Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '09

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
994
 

Fıtıkbahçe

Fıtıkbahçe
 

Sevgili Daum; ‘Fenerbahçe seyircisi ya artık heyecanını kaybetmiş ya da gerçekçi olmuşlar.’ diyor. Bu cümlenin ikinci kısmı olan gerçekçi olmuşlar yorumunu değerli ve akıllı Fenerbahçelilerin çoğalmasından dolayı iltifat olarak kabul ediyorum.

Fenerli tedirgin, Fenerli mutsuz, Fenerli yapılan transferlerin alışma döneminde olmasını, transferlerin gerçek performanslarının bu olmaması için dua ediyor.

Cristian BALONİ

Daum’un yapılan bu transferlere onay vermesi ve takımı bu şekilde kurmasına Daum’un gelmesine sevinen ben dahi hayretler içerisine düşmüş bulunmaktayım. Benim Aziz Yıldırım başkanla Fenerbahçe’nin asla başarıya ulaşamayacağına dair bir kehanetim var. Fakat kongredeki sözleri ve on yılın tecrübesi ile Fenerbahçe’den aldıklarının borcunu artık Fenerbahçe’ye geri ödeyeceğine dair inancım vardı. Bazı arkadaşlarım: ‘saf olma!’ dedi, inanmak istemedim. Sayın Daum, Aziz Yıldırım bizi senelerdir uyutuyor. Siz on sene uyutulunda bakalım uyandığınızda heyecanınız kalacak mı? Yahu bu Cristian’ı nasıl alabilirsiniz bırakın Aurelio’yu biz Appiah’lara açız. Bir ön libero tutturmuş bu yolda gidiyorsunuz. Biz küçük takım değiliz biz orta sahada rakibine pres yapan top kapan kaptığı bu topla ileriye pas verebilen adam eksilten şut atan orta saha oyuncuları arıyoruz. Bizim zaten Emre’miz vardı biz yanına Appiah, Hamit Altıntop, yeni Suat yeni bir Okan arıyorduk sizse Maldonado ve Josico’nun uzun boylusunu getiriyorsunuz. Yazık bu ülke insanlarının paralarına yazık. Ha Baloni ha Selçuk ha da Deniz belki Deniz ve Selçuk bile rakibi Baloni’den daha fazla öperler.

Heyecanbahçe

Adama ne heyecanı yahu derler 37’lik Carlos’la mı, ne yaptığını kendi dahi bilmeyen Kazım’la mı, David’le mi, Cristian Baroni ile mi yoksa bek mi hucümcu mu ne olduğu belirsiz Santos’la mı heyecanlanacağız. Savaşan bir takım kuracağız demiştiniz Sayın Başkan bu oyuncularla mı savaşan takım kurdunuz. Rakibi öpecek oyuncu Baloni ismini duymak dahi yüreğimizi ağzımıza getiriyor müthiş heyecanlanıyoruz. Oysa seramikçi iki senedir nasıl takım kurulur size gösteriyor. Ne defansımız defans ne orta sahamız ne de uç mevkimiz. Forvette alternatifimiz yok defansta yok orta sahada Emre’nin alternatifi yok. Mehmet topuz ve Özer inşallah imdadımıza yetişir de benimde bu yazım boşa yazılmış olur.

Unutulmaması gereken ben bu takımı kötülemek için bu yazıyı yazmış değilim bu takım hakkında bunları yazma sebebim verilen sözleri sahadaki bu takımın yerine getirmesinin zor olması ve de rakibinizde bulunan Avrupa’dan bir kupa hayalinin bu takımla yerine getirilemeyecek olmasındandır.

Evet Sayın Başkan, büyük başarılar büyük kadro ve büyük oyuncularla yerine getirilebilir ama senin kadronda maalesef yeterli sayıda büyük futbolcun yok. Futbolcu sayısı kadar kadrodaki futbolcuların niceliğininde önemli olduğu unutulmamalıdır.

Yazıma son verirken beni yazma konusunda teşvik eden değerli Aytaç Çoşkuner’e teşekkürü bir borç bilirim.

Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1787
Kayıt tarihi
: 28.09.08
 
 

Bendeniz 28.03.1977 yılında İstanbul'da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi İstanbul'da tamamladım. Li..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster