Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Eylül '10

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
434
 

Filanca Falanca

O değil de;

Sayın Yazarım Murat Hacıoğlu'nın yazısında bir cümleye takıldım, çok süperdi.

'Yaşıyorsan yaşıyorsundur.'

Bu özlü sözü ünlü düşünür Filanca Falanca söylemiş. Ben Murat'ın yalancısıyım. Kim söyledi bilmem de laf iyi laf. Çok net.

Herşey net olmalı zaten. Kuşkuya tereddüte meydan vermemeli. Kuşkunun girdiği hiçbir işten hayır çıkmaz. Farkındayım konu elden gidiyor ama hep Murat'ın o yazısı yüzünden.

Biri beni durdursuunnnnnnnn!

O değil de;

İnsanlar neden, nedenini bilmediği anlayamadığı şeyler yapar ki? Üstelik, 'Ben bunu neden yapıyorum!' diye kendine hesap sorarak?

O değil de;

'Kendini iyi hissetmene neden oluyorsa'yla başlayan kalıplaşmış cümleler var. Bu cümleler doğru mudur, yanıltıcı mıdır, dikkate değer mi, yararları nelerdir, zararları nelerdir? Kendini iyi hissetmek çözüm müdür? Kendini iyi hissetmek için yaptığın şeyler başkasının kendini kötü hissetmesine sebep olur mu? Olursa ne olur?

Sayın Yazarım Baver Ergun'un yazısında buna benzer bişey okumuştum. O yazıda, 'Birilerinin mutluluğu daima başka birilerinin mutsuzluğu üzerine kurulu değil midir' denmiş ve tez sorgulanmıştı.

:) Israrla mutluluk istemek kremalı bisküvi istemekten farksız. Ya da biskrem istemekten. Şımarık şeyler n'olcak!

O değil de;

Benim biyerlerde özenle seçtiğim bayram şekerlerim vardı, masaüstünden bulup ikram edeyim.

O değil de;

'Masaüstü çok dağınık demiştim de, gelip bi masanın tozunu almadığı kalmıştı. Ne yaptığını anlamaya çalışırken şaşkın bir halde aptal aptal yüzüne bakıyordum ki, 'oldu mu şimdi? diyerek bana, 'Seni seviyorum ben yaa' demekten başka söyleyecek söz bırakmamıştı.'

Dünyanın en güzel insanları; yüreğinde kibir barındırmayan, olduğu gibi görünen, göründüğü gibi olan insan gibi insanlar. Burcu, hiç değişme hep böyle kal. İda'yla seni kocaman öpüyorum.:))) Taksim eğlencesi bayramdan sonra artık.

:) Bekle bizi İiisss taannn buulll...

O değil de;

İyi bayramlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O laf kimin bilmem, o an aklıma öyle bişey yazmak geldi, yazdım. Eğer benimse ben herkesin olsun derim. Eğer başkasınınsa söylerse telifini şeyederiz :)) Zaten üretenler yani snatkarlar eserleri insanlık adına üretmezler mi. Filozoflar da öyle (azınlık olarak şişkin egolular olabilir). O zaman herşey herkesindir. İhtiyacı olan kullansın di mi ama :)) Sevgi, hürmet ve muhabbetle

Murat HACIOĞLU 
 06.09.2010 20:48
Cevap :
:)) Gönlü zengin arkadaşım... Yaşıyorsak yaşıyoruzdur işte dimi :) Sevgiler.  06.09.2010 21:07
 

mutlu hissetmek için kocaman bir çukolata yerim umarım bunun çevreye bir zararı yoktur ? Bu arada o sergilediğiniz şekerlemeler de muhteşem görünüyor :)

Çöl Rüzgârı 
 06.09.2010 9:04
Cevap :
:))) Benim ölümüm de çikolata komasından olacak. :) Şekerlemeler manyak güzel yaa :))) Sen beni şekerci dükkanında bi görsen bi daha benle tüm irtibatı kesersin:))) Sevgiler.  06.09.2010 10:35
 

istanbula alışamayacaksınız sanmıştm ama çoktan oralı oldunuz...

blue_prince 
 06.09.2010 3:16
Cevap :
:)) Sayın Yazarım; ben oralıydım zaten. İzmir'de 5-6 sene kadar bulundum, İstanbul'a geri döndüm. İstanbul'dan sonra artık bir yarım da İzmir'li. Sevgiler.  06.09.2010 10:43
 

kontenjan var mı!!

Ahmet Balcı 
 06.09.2010 1:11
Cevap :
:) Abi; olmaz mı, elbette var. Kararlaştırdığımızda seni ararım. Sevgiler.  06.09.2010 1:30
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1928
Toplam yorum
: 7346
Toplam mesaj
: 429
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 11.11.06
 
 

  Hayatı ciddiye almam, emeği çok ciddiye alırım. Dünyanın en vazgeçilmez üçlüsü; çocuklar, çiçek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster