Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '09

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1476
 

Firavun, Hz. Musa ve İsrail

Firavun, Hz. Musa ve İsrail
 

İsrail bütün gücüyle dünyanın gelmiş geçmiş en büyük katliamlarından birine daha imza atıyor. Bunu yaparken de dünyanın en masum devleti rolünü oynuyor. Mahallenin kabadayı çocuğunu oynarken aynı zamanda mağdur çocuğu da oynuyor. Ne inanılmaz bir tablo!

Batı dünyasının iki topluma karşı zaafı ve hayranlığı vardır. Bunlar şımarık Yunanlılar ve zalim Yahudilerdir. Yunanlılara Hellen kültürünün temsilcileri oldukları için hayranlık duyarlar ve şımartırlar onları. Yahudilere karşı ise 2. Dünya Savaşında yapılanlardan dolayı bir vefa borçları vardır. Tabii, olay bu kadar sığ değil. Ancak şu bir gerçek ki Batı dünyası için en büyük olumsuzluk Müslüman olmaktır. Müslüman olmada ne olursan ol. İşte bugün Filistin’in halkı Hrıstiyan olsaydı, neler olurdu düşünmek çok zor değil.

Dünyada da aynı Türkiye’ deki gibi olaylar. Yani A partisi rozet takınca bir şey olmuyor ama B partisi rozet takınca yer yerinden oynuyor. Yani çifte standart. Neyse, bu İsrail katliamının yanında bunu anmam bile yanlış ama bir durumu örneklemek için kullandım.

Geçen gün bir yorumcu İsrail’in yaptığı bu katliamda özellikle çocukları öldürmesine firavun Hz. Musa benzetmesi yaptı. Firavun, kâhinin söyledikleri üzerine bütün çocukları toplatıyor ya. Ama yine de Hz Musa Allah tarafından korunuyor üstüne üstlük birde kendi evinde büyütüyor onu. İşte bugün, İsrail bunu çok iyi bildiği için çocuklara yönelmiş durumda. Biliyor ki bu çocuklar ileride büyüyecek ve İsrail’in varlığını tehlike altına düşürecekler.

İsrail bütün çocukları mı öldürecek? Tabii ki hayır. Ancak çocukların yüreklerine bir İsrail korkusu salıyorlar. Ömürleri boyunca unutamayacakları, İsrail dendiğinde bile tir tir titreyecekleri. Ne müthiş bir İsrail! Ama inanıyorum ki bu İsrail’ i ortadan kaldıracak olan yine bu çocuklardan çıkacak. Aynı Hz. Musa gibi.

İsrail için şu ana kadar tek tük ülkelerin sesleri çıkmakta. Onlarda Türkiye gibi dünya konjöktürü içinde çok önemli olmayan ülkeler. Geri kalanlar ise İsrail mazlum pozlarını izliyorlar. Onlara olan 2. Dünya savaşından kalma borçlarını ödüyorlar. Hadi şimdi sende yap soykırımını da artık geçmişi hatırlama. Bizim karalekemizi silmeni bekliyoruz senden diyorlar.

Bu zulüm devam ederken anlamakta zorlandığım bir yaklaşımda şu ki bunun acısının sonradan çıkacağı. Bu fikre katılıyorum. Aslında hiçbir şüphemde yok bundan. Ancak bugün ölen çocuklar ve insanlar ne olacak. Ne diyeceğiz onlara? Siz ölüyorsunuz ama acısı sonradan çıkacak mı diyeceğiz? Okullara sığınan çocuklar ne olacak? Betonların altında kalmış. İnanın artık yazmak istemiyorum. Çünkü insanlığımdan utanıyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ortadan kaldıracaklar yine bu çocuklardan çıkacak...Son paragrafda yazdıklarınız sizi üzüyor ama inanınız öyle olacak.Tıpkı dediğiniz gibi. Hepsinin acısı çıkacak. Kimsenin ahı kimseye kalmazmış. Merak etmeyin. Saygılarımla

Baver Ergun 
 09.01.2009 23:49
Cevap :
Katkınız için teşekkür ederim. Size gönülden katılıyorum...  12.01.2009 8:24
 

ALLAH ONLARIN YARDIMCILARI OLSUN.TÜM DÜNYA RESMEN KULAK TIKADI AMA ALLAH BÜYÜK CETUŞA.ALLAH BÜYÜK.

DAKTİLOCU 
 08.01.2009 16:17
Cevap :
Amin kardeşim. Allah bizlerinde yardımcısı olsun, onların vebalinden!  09.01.2009 8:12
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 80
Toplam mesaj
: 21
Ort. okunma sayısı
: 2050
Kayıt tarihi
: 07.11.07
 
 

Psikolojik Danışmanım, iki tane dünya tatlısı çocuğum var. Fanatik Beşiktaşlıyım... Psikolojiye d..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster