Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ağustos '17

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
864
 

Film Kategorileri ve Efsaneler

  • İnsanların, bugünlerde arama motorlarında en çok aradıkları ve tıkladıkları şey filmdir. Toplum içerisinde Herkesin zevki farklıdır ve bu filmler konular olarak ayrı ayrı nitelendirilir. Filmlerin kategorileri birçok alt başlıkta incelenebilir ve bu inceleme sonucu sevgili, evli veya flört etmekte olan çiftlerin genel olarak tercih ettikleri kategoriler korku ve aşk olarak yüksek genellemededir. Genellikle aile fertlerinin ve toplu gruplarınsa bu çiftlerin aksine; Komedi, dram, tarihi filmler veya çocuklarla alakalı olan küçük kesime hitap eden filmlere daha çok ilgi gösterdikleri görülüyor.
 
 
Son 10 Yılda En İyi Film Oscar' ını Alan Filmler
 
The Departed, No Country for Old Men, Slumdog Millionaire, The Hurt Locker, The King's Speech, The Artist, Argo, 12 Years A Slave, Birdman, Spotlight' tir.
 
2007 yapımlı bir film olan The Departed, uyarlama senaryo ödülleri de dâhil tam 4 ödül kazanmıştır. Bu filmde herkesin kalbinde taht kurmuş Leonarda Dicaprio ve Matt Damon yer alıyor. Genelde bu film oyunculardan dolayı da ilgi duyulan bir film olarak bilinmektedir. Araştırmalara göre filmdeki oyuncu ve karakterlerde filmlerin izlenimi arttırmaktadır.
 
 
Eskimeyen Filmler
 
Araştırmalara göre bu filmlere örnek olarak Yeşil Yol ve Titanic örnek verilebilir.
Titanic Leonardo Dicaprio'nun da başkarakteri olarak oynadığı bir filmdir. Genellikle bu filmler toplum tarafından daha çok ilgi görmektedir.

Bu gemide hayaller, ihtiras, aşk, hırs, güç, para, ihanet hepsi aynı gemidedir. Bu gemi ortadan ikiye ayrılmış ve denizin dibini boylamıştır. Kadınlar ve çok zengin olanlar dışında çoğu kişi kurtulamamıştır. Buzdağının görünmeyen yüzüme çarparak herkesi kaderine mahkum bırakan kaptan ve müzisyenler, son gecelerini ilk geceleri gibi oradan ayrılmadan ve müzik çalarak tamamlamışlardır.

"Tanrının bile batıramayacağı gemi" diye nitelendirilmiş bu gemi hayallerle beraber suyu boylamış ve içimizi buruk bırakarak bitmiştir. Yeşil Yol filmindeki herkese yardımcı olan fakat yanlış tanınan o zenci adam ölmüştür. Filmler hüsranla sonuçlansa da toplumumuz, genellikle bu tür filmlere yönelmekte ve bunları izlemekten bıkmamaktadırlar.

Mert Kültür | https://twitter.com/MertKultur

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 775
Kayıt tarihi
: 26.07.17
 
 

21 Temmuz 1990'da İstanbul'da doğdum ve yaşantıma hala İstanbul'da devam ediyorum.. 6 farklı dizi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster