Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Aralık '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
563
 

Ferdi ve tüm gencecik yürekler için

Bazen, hayatın tüm gerçeklerini yok saymak, toz pembe bakmak isteriz tüm dünyaya. Neden, niçin sorularımız, sitemimiz, isyanımız olur hayata karşı. Aslında başka insanlarda da, haber organlarında da, duyduğumuz, gördüğümüz, bildiğimiz bir çok şeyi kendi sevdiklerimize kondurmak, kabul etmek istemeyiz.

Aslında hepimize hiç uzak değildir, nerde, ne zaman ne ya da yaşıcağımızı kimler bilebilir ki. Belki çok yakın zamanda hayatımın artık çok içinde olan, sevdiğim bir insanının ailesinde çok talihsiz, üzücü bir kayıp yaşandığı için belki de buna daha çok inanıyorum artık. O da çok talihsiz bir şekilde, o gencecik hayatına gözlerini yumduğunda sadece 25 yaşındaydı. Gencecik bir insan pisi pisine gitti bu dünyadan. Hala bunu üzüntüsünü çok derinimde yaşadığım için bugün henüz haberini aldığım Başka bir gencecik yüreğin, benim yaşlarımda başka gencecik bir yüreğin, Ölümüne gün sayması benim bir kere daha sarsılmama neden oldu.

Kelimler böyle anlarda bogazınıza düğümlenir ya, ne söyleceğinizi bilemezsiniz, ah keşke yapabilceğim bir şeyler olsa deriz. Belki gideni geri getiremeyiz ama tedavisi için henüz 2 haftası olan, ölümüne gün sayan adı ferdi olan arkadaşımızın için öncelikle dualarımızı esirgemeyerek, inancımızı hiç kaybetmeden dualarımızla onu koruyabiliriz. Sonrasında yapabilceğimiz bir şeyler var aslında. Hepimizin yapabilceği küçücük katkılarla bile ona çok yardımımız dokunabilir. Tedavisi için gerekli miktar, 350.0000,00 Ytl. Belki çok kısıtlı bir zamanımız var, ama noolur inancımızı hiç kaybetmeyelim, Ferdi'yi tekrar aramıza, hayata döndürelim.

Bugün Tek yürek olma günü, sevgili kardeşimize destek olma, dayanışma günü. Henüz 22 yaşında, hayat yolunun çok daha başında olan, pırıl pırıl gencecik bir insan ölmesin diyorum. Ferdiler ve tüm gencecik yürekler ölmesin...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

inanarak yola çıkmak zaten başarmak... hayatın gerçeklerini yok saymadığın için teşekkürler...

Feyhan 
 07.12.2006 21:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 82
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 1247
Kayıt tarihi
: 24.08.06
 
 

  Bir şair, bize Güzellikten Söz Et, dedi. O da yanıtladı: ''Nerede arayıp, nerede bulacaksınız g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster