Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Haziran '07

 
Kategori
Müzik
Okunma Sayısı
698
 

Film müzikleri

Film müzikleri
 

Beğendiğiniz bir film müziğini duyduğunuzda, o ana geri dönersiniz. Nerede izlediğinizi, yanınızda kimin olduğunu hatırlarsınız. Unutulmaz sahneleri bu müziklerle tekrar yaşayıp, mırıldanırsınız.

Belki de film kahramanının yerine kendinizi koymuşsunuzdur. Titanik ile hüzünlenmiş, Piyanist’le kaçmış, Romeo ve Juliet’de aşkı onlardan çok siz yaşamışsınızdır.

Filmlerin olmazsa olmazı müzikleridir. Bir an için müziksiz film izlediğinizi düşünün, hiçbir anlamı yoktur. Yüreğinizi kıpır kıpır yapan ya da gümbür gümbür attıran yine müziklerdir. Filmin romantik mi yoksa korku mu olacağı daha ilk sahnede kulağa çalınandan bellidir.

Bu unutulmaz filmlerin müziklerini her istediğinizde dinleyebileceğiniz bir CD var. “100 Best Film Classics

Klasik müzik severlere daha çok hitap eden altı adet CD’nin bir arada olduğu bu albümü dinlerken, filmden filme sürükleniyorsunuz. Müziklerle filmler bir anda birleşiyor.

Klasik müziklerin filmlerde ne kadar çok kullanıldığı dikkatinizi çekiyor. “Ben bu film müziğini biliyorum” dediğinizde Mozart, Chopin, Vivaldi, Beethoven gibi ünlü isimlerin parçalarını dinliyor oluyorsunuz.

Yine de “ Yok ben klasik müzik dinlemiyorum” diyenlerdenseniz, tekrar düşünün derim. Gladyatör, Star Wars, Ocean’s Elevan, Braveheart, Kaptan Corelli’nin Mandoloni gibi film müziklerinin çekiciliğine kapılabilirsiniz.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazınıza katılmamak elde değil doğrusu. naçizane bir tavsiye kitap okurken de kendinize bir müzik belirleyip o müziğin eşliğinde okursanız, daha sonra o müziği her duyduğunuzda kitaptan sahneler yaşayabilirsiniz

Ediz Nart 
 23.06.2007 18:17
Cevap :
Gerçekten çok haklısınız. Yorunlarınız için teşekkürler.  25.06.2007 9:30
 

Ebru Hanım, sizi okuyunca aklıma Lars Von Trier geldi. Yeni dalga akımı doğrultusunda çektiği filmlere müzik koymamak gibi iddialı bir davranış sergilemişti. Doğrusunu söylemek gerekirse, müziksiz sinemayı deneme olarak kabul edebilirim. Çünkü bazı filmlerin müziği, o filmin ruhu gibi oluyor adeta. Önerdiğiniz cd' lere gelince, en kısa zamanda onlara sahip olmak isterim doğrusu. Sevgiler. Ali Nail.

Ahmet Güreşçioğlu 
 20.06.2007 2:04
Cevap :
BÖYLE BİR FİLM OLDUĞUNU BİLMİYORDUM.TEŞEKKÜRLER  20.06.2007 11:21
 

Çok teşekkür ediyorum. Bana büyük bir iyilik yaptınız. Saygılar.

Eşit Ağırlık 
 19.06.2007 11:26
Cevap :
ben teşekkür ederim.  19.06.2007 13:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 133
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 2601
Kayıt tarihi
: 22.06.06
 
 

Uzun yıllar Kamu kurumunda Ekonomist olarak görev yaptım.      Şu an da özel gereksin..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster