Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
118
 

FETÖ’de Hatadan Döndük Diyenler Kurtuldu Ama Belki Ceza Alanlardan da Kandırıldık Diyenler Vardı

FETÖ’de Hatadan Döndük Diyenler Kurtuldu Ama Belki Ceza Alanlardan da Kandırıldık Diyenler Vardı
 

Darbeye fiili olarak katılanlar için zaten bu tür şeyler söz konusu olamaz. Üye olmuş, içine girmiş olanlar için de.

Ama bir şekilde bilmeden yolu kesişmiş, tuzağına düşmüş ya da ne bileyim sempati duymuş sonra farkına varmış insanlar sadece bizlerin duyduğu bildiği pişmanlık gösterenlerden mi ibaret?

Soruşturma geçirenlerden kandırıldık deyip pişmanlık dile getireni duymadık. Burada sadece mahkûm olan ile itirafçı olan var. Etkin pişmanlık kastettiğimiz anlama gelmiyor, bir şeyler yapmış ama pişmanım diyor.

Ya belki hani şu gördüğümüz önce methiyeler düzen sonra gerçek yüzünü görünce kandırıldık diyerek uzaklaşanlar gibi gözaltına alınan kimselerin içinde de belki vardı, onlara da pişman olma şansı verildi mi acaba?

Belki onlardan bazıları da örgüte sadece sempati duyuyorlardı. Dışarıdan bakınca sanki gözaltına alınan herkes tutuklandı gibi görünüyor.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Kerim Bey..."Kurunun yanında yaş da yanar" diye bir söz vardır. OHAL ile ilgili yazdığım bir blogda, bu konuya özel olarak değinmiştim... Ama,Gezi Parkı olaylarından sonra, FETÖ ile irtibatını hala sürdürenler benim için "kurudur" ve yanmalar gerekir... Ben bu konuda, ciddi bir ayıklama yapıldığına inanıyorum. Örneğin, 13 Haziran 2018 Hürriyet haberine göre; şimdiye kadar 1636 göreve iade yapılmış... Bu iadeler 3-5 kişiden binlere kadar uzanmaktadır. Örneğin 2018 Ocak ayı itibari ile 3604 kişi görevlerine iade edilmiştir...1636 Göreve iade haberinde kaç kişinin görevlerine iade edilmiş olabileceğini varın siz hesaplayın...Bütün uğraşlara rağmen, devletin bazı kademelerinde ve siyasi partilerin bazılarında hala FETÖ sempatizanı değil; FETÖ'cü olduğunu düşünüyorum... Selamlar.

cdenizkent 
 13.06.2018 22:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4183
Toplam yorum
: 11753
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 677
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster