Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Nisan '10

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
362
 

Fıkraası..

Fıkraası..
 

Bizi yönetmeye soyunanların isteklerimiz dışında eylem ve söylemlerde bulunduklarını, bizim de onlara ulaşma olanağımızın olmadığını göz önüne alınca Meclis Televizyonu' nu izlemekten başka yapacak bir şey kalmıyor.

Kimi zaman kavga gürültü, kimi zaman düzeyli konuşmalar izliyoruz. Kendi söylemleri ile '' Yüce Meclis'' çok renkli olaylara sahne oluyor. Hele değerli Kamer Genç sahne alırsa izlemeye ve dinlemeye doyulmuyor. Lakin kararların oylanması aşaması biraz tekdüze sonuçlanıyor. Çünkü hükumet ezici bir oy çoğunluğuna sahip. Onlar ne derse o oluyor. Halkı temsil ettiklerini ve bu olgunun doğallığını savunuyorlar ama yüzde altmış gibi bir halk kesiminin başka düşüncede olduğunu hesaba almıyorlar. Karşıt yüzde altmış gruptansanız, birleşimi izlemek kimi zaman sinir bozucu olabiliyor. Başka kanala geçerek kendinizi iyileştirebiliyorsunuz ama alınan kararların sonucu sizi depresif bir ruh hali içine sürükleyebiliyor.

Bu arada önergeleri ve yasa içeriklerini okuyan görevli, genç milletvekilleri de ayrı alem. Çoğu okuma özürlü. Bozuk bir Türkçe ile ve anlaşılması güç bir biçimde '' kıraatlerini '' sürdürüyorlar.. En zoruma giden '' bilmem kaç sayılı maddenin, bilmem kaç sayılı fıkraaası'' diye okumaları oluyor. İyi ki küçük çocuğum yok diyorum. Yoksa Türkçe' sini düzeltmek için oldukça uğraş vermem gerekecekti diye göneniyorum..

Elbette ''Yüce Meclis'e'' saygımız sonsuz. Lakin aklımızdan geçenleri söylemenin de bir demokrasi görevi olduğunu düşünmeden edemiyorum..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Uzun zamandır izlemiyorum televizyonu. Hele de Meclis yayınlarını... Allak bullak oluyorum izleyince. Katletmedikleri kalmadı ki... Fıkraaası_ diye sözcüğü lastikçe çekip uzatmak gibi... Sağolun, sesinizi duyduğuma sevindim. Gülümsettiniz beni. Sağlıcakla.

kırıkkalp 
 22.04.2010 23:49
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 16
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 507
Kayıt tarihi
: 06.04.07
 
 

Emekliyim. Bir özel kuruluşta yarım zamanlı çalışıyorum. İki oğlum var. Boş zamanlarımı dolu geçirme..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster