Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1862
 

Fethullah Gülen’in fetvaları geçerli olmaz ve Türkiye’ye dönmez, neden mi?

Fethullah Gülen’in fetvaları geçerli olmaz ve Türkiye’ye dönmez, neden mi?
 

Fethullah Gülen şu anda Türkiye'ye gelmez, çünkü rahat ve huzur vermezler.


 Önce şu konuya açıklık getirelim. Bildiğiniz gibi Fethullah Gülen hocamızı başbakan Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye davet etti. Fethullah Gülen de davet üzerine şöyle konuştu: “Dünya adına hiç bir sevdam olmadı. Hiç bir şeye bağlanmadım. Hayatımı çok cazip şeyler ayağımın ucuna kadar geldiği halde bu da benim için olsun falan demedim, düşünmedim. Ancak eğer sizin bir gayeyi hayaliniz varsa, bir mefküreniz varsa, o da o Türkiye'de yeni yeni probemlerin olmaması, bir kısım huzursuzlukların çıkmaması, bir kısım kazanımların hafazanallah kaybedilmemesi için yüzde bir ihtimalle oraya gitmeniz bu hususlara zarar verecekse işte ben o endişeyle, şahsım adına değilde o endişeyle gitmek istemem.”

“Türkiye'deki olumlu şeylerde bir duraklama olacaksa şayet, ben bir müddet daha ömrüm vefa ederse burada kalmayı ülkeme, milletime, ülkemde olan o şeylere zarar vermemek için daussıla deyip sıla sevdasyla kahve içtiğim kahveleri bile böyle hatırlayarak, ve sonra ondan kaçarak burnumun kemikleri sızladığı anda ondan uzaklaşarak burada kalacak, yaşayacağım."

Açıkça görüldüğü üzere Fethullah Gülen bazı çevrelerden zarar geleceği endişesiyle Türkiye’ye gelmek istemiyor, böyle düşünmekte de haklı. Çünkü şu anda gelse huzursuzluk çıkartırlar ve ona da rahat vermezler. Şu bir gerçek ki Fethullah Gülen’i Türkiye’ye getirecek olan Hz. Mehdi’dir. O’nun dışında Fethullah Gülen Türkiye’ye gelmez. Hz. Mehdi’nin şefkati, merhameti onun ruhunda coşkun fırtınalar meydana getiriyor. İslam’ın mürveti için kendisi yurt dışına hicret etti. Şu anda Türkiye gelmesi için uygun bir zeminde değil.  Orada daha huzurlu, sakin bir hayatı var. Bazı dengeleri kurmak için sürekli temkinli konuşuyor. Bu yüzden Fethullah Gülen’in şu anki konuşmalarına güvenemeyiz, çünkü kendisi esir konumunda. Tam anlamıyla etrafı sarılmış durumda. Bu yüzden söyledikleri ve fetvaları geçerli olmaz.

Şu da bir gerçek ki, Fethullah Gülen’in hizmeti çok olumlu yönde, çünkü okul açmak hiç kimsenin itiraz edeceği bir şey değil. Din eğitimi de vermiyor, yalnızca Türkçe öğretiyor. İddia edilen terör örgütünün de uzanabileceği gibi değil. Bir Amerika’da, bir Japonya’da. Adeta Mehdiyete zemin hazırlıyor ve hazır insanlar yetiştiriyor.Tüm dünyaya Türkçe öğrettiyorlar. Siyasi faaliyet yapmıyorlar, hiçbir devletin bütünlüğüne karşı gelmiyorlar, halim selim çocuklar yetiştiriyorlar.  Hepsi de son derece modernler.

Dolayısıyla Fethullan Gülen’in faaliyetleri kimseyi tedirgine decek faaliyetler değil. Ama dese ki “Hz. Mehdi çıktı, şu an İstanbul’da, Hz. İsa geldi, bizim amacımız İslam Birliği” dese çok büyük olay olur. İşte o zaman “kardeşim, sen şu okulları kapat ve git, tehlike arz ediyorsun” derler.  Ama Fethullahçılar diyorlar ki “bizim İslam Birliği gibi bir amacımız yok, Hz. Mehdi’de şahıs olarak gelmeyecek, inancınıza da karışmayız” diyorlar, çünkü buna mecburlar. Bu yüzden de hiç sorun çıkmıyor. İşte bu nedenle Fethullah hocaya gücenemeyiz, şu anda esir konumunda olan bir insan “ancak bu kadar hizmet edebilir” deriz.  

Sonuç olarak İslam Birliği yüzyıllardan beri sürdürülen (Enver Paşa’dan tutun da Atatürk’e kadar) bir devlet politikasıdır ve mutlaka gerçekleştirilecektir. Tüm dünyada bu uğurda çabalayan çok samimi politikacılar, iş adamları, devlet yetkilileri var. Fethullah Gülen hocamızda kendi yapabildiği kadarını yapıyor, olay bu...

Kaynak: http://turkislambirligi.weebly.com/

Blog sayfam: http://birgo.mynet.com/erkan-arkut-tan-guncel-yazilar

Video sayfam: http://video.mynet.com/erkanarkut/videolari/liste

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2164
Toplam yorum
: 456
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 2313
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Bir firmada CEO olarak çalışmaktayım. Sizinle hobilerimi, düşüncelerimi, izlediğim filmleri, tattığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster