Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '10

 
Kategori
Etkinlikler / Festivaller
Okunma Sayısı
503
 

Fransa'da bir Türk stand-up gösterisi

Fransa'da bir Türk stand-up gösterisi
 

FRANSA'DA BİR TÜRK STAND-UP GÖSTERİSİ


Kebab Show 26 Aralık 2010 tarihinde yapacağı yeni bir gösteri ile tiyatromuza, folklorumuza ve kültürümüze ait verdiği hizmetlere bir yenisini ekliyor. Günümüz taşlama ve mizahi Türk Şiirinin önde gelen şairi Rasim Köroğlu ve Kebab Show Derneği bünyesinde yer alan gençlerimizin oluşturduğu Korsan Tiyatrocular, sizleri günlük hayatın sıkıntılardan uzaklaştıracak ve kahkaha tufanı içerisinde güzel saatler geçirmenizi sağlayacaktır.

KEBAB SHOW

Kebab Show : 2002 yılında Fransa’da yaşayan 14 Türk vatandaşımızın kurduğu bir tiyatro grubudur. Bünyesinde bay, bayan; yaşlı, genç; öğrenci, işçi ve ev hanımı gibi çeşitli meslek ile yaş gruplarından kimseler bulunuyor. Orada herkes tiyatro sevdasıyla tek vücut haline gelmiştir. ilk perdesini 2003 yılında izleyiciye açan Kebab Show, o günden bu güne Fransa’nın çeşitli bölgelerinde yaklaşık 50 gösteri ile 10.000 izleyiciye ulaşmıştır. Kebab Show bir taraftan gençlerimize tiyatro eğitimi verirken diğer taraftan hazırladığı oyunları izleyici ile buluşturuyor. Gelecek günlerde başarılı gösterilerini Avrupa’nın diğer ülkelerinde yaşayan gurbetcilerimize izletmenin hazırlığı ve heyecanı içersinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Rasim KÖROĞLU

Şair Rasim Köroğlu’nun şiirleri, Milli Eğitim Bakanlığı Türkçe ders kitapları dahil yurt içinde ve yurt dışında yayınlanan çeşitli ansiklopedi, antoloji, edebiyat dergilerinde yer almıştır. Rasim Köroğlu günümüz güldürü (mizah) şiirinin büyük ustasıdır. Onun taşlama şiirleri yıkıcı değil yapıcıdır. Taşladığı kişiyi dahi güldürür. Olayların çarpık yönlerini, yerginin inceliklerini kullanarak, kırmadan dökmeden alaycı bir üslupla dile getirir. O sahnede şiiri, fıkrayı ve hikâyeleri harmanlayarak tam bir şov haline sokar izleyenleri gülmekten kırıp geçirir. KEBAB SHOW DERNEĞİ Lyon / FRANSA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 662
Kayıt tarihi
: 24.11.10
 
 

Mart 1953 tarihinde Eskişehir'de doğdum. Emekli öğretmenim.Öğretmen Okulu yıllarımda şiir yazmaya ba..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster