Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '13

 
Kategori
Erkek Modası
Okunma Sayısı
439
 

Fue ile bıyık ekimi

Fue ile bıyık ekimi
 

Bıyık ekimi operasyonlarında normal saç ekimlerinde olduğu gibi fue ile bıyık ekimi yapılır. Fue tekniğinin birçok nimetini bıyık ekiminde de görebiliriz.

Peki fue ile bıyık ekimi nasıl olur ? Gene normal ekimlerde olduğu gibi ense bölgesinden saçlı deri çıkartılır. Ekilecek olan saç kökleri ayrıştırılarak teker teker temizlenir beslenir. Bıyık ekimi yapılacak olan bölgeye transfer edilir. Normal kellik tedavisinden farkı bir tekniği yoktur. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus, bıyık ekimi yaparken saç köklerinin yönünü çok iyi ayarlamak. Hastanın bıyıklarının çıktıkları yöne göre bıyıkları ekmek şart. Ayrıca bıyık ekimi yaparken ekilecek olan köklerin birbirine çok yakın olmaması gerektiğini bilmek. Bunun nedeni de, çok sık ekilen kökler tam beslenemez. Bu yüzden sıklık derecesi iyi ayarlaması şart.

Fue tekniği bıyık ekiminde de büyük üstünlükler sağlar. En başta herhangi bir iz kalmaz. Buda hastayı en çok mutlu eden şey. İşlem sonrasında ağrı sızı olmaz. Ense bölgesinde aşırı kanlanma ve sızı olmaz.

Bıyık ekimi, üst dudağında yanık köselik ve doğuştan olan bir kusurları örtmek için bire birdir. Basit bir operasyonla işlem yapılır ve ortalama 5 ay sonra bıyıklarınız olmuş olur.

Fiyat konusu da saç ekimi gibi değilir. Çok abartı rakamlar olmaz. Fue tekniğinde ekilecek olan saç köküne göre fiyat belirlendiği için ve doğal olarak ta ekilecek saç kökü miktarı da saç ekimi operasyonları kadar çok olmadığından işlem çok bir maliyet tutmaz. Gerçekten isteyen her hasta bu işlemi yaptırabilir. Hatta bıyık ekiminde taksit veya kredi kartına taksit imkanları bile mevcuttur.

Op Dr Ali Mezdeği

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1446
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster