Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Haziran '11

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
233
 

Fikir yerine lider demokrasisi

12 haziranda yapılan milletvekili genel seçimlerini yine AKP kazandı. Bize de çılgın projelerin inşa sürecini izlemek kaldı. Ana muhalefet partisinin coşkulu bir seçim kampanyasına rağmen aldığı sonuca başarısızlık diyebiliriz. 

Bu seçim sonuçlarından anlaşılıyor ki sosyal demokrasi ağzıyla kuş tutsa ülkemizde iktidar olamayacak..Emek eksenli bir politika ürettikleri halde emekçi kesimlerin çoğunun oyunu alamaması incelenmeye değer bir konudur. Benim bu konuda izlenimim, anti komünist propogandaların halkımız üzerinde tüm sola karşı mesafeli durmalarına yol açmasıdır. Bugün ülkemizde işçi, memur, küçük esnaf ve sanatkarın emekten yana partilerde yer almaları ve desteklemeleri kendi çıkarlarına uygun düştüğü halde, sağ partileri desteklemektedirler. 

AKP' üçüncü dönem şeçimlerde oylarını artırarak kazanması partinin daha yıpranmadığını göstermektedir. Alıştığımız tek adam yönetimi devam edecek anlaşılan. Batı demokrasilerinden ne kadar farklı bir demokrasimiz var. Aslında bizimkine demokrasi değil, demokrasicilik denir. 

Aklıma bazen son Osmanlı padişahları gelmekte, son yıllarda onlardan da yetkili başbakanlar ülkemizi yönetmektedir. 

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' nun seçim sonrası demecinde, oylarını artırdıklarını söylüyor, o da öğrendi sonunda siyaseti. Zaten liderlik kriterlerinde yetersizlik görülüyordu, ses tonu uygun değildi, hitabet gücü yüksekti, abartılı vaadleri vardı, başbakana sık sık Recep Bey diye hitabı da şık değildi, sonuç ortada. Bir Kemal Anadol 30 milletvekiline bedel, şimdi nerde? Genel başkanın istifayı düşünmemesini hayretle karşılıyorum, sonucun ortada lider değiştirme zamanı, milletten vize alamadın, çekil, yeni bir yüz gelsin. Kim lider olursa olsun sosyal demokratların yüzde yirminin üzerinde oy potansiyeli bulunmaktadır. 

Türkiye' işçiler, memurlar, ve diğer tüm emekçiler bir gün bilinçlenerek aynı partide buluşmadıkça sermaye egemenliği devam eder. 

Haydi bakalım ihalelere kaldığı yerden devam. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İsmail Bey; " milletvekili ve oy oranını arttırdım" şeklinde bir beyanat veren Kılıçdaroğlu gerçekleri söylemiş. Ama sizinde belittiğiniz gibi başarısız. Siyaseti de öğrenmiş dediğiniz gibi. Yoksa " oyumuzu arttırdık " lafını söylemezdi. Ya da yanındaki insanlar böyle söyletiyor. Muhalefette olan bir partinin ( özellikle CHP ) 30-32 bandında oy alması lazımdı. Bu açıdan CHP başarısızdır. Tabii bu başarısızlığın oy vermeyerek TÜRK MİLLETİ,nin bir eseri olduğunu, buna saygı gösterilmesini de CHP yönetimi de parti içi muhalefet de unutmamalıdır.

UĞUR BOZDOĞAN 
 15.06.2011 11:23
Cevap :
Teşekkür ederim Uğur bey Siyasetle pek ilgim yok aslında, gündemde olduğu için kısa bir değerlendirme, esenkalın.  15.06.2011 15:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 491
Toplam yorum
: 350
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 216
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi al..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster