Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '16

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
898
 

Fethullah Gülen’i doğuran kirli doğru-2

Fethullah Gülen’i doğuran kirli doğru-2
 

GOOGLEDEN


19 yüz yılın ikinci yarısından itibaren, bu millettin seçkinleri, bu milletin inançlarıyla hep kavgalıydı.

Osmanlı devletinin bu millete kazandırdığı vatan ve millet şuurunun dayanağı İslam inancıydı.

Yaklaşık yüz yıldır; iktidarlar, meşruiyetini ve gücünü milletten alma yerine, başka araçlarla iktidar oldular.

İstiklal savaşında Gazi Mustafa Kemal; Türk Milletinin, Vatan ve Millet söz konusu olduğunda, bunu bir ibadet sayarak, korkusuzca mücadele ettiğini keşfetti.

Bu azim ve cesaret; Milletin İmanından gelen, İslam inancında ailenin müdafaasının kutsiyeti ile Vatan müdafaasının kutsiyeti namus gibi uğrunda tereddütsüz ölüme gidilir bir tartışılmaz hakikattir. İşte Gazi Mustafa Kemal’in her türlü imkansızlığa rağmen İstiklal savaşına bu Milletin bu niteliğini keşfetmiş ve güvenmiştir.

İstiklal savaşından sonra halkın bu değerlerine sırt çevrilerek, onun manevi gücü örselenmeye çalışılmıştır.

Çok şükür mu alicenap millet 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde göstermiştir ki, Ulubatlı Hasanlar, Seyit Onbaşılar hala bu milletin genlerinde yaşıyor.

Fethullah Gülen’le ilgisi ne?

“Kontrolsüz güç, güç değildir”

Yaklaşık kırk yıldır milletin Dini ile kavga eden Türkiye’nin seçkinler ve Halkın desteği yerine başka güçlerin desteği ile iktidar olan iktidarlar, Avrupa’nın kirli doğrusundan yola çıkarak Halkın Dini ve Kitabını bu ülkeden kovma hayalindeydi. İşte bu nedenle bir takım organizasyonlar, yer altına gizlenerek, sözde Kuran ve İslam dininin müdafaası vazifesine soyundular.

Diğer bütün işgal veya yarı sömürge durumuna düşmüş Ülkelerde olduğu gibi İllegal yapılar giderek güçlendi, sonunda kontrol edilemez oldu. Kontrol edilemez derken Kendi Yönetim Kadroları dahi o büyüdükçe devleşen o gücün büyüsüyle, kendisi dahil yönettiği organizasyonu yönetemez oldu.

Öyle bir güç haline geldiler ki, sosyolojik ve stratejik akılla okunamaz bir karmaşık düzeneğe dönüştüler.  

Avrupa’nın pozitivist KİRLİ DOĞRU’sunu kendisi terk etti ama Bizim Seçkinci Beyaz Türklerimizin ideal millet sevdası oldu, hala bu rüya sürdürülüyor. Fetjullah Gülen bu kirli doğrunun oğludur. Bu organizasyon; Halkın Dinine olan düşkünlüğünün umudu olmuş, öyle bir büyümüş ve güçlenmiş ki; Türkiye’nin içinden bakıldığında bu gücü göremeyecek kadar irileşmişti.

Ancak; bir gerçeğin altını çizmek gerekir. Fetullah Gülen bu organizasyonu 15 Temmuz 2016’ya getirip bu darbe girişimine hazır hale getirecek ne strateji bilir, nede askeri örgütlenme ve savaş stratejisi bilir. Bu paralel devlet dünyada ilk ve öyle sıradan anarşistlerin organize edilebilecek bir yapı değildir. Tek tek tutuklayarak bitmez ve ortadan kalkmaz.

İçerden kontrol altına alınmadıkça bu Güzelim memleketin başı ağrımaya devam edecektir. Her kes aklını başına alıp, Ülkesine bağlılık testinden geçirsin kendini.

Kırk yıldır günden güne devleşen bu organizasyon, günün birinde, bir uyanığın eline geçerde, nükleer tıp yerine, nükleer bomba olabileceğini düşünecek bir Allah’ın MİT’cisi, Askeri İstihabarat’cısı yok muydu bu Ülkede?

Siz ey Türkiye… siz görmezseniz; elin MOSSAD’ı, FBİ’si, CIA’sı, KGB’si görür, senin içinde büyüttüğün marazı sana karşı kullanıp gırtlağına dayar işte böyle.

Ben buradan seslenmek istiyorum. Ey iktidar… Ey Muhalefet… Ey Halka rağmenciler… Ey Gücünü bu halk yerine başka yerlerde arayan siyasi Partiler bu Millet şaka yapmadı, yapmıyor, yapmayacak.

Siyasileriyle, bürokrasisiyle, Askeriyle, Polisiyle, Adliyesiyle Ey koca Türkiye Cumhuriyeti, bu halkın yüz yıldır sabırla beklediğini aklınızdan çıkarmayın.

Halkın desteği ile iktidara gelmeyen iktidar, iktidar değildir olamaz. 1920’den beri süren iktidar kavgasını her şeye rağmen Halk kazanmış, halk iktidar olmuştur.

Çünkü Millet kendi gücünü 15 temmuz 2016’da sınamış ve gücünün farkındadır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 191
Toplam yorum
: 28
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 536
Kayıt tarihi
: 01.06.08
 
 

Yerel bir gazetede yazıyorum. Okumayı severim, şiir okumayı severim. Emekli işçi olarak sosyal ak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster