Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ocak '10

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
455
 

Foton ve şakra

Foton ve şakra
 

FOTON


Geçenlerde, bir TV kanalında, iki kişi kafaları iyice karıştırdılar. Bu kişilerin ikisi de 50 yaşın üstünde ve biri Prof. Unvanlı. Belli ki Türk Cumhuriyetlerinden parayla Prof. luk unvanı almış biri. (Bu şekilde Türk cumhuriyetlerinden Prof. luk unvanı almış parası bol daha başka kişiler de tanıyorum. Bunların kimileri de siyasetçidir.) Diğeri ise saygın bir yazar. Bu yazar daha akılcı ve diğeri gibi hiç değilse saçmalamıyordu.

Sırf, bu yazıyı yazmak için sabırla dinlemek zorunda kaldım.

Zaten, aklı başında biri izlerken ne büyük saçmalıklardan bahsedildiğini kolayca anlayabilirdi. Konuşmasının başında söylediğini, programın sonuna doğru kendisi yalanlıyordu. Öyle garip ki; efendim, 2012 yılından itibaren dünyada çok önemli değişimler olacak. Dünya, adına ŞAKRA denilen bir yıldız kümesinin etkisine girecek, bu yıldız kümesinin ısısı; 400 000 derece kadardır ve dünyaya etki yapacak, bu etki sebebiyle insanların hücrelerinde bir takım değişimler olacak, kimisinin bilgisi 5 boyut yükselecek, kimi insanlar ölecek. Bu ölen insanların kimi; trafik kazasından, kimi hastalıktan, kimi şundan, kimi bundan…. Bakınız 17 Aralık depremi sırasında, dünya böyle bir yıldız kümesinin etkisinde kalmıştı da 40 000 insan öldü.

Bu safsatalardan bahseden kişiye ben ancak “prof.” lakaplı diyebilirim. Bu kişiye bir sıfat yükleyeceğim de, okurlarıma olan saygımdan söyleyemiyorum.

Ya Allah aşkına, insanlar zaten çeşitli sebeplerle kendiliğinden ölüyor. Bugüne kadar da bu kadar insan zaten öldü. Türkiye’de günde doğan ve ölen insanların bir istatistiğini tutarsanız zaten bu miktarda insan ölüyor. Sadece trafik kazasından yılda binlerce insan ölüyor. 2004 yılında toplam ölüm sayısı; 340, 694 kişi. (http://ekonomiturk.blogspot.com/2006/04/olum-istatistikleri.html) Eee, bu insanlarda şakra dediği yıldızı kümesinin etkisiyle mi öldü? Adam trafik kazasından ölecek, eceli gelmiş, yaşlanmış, gitmiş 90 yaşına, siz buna bilmem hangi yıldızın etkisi diyeceksiniz. Yok böyle bir deli saçmalığı. Adam, bir fıçı alkol alıp zom oluyor, kural tanımadan araç kullanıyor, bir yığın insanın canına giriyor, siz buna bilmem ne yıldızının etkisiyle oldu diyeceksiniz. Buna ancak “aptal yıldızının etkisi” denebilir.

Öyle bir kafa karıştırdılar ki, programın sonuna doğru, bir yerlerden uyarı mı geldi ne, toparlamaya çalıştılar ve kendilerini yine kendileri yalanlamaya başladılar: Efendim korkmaya gerek yok, dünyanın sonu değil, insanlar patır patır ölecek değiller filan. Ee, neydi 15 dakika önce ballandıra ballandıra anlattığınız?

Değerli okurlarım, 21.08.1991’de bir büyük gazetenin manşetten verdiği bir yazı okumuştum ve o haberi halen saklarım. Nostradamus denilen Yahudi bir kâhin, 1999’da 3. dünya savaşının çıkacağını, İran’ın Türkiye’nin doğusunu işgal edeceğini… şunlar şunlar olacak diye sıralıyordu. Ayrıca, inandırıcı olabilmek için de, 1. ve 2. dünya savaşlarını bildiğini ve geçmişte daha bir yığın olayları bildiğini söylüyordu. O tarihi geçeli kaç yıl oldu, 3. Dünya Savaşı çıktı mı? Ancak şöyle bir durum oldu: O gün daha genç olan bende, ister istemez psikolojik bir etkisi oldu. Ama şükür ki aklımız vardı “hele bir bekleyelim” dedim. İnanmamıştım da zaten. Ama ne yalan söyleyeyim yine de az da olsa etkilemişti beni.

Bu haberi yapanların ne maksatla yaptığını iyi tahmin ediyordum ben. Onların gayesi Türkiye ile İran’ı savaşa sokmaktı. Ve nitekim İran ve Türkiye sınırda gizlice bir takım provokasyonlara da giriştiler ama iki akıllı ülke bu tuzağa düşmedi.

Bir Ürolog dr. yakınım bana; “Bir ilaç mümessili muayenehaneme geldi, ilaçlarını tanıttıktan sonra bana: Hocam size bir müjdem var, yakında basından bir haber yayınlayacağız, 40 yaşının üstteki erkeklerin tümü prostat kanseri riski taşıyor diye, sizim muayenehaneniz dolup taşacak. Ben, ona öyle bir bağırdım ki mümessil kapıdan kendini zor attı dışarı” dedi. Bu tür haberler basında her zaman yapılmakta ve insanların hayatlarıyla oynanmaktadır.

Şimdi, böyle haberlerle ne yapılıyor biliyor musunuz? Bu tür haberler sayesinde insanlar depresyona giriyor ve o pahalı depresyon ilaçları çuvallarla satılmaya başlıyor. Muayenehaneler dolup taşıyor. Sizler biliyor musunuz, hastanelerde psikiyatriden randevu almanın ne kadar uzun sürdüğünü? 2 aydan önceye randevu alamıyorsunuz. Bugün toplumda insanların % 60’tan fazlası depresyon ilacı kullanıyor. Bu tür haberlerin maksadı bu dur.

İşte bu yazım burada. 2012'de uzak değil. O yıl geldiğinde hep birlikte göreceğiz ki bu söylenenlerin hiçbiri olmayacaktır. Bunu söyleyenler, o gün geldiğinde dansöz gibi kıvıracaklardır.

Sağlık bakanlığı ve sorumlu yayıncılık anlayışı taşıyan TV kanalları da bu tür haberlere dikkat etmelidirler. Eğer halkına ihanet etmeme ve sorumlu yayıncılık anlayışı taşıyorlarsa.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Foton çağı teorisi ile, Nostradamusun kehanetlerini aynı kefeye koymamız pek doğru olmaz. Her ne kadar programda izlemiş olduğunuz arkadaşlar konuyu anlamadıkları için insanlara yanlış anlatmışsada; bugün bilim adamlarının foton çağı ile ilgili elde ettiği çok ikna edici bulgular vardır. Dünya üzerinde bugüne kadar yaşanmış olan buzul çağlarından yola çıkan bir grup bilimadamı var misal, tespit edebildiklerine göre 5 buzul çağı yaşanmış ve ilginç olan buzul çağlarının süresi üç aşağı beş yukarı aynı rakama tekabül etmiş yani 2000 yıla, bunun bir tesadüf olduğunu söylemek bilime aykırılık olacaktır. Şimdi diyeceksiniz ki buzul çağıyla ne alakası var :) o arkadaşın iddia ettiği gibi bir ısıya maruz kalmayacak dünya, güneş ve yıldızlardan gelen ısı ışımayla gerçekleşir, endüktif, difizyon ile gerçekleşmez. Havanın olmadığı bir ortamda kömür sobası ile ısınamazsınız, ısıyı taşıyan bir şey olmadığı için, onların bahsettiği şey gama ışınları ama burdan anlatmak hayli zor :) Elinize sağlık

Tevfik Munzevi 
 22.01.2010 1:14
Cevap :
Sevgili hocam, dediğiniz gibi olsaydı celallenmezdim zaten… yorumunuza ve desteğinize teşekkürler, selamlar…  22.01.2010 13:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 358
Toplam yorum
: 404
Toplam mesaj
: 47
Ort. okunma sayısı
: 1002
Kayıt tarihi
: 03.09.08
 
 

  Ne elimde garantim var ikinci bir soluğu almaya Ne aklım erer dünyayı yıkıp ta yeniden ya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster