Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Temmuz '06

 
Kategori
Ekolojik Yaşam
Okunma Sayısı
4532
 

Feriköy'de ekolojik pazar

Feriköy'de ekolojik pazar
 

Cumartesi günleri Şişli Feriköy'de kurulan ekolojik pazara, iki defa gittik. Toplamda 20 civarı tezgah olan pazarda, mevsim sebze ve meyvelerini taze ve hormonsuz olarak bulabiliyorsunuz. Bir ürünün ekolojik olabilmesi için, çevresinde de ilaçsız, hormonsuz tarım yapılıyor olması lazım. Buradaki ürünler, bu iddiayla satılıyor. Şişli belediyesi denetimindeki pazar, bu bakımdan güvenli duruyor.

Fiyatlar ilk gittiğimizde uygun gibi olmakla beraber, ikinci gidişimizde biraz artmış gibiydi. yine de 1.5 YTL / kg'dan domates ve salatalık bence uygun. Kayısı ve kiraz 3.5-5 YTL / kg arası değişiyor ama kayısı süper. semizotu, patlıcan, brokoli de mevcut. gökçeada etiketli tezgahın ürünlerini çok beğendim. Tezgah sahibi de çok güleryüzlü. Malatya kayısını satan tezgah da bence iyi. Bir tezgahta da hatay domatesi var ki, bu da iyiydi.

Satıcıların yarısına yakını, entellektüel görünümlü insanlar. Zeytinyağı, zeytin, organik bebek mamaları, ahşap oyuncaklar da bulmanın mümkün olduğu pazara sabah 10:00dan önce gitmekte fayda var. Biz iki gidişimizde de 11:30 gibi gittik ve bazı ürünler tükenmişti. Şişli Bomonti'ye vardığınızda sağa tam dönüş ile silahşörler caddesine girip yol bitene kadar gidebilirsiniz. Bitimden sola döndüğünüzde, uygun bir yere park edebilirsiniz.

Keyifli alışverişler..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 2685
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

MBA değil ama HBA (Herşeyi Bilen Adam) yapmış birisiyim. Hemen her konuda fikrim var ama hiç fikr..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster