Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Eylül '08

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
1287
 

Fermuarımı açık unuttum!

Fermuarımı açık unuttum!
 

Fatih Ürek


Kırkpınar ağası...

Aysun Kayacı'yla başrol paylaştığı "Şeytanın Pabucu" adlı sinema filmiyle yeniden gündeme gelen Fatih Ürek; sahnede başına gelen en komik olayın, fermuarını açık unutmak olduğunu söyledi.

Son albümünde giydiği "takım" elbiselerle büyük sükse yapan Ürek, verdiği röportajda "açık fermuar" itirafıyla ilgili şunları ifade etti.

"Sahneye aceleyle çıktığım için fermuarımı kapatmayı genelde unutuyorum, seyirci söylüyor ama duymuyorum bir türlü anlamıyorum." Diyorsun...

Amaann... Kafanı taktığın şeye bak be Fatih. Sen dindar müslüman sanatçısın Bir teşbih vardır ya, "Müslümanın malı ortaktır" diye. Hem sen "çok yakışıklı ve karizmatik adamım" diyorsun ya kendi kendine.

Kapalı karizmanın ne önemi var be Fatih? Karizma dediğin, azıcık "görünür" olmalı öyle değil mi...?

Yanlış hatırlamıyorsam, "beş kız kardeşten sonra doğan ilk erkek olduğum için babam 40 koyun kestirmiş" diyordun. Allah, babanın dileğini yerine getirmiş. Şükürler olsun ki bizde "kırk koyunlu" hemde "Kırkpınar ağası" bir sanatçıya sahip olduk ne mutlu bize.

Gelelim unutulan, kapatılmayan fermuar'a.

Zaten fermanı okunmuş, fermenesi işlemeli, cümle karşıcinse fersah fersah uzaktan bakan, feri sönmüş, fecaata uğramış, felah bulması artık mümkün olmayan, hiç feveran edememiş gariban (!) "şey'lerin" feraceye dolanır gibi fermuarının kapatılması niye ki...? Bırak o'da ferah ferah fermuarsız yaşasın be Fatih.

Unutmak bazen iyidir, "fermuarı bile". Boş veer. Hani bir şarkın var dı ya? Haddi hadii hadiiii diye. Ne kadar bağırılıp çağrılsa da, "haddiii" diye faydası olmuyor yani. Neyse boşveeer unut fermuarı, kapatma gitsin...

Gülriz Yiğit

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gülriz Hanımefendi, söz konusu kişinin davranışını dalgınlık ve unutkanlık olarak kabul etmiş ve engin hoş görünüzle üzülmemesini istemişsiniz. Oysa durum bilmediğinizi sandığım bir Anadolu geleneğinden gelmektedir. O gelenek de nedir ? Diyeceksiniz şimdi de. Anadolu'da bir gelenek vardır. Bilenler bilmeyenlere söylemelidir bence. Ölü evinin kapısı açık olur. Saygılarımla..

Talip Bölükbaşı 
 18.09.2008 0:14
Cevap :
Talip bey, bu tür olaylar beni bazen "kontrolsüz kavşak" gibi yapıyor. Aklımdan geçenleri kontrol edemez oluyorum adeta. Duymamak görmemek gibi lüksümüz olmadığına göre, zaman zaman ti'ye almak kaçınılmaz. Anadoludaki "ölü evi geleneği" güzel bir bağlantı oldu. Dileyelim mi? Kimsenin "ölüsü" olmasın kapısı böyle açılmasın. Teşekkürler saygılar..  18.09.2008 10:53
 

ilginç yazın güzel olmuş,Fatih bey okusun mu? okumasın mı? bilemedim vallahi,,neyse,,,,,,sevgiler size,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 17.09.2008 14:25
Cevap :
Sevgili ALYOŞA okusun be yaw Fatih kızmaz böyle şeylere. Sevgilerimle..  17.09.2008 14:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 258
Toplam yorum
: 701
Toplam mesaj
: 109
Ort. okunma sayısı
: 1026
Kayıt tarihi
: 10.08.08
 
 

Ankara'da doğdum. Balıkesir'in  ilçesi Ayvalık'ta yaşıyorum. TSM ve  tiyatronun biraz da olsa toz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster