Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Ağustos '07

 
Kategori
Kişisel Gelişim
Okunma Sayısı
450
 

Fırsat ve çekim yasası

Fırsat ve çekim yasası
 

Günün Anlamı : Bugün benim için ‘’FIRSAT’’ günü

Evrensel ilke herkese yaşamında birçok kez fırsat yaratmayı kabul eder. Ancak bu fırsatların zamanını ve yerini ya da kim tarafından getirileceğini evrensel enerjiler yönlendirir. O enerjileri kontrol etmek kolay değildir.
O enerjilere inanmak ve ortaya çıkacak fırsata her zaman hazır olmak gerekir. Önyargılarımızda ve beklentilerimizde hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsak, biz
fırsatlara hazır bir konumda olmalıyız. O fırsat gelecektir.

Günün Duası: Tanrım, bana yaşamım boyunca birçok başarı ve mutluluk fırsatı yarattığın için teşekkür ediyorum.

Günün Onaylaması: Ben her an evrenden gelecek fırsatlara hazır bir bireyim.

Günün Notu: Evrende herkes, kendi hazırlayıp ektiği tohumlardan kısmetini beklemelidir. Eğer herkesin tarlasına çok sayıda yararlı bir şeyler ekerseniz, oradan size mutlaka bir mutluluk, bir keyif ve bir kısmet gelecektir.
Başkasının kısmetlerinden gözlerini ayıramayanlar, kendi kısmetlerini ya gecikmeli alırlar ya da hiç alamazlar.

Günün Sözü: Şans ve kısmet insana hazır olduğunda mutlaka gelecektir. Bülent Göncü

Evrenin Kütüphanesinden : Önemli insan kaynakları ve mesleki yön verme kuruluşları giderek daha geniş ölçüde ön plandaki Avrupa işletmelerinde, Astroloji ’den yararlanmaktadır. Türkiye’de son beş yıldır büyük şirketler ve sanayi kuruluşları, astroloji ile kurumsal ve bireysel gelişim danışmanlığı yapan Danışmanlık Şirketleri ile temastadır. Geçtiğimiz yıl içinde 22 yeni Şirketin kuruluş tarihi astrolojik yöntemle saptandı. Birçok kuruluşun yönetim üyeleri ya da ortakları arasındaki uyumu astroloji kapsamında yorumlandı.

Günün Yasası : ÇEKİM YASASI

Evrende benzerler birbirini çeker. Zıtlar ise birbirine çekilir. Pozitif benzerlerin çekiminde mutluluk vardır. Zıtların birbirine çekilmelerinde deneyimleme ve öğrenme ya da yüzleşme olgusu önem kazanır. Her iki açıdan çekim ve çekilme; insanoğlunun olgunlaşma sürecine hizmet eder. Evren devinimini ve hareketini bu iki prensipten alır. Evrende her şey ve herkes bir diğerine ya çekilir ya da çekim duyar. Bu çekim ve çekilme evrensel bir amaç içindir. Her şey ve herkes bu evrende bir amaç için varolduğuna göre kime çekim duyduğunuz ya da hangi zıt yöne çekildiğinize değil, bu buluşmanın size ve evrene ne tür yararı olduğunu sorgulayınız.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evrenin yasalarından sadece birisidir çekim yasası ve yaklaşık 12 yasa vardır. Kişi bu yasalarla uyum içinde yaşamını yönlendirirse o zaman hayatını kontrol etme güçüne sahip olabilir. Bu konuda bende bir yazı yazmıştım ve tekrar hatırlamamı sağladınız teşekkürler.

medisis 
 22.08.2007 11:33
Cevap :
Göstermiş olduğunuz yakın ilgiye ve bilgilere teşekkürler Sevgilerimle  22.08.2007 12:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 137
Toplam yorum
: 548
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 1042
Kayıt tarihi
: 05.01.07
 
 

1951 İstanbul doğumluyum. Bireysel ve Kurumsal Gelişim Danışmanlığı, Moda Tasarımı ve Marka Danışman..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster