Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Kasım '16

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
202
 

Fidel Castro sonsuzluğa uçtu...

Fidel Castro sonsuzluğa uçtu...
 

Fidel Castro 90 yaşında hayata gözlerini yumdu. Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro'nun ölümünün ardından Küba Devlet Televizyonunda kardeşi Raul Castro ölüm haberini resmi olarak duyurdu ve Fidel Castro'nun vasiyetini açıkladı. Buna göre Castro'nun kendi isteği ile naaşının yakılacağı bildirildi

Fidel Castro hayatını kaybetti. Küba'nın eski devlet başkanı Fidel Castro 90 yaşında yaşamını yitirdi. Küba Devlet Başkanı Raul Castro devlet televizyonundan abisi Fidel Castro'nun ölüm haberini doğruladı. Raul Castro, Fidel Castro'nun naaşının kendi isteği üzerine yakılacağını ve bugün naaşın krematoryuma gönderileceğini duyurdu.

'FİDEL CASTRO'NUN NAAŞI YAKILACAK'

Küba Devlet Başkanı Raul Castro, devlet televizyonundan yaptığı açıklamada abisi Fidel Castro'nun yaşamını yitirdiğini açıkladı. Duygulu konuşmasının sonunda Küba Devrimi'nin sloganı olan "Her zaman zafere doğru" diyen Raul Castro, Fidel Castro'nun naaşının kendi isteği üzerine yakılacağını ve bugün naaşın krematoryuma gönderileceğini duyurdu. Küba’da önümüzdeki birkaç gün boyunca ulusal yas yaşanacak.

“Bizim ve dünyadaki tüm mazlum halkların esin kaynağıdır Kemal Atatürk…”  diyen büyük insan; Kumandan Fidel Castro’nun elinden ödül almış ve evinde konuk olmuştum ve kendisiyle yaptığım özel röportaj Milliyet Gazetesinde yayınlanmış ve basında büyük yankı uyandırmıştı. (12 Aralık 1996, Havana).

Tüm dünyanın ve mazlum halkların başı sağ olsun… (Küba Uzak Değil, Dursun Özden, Belge Yayınları, 1997, İstanbul).

 

www.dursunozden.com.tr

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Dursun bey, müthiş bir deneyim yaşamışsınız, Fidel Castro Ulusal önderimiz Atatürk'ü örnek alan, emperyalizme karşı mücadelede yılmaz bir savaşçı idi, ışıklar içinde uyusun. selamlar

Nizamettin BİBER 
 26.11.2016 16:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 97
Toplam yorum
: 38
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 438
Kayıt tarihi
: 29.03.11
 
 

Dursun Özden, 21 Ekim 1950'de Niğde'nin Ulukışla ilçesi Beyağıl Köyü'nde doğdu. İlkokulu köyünde,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster