Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Aralık '07

 
Kategori
Kültür - Sanat
Okunma Sayısı
564
 

Ferhat Su Kanalı önünde basın açıklaması

Ferhat Su Kanalı önünde basın açıklaması
 

Kültür Memur-Sen Genel Eğitim Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Ahmet SEVEN’ den

AMASYA FERHAT SU KANALI ÖNÜNDE ANLAMLI BİR MESAJ

Kültür Memur-Sen Genel Eğitim Basın Yayın Halkla İlişkiler Sekreteri Ahmet SEVEN sendika olarak başlattığı il gezileri çerçevesinde önce Amasya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret ederek personel ile görüştü. Daha sonrada Amasya Ferhat Su Kanalı Önünde açıklama yaptı:

SEVEN: ”Ferhat Şirin için dağları delmişti. Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanlarının yıllardır süren mağduriyetini giderip önündeki engelleri aşmak için kararlıyız. İnanıyorum ki mücadelemiz sonunda biz de onlara insan onuruna yakışır bir hak kazandıracağız. Bunda kuşkumuz. Yoktur. Bir düşünürün “Mermeri delen suyun gücü değil, damlaların sürekliliğidir” dediği gibi biz de sendika olarak çalışmalarımıza aralık vermeden devam edecek sonunda bu haksızlığı deleceğiz. Kültür ve Turizm çalışanları ülkemizde devlet memurları içerisinde en çok mağdur olan ve hayat düzeyinin altında kalan kurum haline gelmiştir. Bu anlamda biz hiçbir kurumu emsal almıyoruz. Yalnızca hayat şartlarına cevap verebilecek bir ücret istiyoruz. Ferhat nasıl ki Şirin için dağları delip Amasya’ya su getirdiyse biz de büyük aşkla gerçekleştirdiğimiz mücadelelerimiz sonunda çalışanlarımıza bu hakkı kazandıracağız” dedi.

Ahmet SEVEN, Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanlarının bu konuda ki inançlarını yitirmemelerini de isteyerek, bakanlık çalışanlarının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada yanlarında olduklarını onlardan da kendilerine destek ve güven vermeye sürdürmelerini beklediklerini ifade etti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de sizin cevabınızı size yakıştıramadım. Benim tekelimde olsaydı, sizi sürgüne gönderirdim, Antarktika'ya, Papua Yeni Gine'ye:)) Görürdünüz gününüzü. Ben ara sıra yazan, mümkün olduğunca objektif davranmaya çalışan biriyim. Siz devamlı bir "Samsun Yazarlar Derneği" tutturmuş gidiyorsunuz. Ben de yakında İzmir Mezar Kazarlar Derneği kuracağım. Her gün bir blog yazıp nasıl mezar kazdığımızı, ölülerin ruhuna Fatiha okumadan onları diri diri gömdüğümüzü mü anlatayım? Ya da mevtaların başlarını AB Başkenti Brüksel'e doğru çevirdiğimizi mi anlatayım? Sıkılmaz mısınız? Çok megalomansınız çooook! Biraz kendinize çeki düzen verin! Yazım hatalarını okuyucunun düzeltmesi gerektiğini savunan ilk yazarsınız benim gözümde. Biraz dil bilgisi çalışın Ahmet Bey'ciğim. Daha sonra yazar olursunuz. Her yazan yazar mı sizce? Ben yazım kurallarını bilmeyen veya bildiği halde bunlara önem vermeyen, Türkçeyi doğru dürüst kullanamayana YAZAR demem. YAZAR KASA da yazıyor. Mutlu günler kardeşim.

Mustafa Mumcu 
 12.12.2007 19:34
Cevap :
Sizin yorumunuza öyle kırıcı cevap vermemeliydim. O gün biraz yorgun ve gerilimliydim. Neyse aslında doğruları söylüyorsunuz. Ben de size katılıyorum. Bu konularda Ahmet Seven'e karşı birlikte mücadele verebiliriz. Zaman zaman kendini kontrol edemiyor. Haddini aşıyor işte. Fakat hiç mi haklı tarafı yok. Sürgüne gitmesin. Eğer gidip geri dönerse kahraman yaparız adamı. buna gerek yok. Yazım hatalarını okuyucular düzeltmeli demiştim. Bazı zamanlarda buna da ihtiyaç var. Biliyorsunuz Duvarcının hatasını sıvacılar, sıvacıların hatasını boyacılar düzeltirmiş. Ben Türkçeyi imla kuralalırana uygun yazmak istiyorum. Çok konuşan çok hata yaptığı gibi yazanında hataları olabiliyor. Eee ne yapalım en tatlı meyva bakıyorsunuz kurtlu oluyor. İnanın sizleri seviyorum. Bu blog'ta tanıyıp dost diye yad edeceğim insanlarsınız. Eğer bilmeden üzmüşsem kusura bakmayın. Bilerek üzeceğimi sanmam. size de mutlu günler. Çalışmalarınızda başarılar...  14.12.2007 23:02
 

kendi kendini haber yapan nadir medya mensuplarından birisiniz. Gençliğinizde yakışıklı mıydınız bilemem ama şu anda pek de yakışıklı sayılmazsınız. Çok şükür, yoksa daha çok kendinizden bahsedecektiniz. Sizin derneğin sizden başka kaç üyesi var Allah aşkına ya? Kendinizi bu kadar reklam etmeseniz iyi olacak. Vallahi ben sizin yazılarınızdan da, kendinizden bahsetmenizden de sıkılmaya başladım. Bu blog ortamını hepimiz, kendi çalışmalarımızı, özel yaşantımızı anlatmakla sizin kadar doldurursak yandı gülüm keten helva.

Mustafa Mumcu 
 09.12.2007 0:13
Cevap :
Yazınızdan bu blogta sizin varlığınızdan başka varlık tanımamayı hissettirmeye çalışıyorsunuz. Zorunuza gidiyorsa kanal değiştirirsiniz olur biter. Binlerce yazar içerisinde rahatsızlık duymanız psikolojik yöndende pek hayra alamet değil. Çok istiyorsanız rakam vereyim bizim derneğimizin üyesi 60 kişidir. Bu blogta o kadar haber yazı geçiyor sizi rahatsız etmiyor da bunlar mı rahatsız ediyor. Blog bay mumcunun tekelinde mi böyle bir anlaşmanız mı var. Yayın yönetmenimisiniz? Yazı ve haberlerden rahatsız olduğunuzu ifade ediyorsunuz bu bir yazara yakıştıramadığım sözlerdir. Sayın Mumcu sizi anlamakta zorlanıyorum. Neyse...  09.12.2007 11:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 574
Toplam yorum
: 543
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 906
Kayıt tarihi
: 09.08.06
 
 

Samsun Yazarlar Derneği (Kurucu) Başkanı. 12 kitabı neşredildi. Türk Güreşinin Sembol ismi Yaşar ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster