Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '12

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
9535
 

Fransız Kadınlar Neden Yalnız Uyumaz - Aşkı Bulmanın Keyifli Sırları / Jamia Cat Callan

Fransız Kadınlar Neden Yalnız Uyumaz - Aşkı Bulmanın Keyifli Sırları / Jamia Cat Callan
 

Kitabın yazarı Jamia Cat Callan’ın babası Amerikalı, annesi ve anne akrabaları ise Fransız.

Amerika’da büyüyüp yetişen Jamia, yıllarca annesi ve anneannesini gözlemleyerek Fransız kadınlarının çekiciliklerini, cazibelerini, özgüvenlerini nerden aldıklarını anlamaya çalışmış, ancak başarılı olamamış.

Her ikisini de kaybettikten sonra, artık bu konuyu çözmek zorunda olduğunu hissederek, Fransız kadınlarının cazibelerini ve çekiciliklerini nerden aldığına dair geniş bir araştırma yapmaya karar vermiş, soluğu Fransa’da almış.

Birçok Fransız kadını ve erkeği ile görüşerek ilginç bir araştırmaya imza atmış Callan.

Kitap bu araştırmayı eğlenceli bir şekilde anlatıyor.

Kitabı okurken, Fransız kadınlarının kendilerine olan özgüvenlerini, zekâlarını, mantıklarını, çekiciliklerini, cazibelerini kıskanmadım dersem yalan olur.

Yazarın ifadesiyle, vücudunuzda bir damla Fransız kanı olmayabilir ama yine de içinizdeki Fransız kadınını açığa çıkarabilirsiniz. Aslında konu aşka ve romantizme geldiğinde hepimiz birer Fransız’ızdır. Çünkü Fransız kültürü kadınsılık ve güzellik üzerine kuruludur, dolayısıyla dünyadaki tüm kadınlara aittir. Bu kültürü pekâlâ kendimize mal edebiliriz.

Şimdi gelin birlikte göz atalım Fransız kadınları neden bu kadar aşk hayatlarında mutlularmış.

1-  Randevulara Çıkmayı kesin

Fransız kadınları bir erkekle baş başa yemeğe çıkmaz ! Erkeklerden oluşan bir arkadaş grupları vardır. Randevu değirmeninden çıkarak işe başlayın ve erkeğinizle, arkadaşlarınızın ve size hayran olan başka erkeklerin olduğu bir ortamda tanışın. Mesela bir yemek daveti verin, işten sonra iş arkadaşlarınızla dışarıya çıkın, ilgilendiğiniz erkeği yürüyüş yapmaya davet edin. Sizi pek çok başka erkeğin bulunduğu yerlerde öne çıkaran ve iki saatlik iş görüşmesi usulü randevulardan kaçınmanızı sağlayan bir şeyler yapın.

2-  Parti Verin

Eski ve yeni arkadaşlarınızı davet edin. Erkek ve kadınları karışık oturtun. Fransızlar böyle yapar! Erkeklerden herhangi birine onunla ilgili planlarınız olduğunu söylemeyin. Bırakın merak etmeye devam etsin. Mutfak ve ev sahipliği becerilerinizle gösteriş yapın!

3-  Yürüyün

Fransız kadınları her yere yürüyerek gider. Evet, bu harika bir egzersizdir, ama erkekler tarafından fark edilmelerine de müthiş yardımcı olur! Potansiyel bir sevgili adayıyla yürüyüşe çıktığınızda, o bunun randevu olduğunu bilmez. Hiçbir şeye para ödemediği için de, sizden bir şey bekleyemez! Her şeyden önemlisi de yürürken, size bakan diğer erkekleri fark eder ve ortada bir rekabet gerçeğinin olduğunu anlar.

4-  İnternetten Çıkıp Hayata Girin

Fransız kadınları, erkeklere gerçek dünyada, müzelerde, sinemalarda, tiyatrolarda ve partilerde tanışırlar. Etkileyici ve biraz baştan çıkarıcı olmak bir ölüm kalım meselesidir, bu yüzden herkesle sohbet ederler. Bu kadar çok erkekle bu yüzden tanışırlar.

5-  İş Yerinde Arkadaşlıklar Kurun 

Cinsiyet belli etmeyen tayyörleri çıkarıp atın ve biraz davetkâr bir şeyler giyinin. Fransız kadınları işyerinde erkeklerle tanışmaktan utanmazlar.

6-  Doğal Olun

Fransızların doğal bir görünümü vardır. Bu, göstermek için vücutlarının tek bir bölümünü seçmek, mesela uzun kollu bir hırkayla, mini bir etek giyinmek anlamına gelir! Ya da gözlere ve yanaklara hiçbir makyaj yapmaksızın, dudağa kıpkırmızı bir ruj sürmektir. Ha bu arada saç kurutma makinenizi kaldırıp atın. Fransız kadınları saçlarına çok fazla zaman harcamaz, rüzgardan dağılmış saçlarla gezmeyi tercih ederler.

7-  Eski Sevgilinize Merhaba Deyin

Fransız kadınları eski erkek arkadaşlarından iyi ayrılırlar. Zira ne zaman dışarıya çıkmaya ya da hayran grubunuza yeni bir üye eklemeye ihtiyacınız olacağı hiç belli olmaz!

8-  Bir Arkadaş Grubu Oluşturun

Bu, erkeklerden, kadınlardan, iş arkadaşlarınızdan ve yeni flörtlerinizden oluşan en önemli arkadaş grubunuzdur. Fransız kadınları sinemaya ve barlara, müzelere ve konserlere arkadaş gruplarıyla giderler. Bu da görüp görülmek için başka bir fırsat oluşturur.

9-  Zeki Olun 

Çok zeki olsanız bile, yanınızda bir kitap taşıyın ve gözlük takın. Fransız kadınları zeki olmanın son derece seksi bir şey olduğunu çok iyi bilirler!

10- Kaliteli Porselenlerinizi Saklamayın!

Ne için saklıyorsunuz ki? Fransız kadınları kaliteli eşyalarını gündelik olarak kullanırlar. Kendilerine olan inanılmaz güvenlerinin sırlarından biri de budur.

11- İç Çamaşırı !

Ayrıca dantelli külotlarınızı da saklamayın. Fransız kadınları her gün seksi iç çamaşırı giyer. Ayrıca sutyen ve külotları da daima birbiriyle uyumlu olmalıdır.

12- Yemek Yapmaya Başlayın

Evet, Fransız kadınları bunu yüzyıllardan beri bilir, bizlerse pek inanmamışızdır, ama doğrudur. Erkeğin kalbine giden yol midesinden geçer.

13- Cildinizi Sevin 

Kendini sevmenin sırrı, kokulu kremler ve losyonlardır. Fransızlar parfümlere ve kendilerini kendi tenlerinde iyi hissetme fırsatı veren her şeye bayılırlar. Kendine güvenli yürüyüşlerinin sırrı budur. Bu ve annelerinin onlara başlarını yukarıda tutup dik durmayı öğretmiş olmas!

14- Gizli Bahçenizi İhmal Etmeyin   

La JardinSecret.Bu sözcük Fransız kadınının iç dünyasını beslemek için gittiği bir yeri, hatta başvurduğu bir insanı ifade eder. Bir sır saklayarak daha Fransız olabilirsiniz – bu sır, on dokuzuncu yüzyıl tıp dergilerine olan saplantınız da olabilir, köşe başındaki kafede çalışan çocuğa olan ilginiz de. Dürüst olup her şeyi anlatmak çok Amerikanvari bir davranıştır. O yüzden birkaç sır saklamayı deneyin.

15- Az Özdür   

Bu sezon kendinize yalnızca bir tane güzel etek almayı deneyin. Porsiyonlarınızı küçültün. Fransız kadınları hiçbir şeyin boyutunu büyütmez! Yalnızca yemekleri ve kıyafetleriyle değil, erkekleriyle de yetinirler. Onu değiştirmeye çalışmaz, olduğu gibi kabul ederler.

16- Erkeğinizin Yanında Durun (Bakınız Yukarısı)   

17- Yaşasın Farklılık 

Fransız kadınları kadındır ve bunu unutmanıza asla izin vermezler. İşe giderken kadınsı bir şeyler giyin. Seyahat ederken çizme ve etek giymeyi deneyin, çok daha fazla dikkat çekeceğinizi ve erkeklerin valizinizi taşımanızda size yardımcı olmak için sıraya girdiğiniz siz de göreceksiniz.

18- Huysuz Olma Hakkınız Var ! 

Var. Siz bir kadınsınız. O ise bir erkek. Tutkulusunuz! Bununla bir sorununuz mu var?! Kadın olma, huysuz, kaprisli ve duygusal olma hakkınızı geri alın. Göreceksiniz, her zaman aklı başında davranmaya çalışmayınca hayat daha eğlenceli olacak.

<>>> 

Aslında Avrupa ülkesinde yaşayan bir kadının cazibe sırlarını, flört etme tekniklerini, giyim kuşam şeklini, kısacası yaşam standartlarını Türkiye’ye entegre etmek sizin de fark ettiğiniz gibi bir hayli zor.

Fazlasıyla özgür yaşayan ve düşünen Fransız kadınları, bir o kadar da cesurlar, yaşadıkları ülkede yanlış anlaşılma gibi bir dertleri yok! Çünkü Fransa (Türkiye’ye kıyasla) kadın-erkek ilişkilerinin daha özgür yaşandığı ve kadınların her konuda çekinmeden kendilerini rahatça ifade edebildikleri bir ülke.

Yine de ben, Fransız kadınlarının kendilerine gösterdikleri özene, kendilerini sevip önemsemelerine, özgüvenlerine hayran oldum, beni motive etti.

Özellikle kadınların okumasını öneriyorum.

Saygılarımla,

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

oncelikle yaziniz çok basarili, sizi tebrik ediyorum, uzun suredir Paris'te yasayan biri olarak bir noktayi (belki de en onemli noktayi) eklememe izin verin : Fransiz kadinlari incedir çunku kemik yapilari incedir, incelikle zayiflik arasindaki farklar sunlardir : ince vucut sekillidir oysa zayif vucut sekilsizdir, incelik rejimle olmaz dogustandir oysa rejimle ancak zayiflanir ... Amerikalilar Fransiz kadinlarinin inceliklerine hayrandir, bunun kitabi bile yazilmistir

Demokrasi Penceresinden 
 25.05.2013 20:28
Cevap :
Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim. İçten sevgi ve saygılarımla, mutlu pazarlar dilerim.  26.05.2013 17:13
 

Bence her fransız kadını Türk kadını her Türk kadını da BİR Fransız kadını olmak şister. Bizim kadınların şanssızlığı cefakar olmaları. Erkekler eskiden oldukları kadar iyi değiller günümüzde ne yazık.

İbrahim ARSLAN 
 02.03.2012 9:14
Cevap :
Cefakar oldukça da kaybetmişler ne yazık ki... öyle değil mi ? Üzerlerine fazladan yük almak, cefa almak, dert ve sıkıntı almak maalesef kadınların mutlu olmalarını sağlamadı bugüne kadar. Bugünden sonra da sağlamayacak. Umarım değerlerini bilip, ona göre davranırlar. Teşekkür ederim yorumunuz için, saygılar, sevgiler, selamlar.   02.03.2012 11:50
 

Kitabı bir yerde daha görmüştüm nette sanırım ilgimi çekmişti zaten o yüzden iyi oldu teşekkür ediyorum. Onlar kadar özgür olmak çok zor ama nüansları katabiliriz belki:)

Arzu Elif 
 01.03.2012 15:30
Cevap :
Merhaba Arzu Hanım, okumanızı öneririm. Dediğim gibi Türkiye şartlarına ve Türk kadınına entegresi çoğunlukla zor olsa da, feyz alınması gereken noktalar da yok değil :) Teşekkür ederim değerli yorumunuz için. Selamlar, sevgiler, saygılar.  01.03.2012 16:14
 

Nilgün Hanım, sizi tebrik etmek istiyorum. Ne kadar çok ilgilisiniz kitaplarla? Ve bu ilgi samimi ve bir o kadar da aşkla dolu bir ilgi gibi geldi bana. Gönül bağıyla bağlısınız kitaplara.. Tebrik ederim..

Arda İnal 
 01.03.2012 13:25
Cevap :
Merhaba Arda Bey, harika analiz etmişsiniz. Evet kitaplarla aramdaki duyguya sanırım ancak "aşk" kelimesi tarif edebilirdi. Teşekkür ederim yorumunuz için, selamlar, sevgiler, saygılar sunarım.  01.03.2012 16:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 559
Toplam yorum
: 1939
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
: 8275
Kayıt tarihi
: 30.03.10
 
 

Kişisel gelişim uzmanıyım. Yaşam Koçu, İlişki Koçu, NLP Uzmanı ve Eğitmeni, Kuantum Yaşam Koç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster