Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ocak '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
592
 

Filistin'e duyarsız Baykal

Filistin'e duyarsız Baykal
 

ACİZ KALMIŞ BİR LİDER ARTIK. CHP YI BATIRIYOR.


En az Filistin çocukları kadar içimi sızlatan bir olay daha var ki, o da bizim Sn. Deniz Baykal’ın İsrail zulmünü hiç duymazlıktan gelmesidir.

Bu ne pişkinliktir hiç anlam veremiyorum. “İyi olmuş onlara” dercesine bir duruş; söyleyemeyip de içinden geçirir gibi.

Zulüm ve haksızlık kime yapılırsa yapılsın. Dini, dili meşrebi ne olursa olsun bir insan olarak asla sessiz kalınamaz.

Bilindiği gibi, tarihte Osmanlı; Yahudilere yapılmış olan zulme karşı onları korumaya almıştı. Bu ne büyük bir anlayıştı! Osmanlı başka bir dinden, Yahudiler ise başka bir dinden. Hatta Müslüman olan Osmanlı hep başka dinlere karşı savaş halinde olmasına rağmen.

Sokak köpekleri için hayvan severlerin gösterdiği duyarlılığı bile göstermeyen bir anlayış bu.

Ben böyle bir zihniyete mi oy vereceğim? Verdiğim oylara da yazıklar olsun!

Bu mu insanlık anlayışı, bu mu sosyal demokratlık ve bu mu adalet? Cumhuriyeti savunuyoruz diyerek bizleri kandırıp nerede insani bir kapı varsa ona darbe vurmaktan başka bir durum sergilemiyor.

Dünyayı başına yıktığımız Deniz Feneri adlı kuruluş taa oraya kadar koşarak bir tane de olsa çocuğun elinden tutmaya çalışıyor. Deniz Feneri’nin bin tane üçkâğıtçılığı olmuş ise şu Filistin’de bir çocuğun elinden tutuyor olması bana yeter. Sn. Baykal ise o üçkağıtçı denilen Deniz Feneri kadar olamadı. Şimdi ben sormaz mıyım, siz Filistin çocukları için ne yaptınız?????? Bu ne duyarsızlık! Grup toplantısında, iki laf etmeyle insanlık vazifesini yerine getirmiş olamaz.

Ben çevremden görüyorum, Cumhuriyet Halk Partisine gönül vermiş bir yığın arkadaşımın ciğerleri yanıyor; ama görüyorum ki Sn. Genel Başkan ve çevresinin ne gözleri görüyor ne de kulakları duyuyor. Herhalde Filistin uzayda bir yerlerdedir, biz onu dünyada biliyoruz! Herhalde insanlık sadece bir rüya görüyor!

Ben, Sn. Başbakanın çabasını da kutluyorum. Bugüne kadar hiçbir Türkiye Cumhuriyeti başbakanı veya yetkilisi İsrail’e bu denli tepki gösterememişti. İsrail düşmanı görünen Sn. Erbakan da dahil.

Sn. Başbakan ambulans uçakla oradan getirttiği yaralıları Türkiye’de tedavi ettirtiyor. Az veya çok. Demek ki Sn. Baykal başbakan olsaydı o yaralılar da gelemeyecekti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazınızın ana fikri Filistin'e yapılan zulümleri ve buna sessiz kalanları kınamakmı yoksa AK parti, Deniz Feneri ve Erdoğan'ın savunuculuğunu yapmakmı. Kuzey Irak'ta Türkmen'lere karşı yapılan bir çok eylemde sn. Başbakan niye aynı duyarlılığı göstermedi veya Filistin yada Hamas bu güne kadar PKK nın bir terör örgütü olduğunu niye açıklamadı, tarihimizde Arap dünyası veya Filistin hiç bizim yanımızda yer aldımı. Dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı duyarsız kalınmaması gerektiğini savunmakla beraber, ülke menfaatlerine ters düşen, körü körüne yapılan şovalyeliklere de karşıyım. Dostlarımız sadece onların zor zamanlarında değil, bizimde zor zamanımızda yanımızda olanlardır.

Murat Benliay 
 22.01.2009 13:00
Cevap :
Değerli okurum, sanıyorum siz yazımın mahiyetini iyi anlayamamışsınız. Veya ben iyi anlatamamışım. Bir çocuğun ve bir annenin suçu nedir? Kucağındaki bebesiyle katledilmesini hangi vicdan savuna bilir. Babasının cezasını bebeğine nasıl çektirebilirsin? Bu bir bebek, en azılı düşmanın bebeği bile olsa onun bebeğine bu şekilde davranamazsın. Bu bir İsrail bebeği bir İsrail annesi bile olsa fark etmez. Bu ne bicim bir insanlık anlayışı, bu ne bicim bir medeniyet anlayışı? Kusura bakmayın ama, eğer siz bunu savunursanız; siz ya bir İsraillisiniz ya da insanlık dışı. Lütfen at gözlüklerimizi çıkartalım. Bir aydın insan böyle düşünemez.  24.01.2009 11:37
 

Yapmıyor mu, Yoksa bazı sahtekarlar gibi, bunu reklam aracı olarak kullanıp oy toplama acizliğine, şerefsizliğine kadar düşmüyor mu?

Burçak ÖNCÜL 
 17.01.2009 6:23
Cevap :
Sevgili okurum, ilginize teşekkür ederim. Ancak şunu unutmayalım;1. ister oy verelim ister vermeyelim, bu ülkenin başbakanıdır. Sevmeyiz ayrı bir olaydır. saygı duymazsak saygı duyulamayız. Meni insana yakışan da bu dur. 2. “hakaret, suçlama ve ülkeye ihanet söz konusu olmadıkça her fikre ve insana saygı duyarım”. Siz hakaret ediyorsunuz, biz örnek olmalıyız. Bakınız, dinimizce başka dinden olanlara hakaret ve küfür günah kabul edilir. Bu dünyada iyisiyle kötüsüyle hep birlikte yaşamak zorundayız. Medeniyetin gereği bu dur. Selamlar.  17.01.2009 19:22
 

*** Çok önemli bir konu ve çok güzel bir yazı. Altına imzamı atıyorum. Selam saaygılar ***

SÜLEYMAN SIRRI 
 16.01.2009 17:00
 

Afedersiniz siz nerede yaşıyorsunuz sorabilirmiyim. Birşeyleri karıştırıyormusunuz. Ben partidaşıyım sayın Baykal'ın. Konuşmalarınıda gayet çok iyi hatırlıyorum. Gerekli eylemlerde yaptık. Soruyorum tekrardan siz hani ülkede yaşıyorsunuz. Ve kime hizmet ediyorsunuz?

GÖKHAN DOĞAN 
 16.01.2009 16:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 357
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 999
Kayıt tarihi
: 03.09.08
 
 

 Ne elimde garantim var ikinci bir soluğu almaya Ne aklım erer dünyayı yıkıp ta yeniden yapmaya A..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster