Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '08

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
462
 

Firuze

Firuze
 

Firuze


Sevgili kızım;

Koltuğuna gömülmüş uykulu gözlerle yorgun bedenini dinlendirip, derslerine dönmek üzere verdiğin molada, seni izlerken zamanın ne çabuk geçtiğini daha dün minicik bebek iken, bugün Üniversiteyi bitirmek üzere olduğunu düşünüyorum.

Seninle ilk tanışma anımızı düşününce yüzüm aydınlanıyor. Titrek başını kaldırıp yüzüme bakman, günlerce benim mi bu melek diye uykusuz seni izlemem. İlk okumayı öğrenmen için didişmelerimiz. Sabah kahvaltılarında mıy mıy hallerin, toplayacağım masayı demesem saatlerce orada oturup tembellik ederdin. Yemek yemeyi hep sevdin halada seviyorsun ya. Gülen mutlu bir bebektin hiç sorun yaşatmadın, benim sana yaşattıklarım kadar.Uzun bir yolun yolcusu olduk birlikte yürüdük.Senmi beni benmi seni büyüttüm bilemiyorum.

Ekranda dizi filmlerden kurtulmak için debelenirken zap yapıp duruyorum. Haberlerde aklım karışıyor, vereceğin yaşam mücadelesini düşününce canım sıkılıyor işte. Yaşamı bazen bir duvara benzetiyorum. Hayata meydan okurken ara sıra kafasını vurur insan o duvara, bazen bilmeden görmeden, bazen de bile bile sinirden toslar. Duvar değil bizizdir dağılan. Ne zaman bunalıp zorlandıysam sana sarındım. En büyük desteğim oldun. Kendimi dipsizliğin en dibinde debelenirken gördüğümde ışığım oldun. Yaşamı kucaklamak yada küsmek senin elinde güzel gözlü, gamzeli kızım.

Sana yazmamın sebebi; seninle hayatımda yaşadıklarımı, içselliğimi ve gerçeklerimi paylaşmak istemem sadece. Sen varsın ya hiçbir şikayetim yok.
Hayallerinin gerçek olması dileğiyle,
Seni çok seviyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Benimde üniversitede okuyan bir kızım var. Doğumhaneden çıkışı daha dün gibi gözlerimin önünde. Anlaşıldı ki onlar büyüyorsa biz yaşlanıyoruz.Yazı için tebrikler.

Ali İhsan UĞUZ 
 21.10.2008 9:47
Cevap :
Çok teşekkür ederim. Sevgi ve Saygılarımla.  21.10.2008 10:37
 

rengarenk, pırıltılı ve hızlı, kimi zaman karartılı ve yavaş akışı içinde farketmesek de çoğu kez, bir an gelir ve o an dönüp arkamıza baktığımızda daha dün taptaze bir tomurcukken filizlenen, yetişen, gelişen ve büyüyen şeyleri görürüz ardımızda! Hem içimiz burkulur biraz hem de heyecan ve gurur duyarız içten içe. Tıpkı fikirlerimiz, okumalarımız, yazmalarımız, onurlu eylemlerimiz gibi...tıpkı bir çocuk gibi. Bu güzel ve anlam yüklü paylaşımınız için içten teşekkür ve selamlarımla...

Ersin Kabaoglu 
 24.06.2008 10:39
Cevap :
Ben teşekkür ederim değerli yorumuz için. Saygılarımla.  24.06.2008 17:57
 

o güzel melek kanatlanıp gidecek, tıpkı bizler gibi... Geriye baktığında hiç pişmn olmadan süreceği bir ömrü yaşaması dileğimdir... sevgimle.

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 18.06.2008 17:56
Cevap :
Canımm çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. Sevgilerimle.  19.06.2008 16:58
 

çalışılan aile kavramının senin için ifade ettiği anlamı okumak güzel. Hâlâ bazı değerlerimizin anlamını yitirmediğini görmek yeterince mutluluk verici.

Baver Ergun 
 25.05.2008 23:04
Cevap :
Merhaba Baver, Anlamlı yorumun için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.  26.05.2008 14:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 59
Ort. okunma sayısı
: 603
Kayıt tarihi
: 05.11.07
 
 

Ankarada yaşıyorum. Yaşamım boyunca hep yazdım ama hiç başkaları ile paylaşmayı düşünmedim. Bana ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster