Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '20

 
Kategori
Magazin
Okunma Sayısı
161
 

Fiskos Masası

Sizi bilmem ama ben güne arka fonda bir Balkan ezgisiyle başladım. Güne iyi bir enerji verdi.

 

Siz de şimdi yatağınızdan doğrulun, derin bir nefes alın ve kocaman gülümseyin. Kalbinizden "Bugün her şey güzel olsun" diyerek evrene ilk mesajınızı gönderin. Olumlu düşünün, olumlu  olsun. Bu bir kuraldır, inançtır. Kalbinizden geçirdiğiniz iyilik ve güzellik adına ne varsa hayatına en güzel şekilde yansımasını isteyin. Sonuçta, bu hayat sizin ve bu hayat oyununda sadece bir canınız var. Tüm levelleri geçmek için bir can...

 

 

Gelelim "Fiskos Masası" kısmımıza. 

 

Toplanın bakalım. Fiskos masalarını bilirsiniz; dairesel şekilde olurlar ve ortasına ne koyarsanız koyun herkes ulaşabilir. En sevdiğim masa tarzıdır kendisi. Şimdi bakalım, bizim fiskos masamızın ortasında ki meyve tabağında ne var. Başlıyoruz;

 

 

1. Ah sağlık... Bir kere elden gitti mi, toparlamasi zor oluyor. Mehmet Ali Erbil, o tanıdığımız şen şakrak insan bu ara "Kaçış Sendromu" hastalığıyla savaşıyor ki bu hastalık Türkiye'de ilk kez ünlü şovmenimizde görüldü. Bu hastalıktan dolayı 234 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra taburcu olmuştu. Biz de sevinmiştik iyileşmesine. Ama gelin görün ki hastalık "Ben buradayım" dedi ve Mehmet Ali Erbil fenalaşarak tekrar hastaneye kaldırıldı. Taburcu olduktan sonra toplamda üç kez tekrar hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil geçtiğimiz günlerde vasiyetini hazırlattı. 

Peki nedir bu Kaçış Sendromu

- Kanın yoğunlaşması, tansiyonun düşmesi gibi bulgular veren hastalık "damarlardan protein, mineral ve suyun sızması" olarak da bilinmektedir. Tekrarlayan şoklarla kendini gösteren sendrom, bu krizden 24 saat önce halsizlik, yorgunluk, hafif ateş gibi belirtiler veriyor. Krizler birkaç ayda bir tekrarlayabileceği gibi, bazen yıllarca görülmüyor. Çok nadir görülen bir hastalıktır ve dünyada sadece 791 insanda bu hastalık bulunmuştur.

Ne diyelim; umarım Mehmet Ali Erbil en kısa süre de eski sağlığına kavuşur da biz de onu şen kahkahalarıyla ekranlar da görürüz.

 

2. Genellikle şarkılarıyla gündeme gelen Sıla, son zamanlar da yaşadığı ilişkileriyle gündeme gelmişti. Hatırlarsınız; en büyük ilişki yankısı oyuncu Ahmet Kural'la yaşadıklarıydı. O olayın üzerinden sular aktı, zaman geçti derken şimdi de şarkıcımız Sıla, ünlü şef Hazer Amani ile evliliğiyle gündemde. Aniden ve hızlı bir şekilde olan bu evlilik hakkında birçok göğüş var. Kimileri bu evliliği "Sıla hamile" diyerek yorumluyor, kimileri de "Proje evlilik" olarak yorumluyor. Hatta ikinci bir Ahmet Kural vakası bile yaşanabilir, diye düşünenlerde var. Ama iş ve cevap Sıla da bitiyor. Henüz bu iddialara karşı sessizliğini koruyan ve evliliğinin tadını çıkarmaya başlayan Sıla bakalım bir açıklama yapıp akıllar da ki sorulara son noktayı koyacak mı? Biz yine de geleneği bozmayıp birbirini severek evlenen çiftimiz Sıla & Hazer Amani'ye bir ömür mutluluklar diliyoruz. 

 

3. Şarkıcı Hadise, yılbaşında giydiği süslü, üzerine yakışan ve gayette şık duran elbisesi yüzünden polemik yaşamıştı. O gün birçok insan Hadise'nin elbisesini eleştirip "edepsizlik" olarak yorumlamıştı. İşte edepten bahsedenlere Hadise "Edepsizlik sizin kafanızda" diyerek alkışlanacak bir cevap vermişti. Alkışlanacak diyorum çünkü kimse kimsenin ne giydiğine karışamaz. Kimse kimsenin hiç birşeyine karışamaz. Kimsenin buna bir hakkı yok. Eleştirmek istiyorsanız bir insanı dış görünüşüyle değil, giyimiyle kuşamıyla değil. Yaptığı işle eleştireceksiniz ki Hadise bir şarkıcı. Şarkılarıyla gündeme gelen bir insan, giyimiyle değil. Ayrıca "Önemli olan iç güzelliktir" diyen insanların çoğu dışarıdan sizi gördükleri kadarıyla eleştirir. Kıyafetinizle, makyajınızla, saçınızla falan her türlü dışarıdan eleştirirler. O zaman şu soruyu sormak istiyorum "Hani önemli olan iç güzellikti?" İnsanların elbisesinin açıklığına, boyuna değil; insanların kalbinin doğruluğuna bakın, insanların kalbime dokunun. Kıyafetler sadece bir bez parçası, makyaj sadece bir boyadan ibaret.

Ve son olarak Hadise'ye o elbise çok yakışmıştı. 

 

4. Geçtiğimiz günlerde eline kalem alıp kendi hayatını yazan ünlüler kervanına Mustafa Sandal da "Beni Ağlatma" adlı kitabıyla katılmıştı. Kitabının bir bölümünde Defne Samyeli ile yıllar önce bir aşk yaşadığını yazan Mustafa Sandal, Defne'den veto yedi. Defne Samyeli kitapta yazılan aşk iddiasının yalan olduğunu ve Mustafa Sandal'ı sadece 4 kez gördüğünü dile getirdi. Mustafa Sandal ise kendisinin yanlış yorumlamış olabileceğini dile getirdi. İş bu ya; olaylar iyice büyük bir hal almaya başladı. Defne Samyeli, bu durumdan dolayı Mustafa Sandal'a dava açmaya hazırlanırken; Mustafa Sandal'da kitabının ikinci baskısında o sayfaların yer almayacağını belirtti. Ne diyelim, valla biz de şaştık bu işe. 

 

5. Sağlık haberiyle başladık, sağlık haberiyle bitirelim. Ama bu iyi bir sağlık haberi. Oyuncu Kenan Işık'tan haber var millet! 2014 yılında geçirdiği bir kaza sonucu uzun süre yoğum bakım da kalan Kenan Işık artık evinde. Evinde yoğun bir şekilde fizyoterapi ve ergoterapi tedavisi gören oyuncumuz artık bakışlarıyla iletişim kurabiliyor. Bedenini de dik tutabiliyor. Sevgili eşi daha önce bunları hiç yapamadığını belirtti. Umarız, kendisinden daha iyi haberler alırız. 

 

Fiskos masama bir radyo koydum. Bakalım bu hafta "Nurtobella Nota 5" köşemizde hangi şarkılar var? 

 

1. Oğuzhan Koç - Hesabıma Yazıyor 

 

"Aldığım her nefes bıçak gibi batıyor

Kaldığım her gün bu hayatta hesabıma yazıyor"

 

Gerçekten şarkının harika sözleri var. Oğuzhan Koç'un sözü ve müziği kendisine ait olan 5 şarkılık "Ev" adlı yeni albümünden bu şarkı. Bu şarkıyı bir de yağmur yağarken dışarı da dinleyin. Sokak sokak gezdirir bu şarkı sizi.

 

2. Ersay Üner - Selam

 

"Sende ki kalp de ben de ki taş mı?

Varsa bir farkı o da günahı"

 

Harika bir hit. Bir yer de bu şarkıya denk geldiğiniz zaman ister istemez kafanızla düşünceli bir şekilde ritim tutuyorsunuz. 

 

3. Ferah Zeydan - Güle Güle

 

"Üşüdüğüm rüzgarlar

Düşündüğüm uzaklıklar

Seni bulmak için"

 

Tam depresyonluk bir şarkı. Pijamayı çorapların arasına koyup yatakta oturacaksın. Arka fonda bu şarkı çalacak ve sen ağlayarak önünde ki abur-cubura boğulacaksın. Saatlerce aynı şarkı dönecek kulaklığında. Kesinlikle Ferah'ın en iyi parçalarından biri olmuş.

 

4. Esin İris - Korkarsan Dur 

 

"Korkarsan dur 

Bağırıyor dünya"

 

Benliğinizden sokak sokak kaçarken ayaklarınızın altında bu şarkının mırıldandığını iddia edebilirim. Arada durup arkanıza baktığınız da bu şarkının melodisi sizi itekliyor. Etkileyici...

 

5. Bora Duran - Başgan 

 

"Çok mu fazla oluyorum

Üzme be bizi başgan"

 

Neşe dolu bir şarkıyla bitirelim bu köşemizi de. Platonik aşıklara gelmeli bence bu şarkı. Dinleyince anlayacaksınız demek istediğimi. Tabi dans etmekten fırsat bulabilirseniz. 

 

Ve gelelim masamızın sonuna. Haftanın Enleri kısmına. Bak bak onlar da burada;

 

- Haftanın Sanatçısı: Oğuzhan Koç

- Haftanın Şarkısı: Oğuzhan Koç - Hesabıma Yazıyor

- Haftanın Klibi: Bora Duran - Başgan

- Haftanın Yazarı: Ahmet Hamdi Tanpınar 

- Haftanın Şiiri: Ahmet Hamdi Tanpınar - Bütün Yaz

- Haftanın Kitabı: Ahmet Hamdi Tanpınar - Beş Şehir

 

Bu haftalık da Nurtobella'nın Dünyası'ndan bu kadar. 

Kendinize iyi davranın...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 108
Kayıt tarihi
: 29.07.18
 
 

İçinden geçenleri, dilinin ucuna düşenleri kalemine anlatıyor. O da yazıyor. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster