Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ağustos '20

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
14
 

Filyos'da tatil

Filyos uzun doğal plajıyla yaz tatili için uygun bir beldedir. Köyümüz Filyos'a beş kilometre mesafededir. Baba evimizde tadilat yaptırarak bir bölümünü pansiyon gibi kullanıyorum.

Ben yalnız gittim. Eşim ve oğlum Düzce'de kaldılar. Filyos'un tarihi kalesi de vardır. Kale içinde yapılan kazılarda çok eski dönemlerde yerleşim yeri olduğu ortaya çıkmıştır.

Balık lokantaları ünlüdür. Çevre yerleşim yerlerinden hem balık yemek hem de denizde yüzmek için gelenler olur. Uzun plajı kalabalık olur. Aileler plaj karşısında ağaçlık piknik yerlerinde hem mangallarını yakar, yemeklerini yapar yerler, hem de plaja gidip yüzerler, kumda güneşlenirler. Gün sonunda arabamla köye gider, geceyi köyümde geçirirdim.

Genellikle köyümden devre arkadaşlarımla kumda güneşlenir, denize gireriz. Bazen biralarımızı alırız, bazen de lokantaya gider balık, bira keyfi yaparız. Plajımızda üç ayrı yerde duş ve tuvalet bulunmaktadır.

Bir gün köyümden arkadaşlarım Ruhi ve Ramazan ile şemsiyemiz altında uzanmış sohbet ediyorduk. Artık emekli ve yaşlanıyoruz. Benim de on sene önce yaşadığım bir dolandırılma hikayem vardı. Hiç kimseye anlatmamıştım. Hala nasıl dolandırıldığıma hayretler etmekteyim. Biraz gülelim diye anlatmaya başlamıştım.

Facebook'a yeni girmiştim. Acemilik işte. Senegal'den bir kız bana mail göndermiş. Anne babasının iç savaşta ,öldüğünü, yetiştirme yurdunda kaldığını, bankada yüklü bir parasının olduğunu ancak vasi gerektiğini yazıyor. Bana vasi olur musun diyor. Tamam diyorum, bana Senegal Yargıtayından vasi olduğuma dair karar gönderiliyor. Ancak masraf için para lazım dedi. İlk seferde gönderdim, dolar olarak.

İkinci bir sefer daha para istendi, onu da gönderdim. Ancak üçüncü seferde uyandım, dolandırıldığımı anladım. Kendime öyle kızdım ki, daireden çıktım, liman tarafına gittim, at kendini şu denize dedim. Kızlarım aklıma geldi, anlatsam beni af ederler diye düşündüm. İkisi de üniversite öğrencisiydi.

Arkadaşlarıma bu hatıramı anlatırken gülme krizine girdim, hayatımda hiç böyle dolu dolu gülmemiştim.

Kendimi kuma attım, öyle gülmeye başladım. Niye gülüyordum ben de bilmiyorum. O gün hayatımın en güzel gününü yaşadım, arkadaşlarımla beraber. Arkadaşlarıma ben öldükten sonra anlatırsınız diye tembihte bulundum.

Artık her yıl temmuz ayında tatil için Filyos' gideceğim. Denizi temiz, kumu bol ve temiz, plajı 1,5 kilometre, arkadaşlarımın olması daha güzel, çocukluktan bu yana arkadaşız.

Güzel bir tatil yapmış oldum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 452
Toplam yorum
: 336
Toplam mesaj
: 18
Ort. okunma sayısı
: 221
Kayıt tarihi
: 15.03.11
 
 

A.İ.T.İ.A Yönetim Bilimleri Fakültesini bitirdim. Kütüphaneci ve Maliyeciyim. Emekli oldum. İlgi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster