen
 

Benim gerçekten keyif alarak dinlediğim bir gruptan bahsetmek istiyorum sizlere. Sevgili arkadaşım Mert Topel sayesinde tanıştığım “Fenomen” özgün müzikleri ve kalitesiyle her gün beni kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

Fenomen, 2003 yılında, başta İsmail Soyberk, davulda Bülent Ay, elektrik gitarda Barış Bölükbaşı ve tuşlu çalgılarda Mert Topel’in, jazz rock fusion tarzındaki özgün bestelerini icra etmek üzere bir araya gelmeleri ile oluşan bir grup. Bir süre sonra, Fenomen'e sahne performanslarında tenor ve soprano saksafonda Ümit Onartan eklendi.

2004'ün aralık ayında ilk albümlerini kaydetmek üzere stüdyoya giren grup, Erkan Oğur, Levent Altındağ, İmer Demirer, Aycan Teztel gibi Türk caz müziğinin belli başlı ustalarının da konuk olduğu "Fenomen" isimli bu çalışmasını, Kalan Müzik imzası ile biz müzik severlere sundu…

Duyularla algılanabilen her şey yani “Fenomen” bütün duygularınıza hitap edecek bir albüm. Mutlaka dinlemelisiniz. Ayrıca 2003 yılından beri şehrin çeşitli yerlerinde ve caz festivallerinde Jazz Rock türündeki özgün müziğini icra eden grup, bir yıllık nadas döneminden sonra ilk konserini Beyoğlu/Hayal Kahvesi’nde 30.04.2007 Saat: 21.30 da veriyor. Albümlerinde yer alan parçaları seslendirecek olan Fenomen, Hayal Kahvesinde meraklılarına hatırı sayılır büyüklükte bir gürültü kopartacak.

2006 yılını sessiz geçiren grup, 2008 başında çıkartmayı planladıkları ikinci albümün çalışmalarına da başladı.

Bekleyenlere duyurulur…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Tartışılmazmış. Klasik müziği çok seviyorum ama bir türlü Jazz müziğine ısınamadım. Çevremde de çok dinleyen var ama dediğim gibi tüm insanlar farklı yaratılmış. Erkan Oğur ile Fenomen'i karşılaştırarak cevap verirseniz sevinirim. O cevaba göre Fenomen'i dinleyeceğim. Saygılarımla, iyi akşamlar.

Eşit Ağırlık 
 24.03.2007 21:33
Cevap :
Vallahi Harun Bey öyle bir soru sormuşsunuz ki ne cevap versem diye kaç gündür düşünüyorum. Erkan Oğur ile Fenomeni karşılaştırmak??? Bence karşılaştırmak yerine Fenomeni dinlemeniz daha mantıklı. Siz kendiniz karar verin. Bence birşey kaybetmezsiniz. Sevgiler...  26.03.2007 14:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 47
Toplam yorum
: 290
Toplam mesaj
: 173
Ort. okunma sayısı
: 1963
Kayıt tarihi
: 29.07.06
 
 

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı “Piyano” ve “Kompozisyon ve Orkestra Şefliği” ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster