Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1459
 

Fethullah Gülen'in fotografına baktığımda..

Fethullah Gülen'in fotografına baktığımda..
 

Atatürk'ten başlayarak Cumhuriyet tarihimizin gelmiş geçmiş Cumhurbaşkanlarımızın resimlerine şöyle bir göz gerdirdim.

Demokrasiyi yaralayan darbeci Evren dahil, İnönü, Bayar, Gürsel, Sunay, Korutürk, Özal, Demirel ve Sezer, bana göre gerçek Atatürk ilkeleri savunucuları profili çizerlerken, Sayın Gül'de aynı profili üzülerek söylüyorum göremedim, hissedemedim.

Gül'ü Cumhurbaşkanlığı koltuğuna taşıyan her nekadar TBMM olsa da asıl taşıyıcı unsurun Washington olduğunu biliyoruz. Geçmiş Cumhurbaşkanlarımız için de aynı şeyi söylemek mümkün.

Peki neden Gül ve Erdoğan?

Nedeni çok açık, ABD'nin Büyük Orta Doğu Proje bağlamında önemli figür olmaları.

Amaç, Orta Doğu'ya hem Müslüman, hem de Demokrat ve güçlü bir Türkiye fotografı sergilemek ve Orta Doğu'yu değiştirmek, ardından da petrol hisselerini  yükseltmek ve ele geçirmektir.

Hal bu iken Ak Parti'nin uzun süre iktidarda kalabilmesi için mutlak olan Cemaat desteği olmazsa olmaz ve Cumhurbaşkanlığı makamıyla dıyaloglu çalışabilmesi için de Gül'ün Cumhurbaşkanı olması kaçınılmazdı.

Şimdi genel profili şöyle bi incelemeye çalışalım..

90 yıllık, Atatürk ilkeleri ile donatılmış kocaman bir genç Cumhuriyet ve 2011 Türkiye'sinde Cemaat destekli bir Başbakan ve Cumhurreis.

Evet, Fethullah Gülen ülke ile ilgili kararlarda direkt olarak etkilemesi tabiki mümkün olmamakla beraber, endirekt etkilemiş olduğu yazılıyor-çiziliyor. Zira Gül, Erdoğan ve Arınç, Fethullah Gülen Cemaati ile yakınlığı bilinen isimlerdir.

Gülen, devletin işine karışmakla kalmıyor, dizi filmleri bile eleştiriyor. Bırak da izninle film eleştirmenleri eleştirsin o tür konuları. Daha da doğrusu izleyici eleştirsin, doğruyu bulsun değil mi?

Valla, Fethullah Gülen'in fotografına baktığımda kendimi hiç iyi hissetmediğimi söyleyebilirim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben de aynı şeyleri düşünüyorum ama bazıları gibi sırf AKP"ye muhalefet olsun diye değil.Yaptıklarını doğru bulduğum zaman aynı kişileri yürekten savunacağım konusunda kimsenin şüphesi olmasın.Ben kimseye karşı değilim sadece yanlışa karşıyım.

Kerim Korkut 
 15.05.2012 12:12
Cevap :
Evet, her düşünceye saygı duymak lazım Kerim bey..selamlar  15.05.2012 18:09
 

Desenize TBMM Cemaatler konfederasyonu gibi çalışıyor. Milletvekii var ama yok. Başbakan var ama yok. Cumhurbaşkanı var ama yok. O zaman bu kadar gürültüye ne gerek ver Getirin cemaat liderlerini meclise olsun bitsin.

osman akçil 
 20.12.2011 11:16
Cevap :
yorum okuyucuya aittir..selamlar  21.12.2011 10:55
 

okul yaptı türk bayragı dalgalandırdı diyor bazılarıda ülkeyi çok seviyor ondan mı yapıyor neden gelmiyor amerikasından ? o kadar din adamı iman adamı diyolarda karışmadıgı halt yok. siz uyumaya devam edin sıra sizede gelir.

selahattin 
 19.12.2011 16:20
Cevap :
Lider(Hoca), cemaat'ten mesafe olarak ne kadar uzak tutulur, ne kadar ulaşılması zor olursa o kadar değer alır, yüceltilir.Dolayısıyla cemaat güçlenir. Gülen'in Türkiye'ye gelmemesine hiç bir sebep yok. Zaten suçlanması ve amerika'ya sığınması da Gülen'i daha güçlü kılmak adına düzenlenmiş bir senaryodur. Katkıarınızdan dolayı teşekkür ederimselamlar  21.12.2011 10:49
 

Anlamadim gitti bu insandan ne istiyorlar ya. Adam dunyanin 4 bir tarafinda okullar acdirmis turk bayragini dalgalandiriyor fenami. Alkolik birisi olsaydi hosunuzami giderdi?

zaur agayev 
 18.12.2011 1:04
Cevap :
Yorumunuz için teşekkür ederim..selamlar  18.12.2011 13:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 2316
Toplam yorum
: 1109
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 446
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster