Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Aralık '08

 
Kategori
Sinema
Okunma Sayısı
337
 

Filmlerin öyküleri- Öykülerin filmleri

Filmlerin öyküleri- Öykülerin filmleri
 

Son günlerin gözde filmlerinden olan Dark Knight da blog'da.


Filmlerin Öyküleri:
Bu benim ilk denemem, bu yüzden bir hatam olursa şimdiden affola.
Bu bölümde yeni filmlerden bahsedeceğim genellikle. Bunun nedeni sadece bölümün içeriğinin öyle gerektirmesi değil tabi. En önemli nedenleri, eski filmlerin yeterince ilgi görmüyor olması ve yeni filmlerin çoğunun, ikinci bölüme giremeyecek kadar basit olması.

Bugün anlatacağım ilk film A.R.O.G:Bir Yontmataş Filmi olacak.


A.R.O.G:
İlkbaşta şunu belirteyim ki, filme girdiğimde saat 11 çıktığımda ise 1 idi. Yani yorumlarımı hem bu geç saat hem de filmin uzamasına neden olan teknik aksaklıklar olumsuz etkileyebilir.
İlk olarak gilmin artılarından başlamak istiyorum. Bu artıların en başında gelen kişi CMYLMZ'dı. Tabi diğer oyuncuların da hakkını yemek olmaz. Ozan Güven, Nil Karaibrahimgil ve adını saymadığım diğer sanatçılar da oldukça iyi bir performans sergilemişler. Bunun dışında Türk sinemasına öncülük eden görseller de büyük bir artıydı. Eğer, "Komik Film" dememi istiyorsanız. Evet film komik bir filmdi. Peki neydi eksiler ? Bu eksilerin en başında gelen şey ve bence tek şey senaryoydu. Filmin konusu çok zor bir konuydu tamam. Ama neden bu kadar kötü bir senaryoda işlendi ki bu konu ? Sözgelimi Geleceğe Dönüş serisi oldukça iyiydi bu konuda. Kısaca bu bir bahane değil ve bu senayo katıksız bir basitlik içinde olmuş. Eleştirilen Orjinal Cinayetler ve 88 Dakika filmlerinin senaryoları bile bundan daha kötü değildi. Evet benim fikrim bu. Şimdi isterseniz filmin öyküsüne geçelim.

Film günümüz zamanında başlıyor. Ve Arif ve Ceku'nun mutlu aile yuvasını görüyoruz. Herzaman olduğu gibi bu mutlu tablo da pek uzun sürmüyor ve kötü adamımız olan Komutan Logar'ın ziyaretiyle ilginç olaylar başlıyor. Logar, Arif'i kolayca kandırıp, Arif'in yerine geçiyor ve üst teknoloji ürünlerle onun tıpatıp aynısı oluyor. Tabi bu sırada Arif'i de 1 Milyon yıl geçmişe yollamaktan çekinmiyor. Film de Arif'in bu yıllarda yaşayan insanları eğitme çabasını içeriyor. Gerisi ise süpriz faktörü olarak kalsın değil mi?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

OKURA NOTLAR: ben AIAS'ı gerçek adıyla da tanırım. O benim biricik "1 numaram". Bence onun film eleştirilerini izleyin ve inanın ben son 5 yıldır öyle yapıyorum çünkü. Ve sayesinde bir "CD/VCD koleksiyonu" sahibi bile oldum.... YAZAR NOTLAR: Dayın olarak seninle gurur duyuyorum. yolun açık olsun "1 numara"... (tabi "2 numara da en az senin kadar değerli benim için unutma)...

HEZARFEN 
 13.12.2008 22:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 565
Kayıt tarihi
: 09.12.08
 
 

1992 Ankara doğumluyum ama kendimi "laz" diye tanıtmak hoşuma gidiyor. Sakın deli sanmayın baba tara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster