Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Aralık '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
715
 

Ferdi, adı gibi tek kalmasın lütfen

Ferdi, adı gibi tek kalmasın lütfen
 

Bugün zihinsel engelli çocukların bir etkinliğindeydim. Yokuş aşağı frenleri patlayan ağır tonajlı yük aracıydı göz pınarlarım. Gazeteye gelip yazımı bitirince sevgili Deniz'den bir ileti geldi. Anlamlı bir iletiydi.

Geçtiğimiz günlerde kendi bloğunda anlatmıştı Ferdi ve ailesinin bir başına savaş verdiklerini. Yüreğim burkulmuştu her okuyan gibi. Ancak kısa süren bir burukluk yaşamış "Allah yardımcıları olsun" diyerek geçmiştim başka blog arkadaşlarımın yazılarına... Şimdi öyle utanıyorum ki!

"Ferdi için, 6 aralık mektup günü olsun diye düşündük.. Yapar mıyız hep birlikte?" diyerek http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=16010 linkini veriyordu. Oradan, Biberiye, Melda, belki başmkalarına da geçerek bu konuda ki duyarlılıklarını görünce bloger komşularımı daha bi sıcak sevdim, daha bi fazla...

Yediklerimizin değil, hazmettiklerimizin bizi güçlü kıldığını; kazandıklarımızın değil, biriktirdiklerimizin bizi zengin yaptığını; okuduklarımızın değil, anımsadıklarımıın bizi bilgili yaptığını ve başkalarına verdiğimiz öğütler değil, uyguladıklarımızın bizi insan yaptığını öğrendiğimizde sorunlar ortadan kalkacaktır eminim.

Ferdi 22 yaşında. Şu an istanbul'da. Ailesi ve sevenleri ona uygun ilik bulma çabasında ve bulduklarında gerekli operasyon için para..

Yanlış anımsamıyorsam Melda sözetmişi 350 bin yeni Türk Lirası gerekliliğinden ve Biberiye 865 blog yazarı ile ilgili yaptığı hesapları aktarmıştı blogunda. Benzer olayları kendi çıkarlarına kullanan öyle yaratıklar var ki doğal olarak konuyu teyid edebilecek bir de resmi makam ad ve telefonu vermişler.

"0224 252 25 22/103 K.Kırayoğlu. Bursa Valiliği'nin bu telefon ve ilgilisinden teyid edebilirsiniz" diyorlar konuya ilgi gösterecek kişi ve kurumlara.

Bilim insanları, modern insanın atasının başarıyla avlandığı tezini tersine çevirdi. Yeni araştırmalara göre, modern insanın ataları kendileriyle yeryüzünü paylaşan vahşi yaratıkların yemi oluyordu. Kurban olmaktan kurtulmak için ilk insanlar kendi aralarında güçlerini birleştirerek dayanışma kültürü oluşturarak ayakta kalmayı öğrendi. Böylece ilk cemiyet hayatının tohumları atılmış oldu.

Haftanın bir kaç günü Tv karşısında popstar, pop dansöz programlarına defalarca telefon desteği verenler var bu ülkede.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Daha önce de okumuştum sizin de belirttiğiniz gibi ve 'yazık çok gençmiş' demiştim sadece. Bu kez aynı sizin gibi utandım. Bir şeyler yapmayı niye düşünmedim diye. Adresleri aldım ve arkadaşlarım ile bir organizeye gireceğim. Umarım diğer blogçularda da benzer şeyler olur ve Ferdi için güzel haberler okuruz yakın bir zamanda. Emek veren, gönül veren herkese teşekkür etmek istiyorum sizin aracılığınız ile.

Arzu 
 09.12.2006 20:32
Cevap :
Sağolun sayın Soyer.. Biliyor ve inanıyorum ki bu ülke insanları içinde İNSANLIK halen hüküm sürüyor ve sürecek.. Arkadaşlarınıza ve size teşekkün ederim.  09.12.2006 22:06
 

şu "pop"lara mesaj atanlar "Ferdi"leri de gözetse bize bile ihtiyaç kalmazdı... desteğiniz için teşekkürler

Feyhan 
 07.12.2006 22:24
 

çok teşekkür ederim ilginiz için başta. Gerçekten de bu tür organizasyonları da kötü amaçlar için kullanarak insanların güvenmlerini yıktılar. Bu yüzden de elimizde valilik izninden doktor raporlarına kadar her şey mevcut. Bir dosya dolusu belgeyle çalınıyor kapılar bu yüzden...

Lyssa 
 06.12.2006 12:59
 

Size bizi yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum. Ayrıca okuyucularımız için bir site adresi de veriyorum. Orada bütün detaylar yer alıyor. Sevgiler... http://biryardimeli.bz.tc

Melda 
 05.12.2006 23:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 126
Toplam yorum
: 807
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1259
Kayıt tarihi
: 10.09.06
 
 

48 yıldır yaşıyorum.Gazeteciyim, müzisyenim, babayım... Önce insan ve iyi bir yurttaş olabilme çab..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster