Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Mayıs '13

 
Kategori
Teknoloji
Okunma Sayısı
475
 

Futbol oyunları

Futbol oyunları
 

Futbol oyunları yapısından dolayı çok farklı boyutlarda olabilir. Bir web sitesinde kurulum gerektirmeden basit bir şekilde oynanabileceği gibi büyük boyutları bulan ve bilgisayarda önemli yer tutan kurulum boyutlarında da olabilir. Bu oyunun görselinden ve gerçeğe olan yakınlığından kaynaklanmaktadır. Mesela sadece penaltı kullanışı yapılan basit bir web sitesi oyunu küçük çaptadır. Ancak bunların yanı sıra şu an günümüzdeki dünya üzerinde bulunan futbol takımlarının birinin teknik direktörlüğünü üstlenerek ve aynı zamanda oyun sırasında seçilen her futbolcunun hareketini kontrol edebildiğimiz büyük boyutlardaki oyunlar bulunmaktadır.

Hangi oyunun oynanmak istenmesi de kişinin istekleri doğrultusunda ona hizmet eder. Bir kariyer geliştirmek isteyen kullanıcı uzun süre bu oyunu oynamak zorundadır. Çeşitli taktikler uygular sonuçlarını gözlemler oyunları kaybetmedeki hataları düzelterek uzun süreçli bir oyun izler. Küçük oyunlarda ise böyle bir durum söz konu değildir. Sadece oyun açıldıktan sonra birkaç düğmeye basarak oynanmaya başlanır. Kaybedince tekrar başlaması zor olmaz ve sonunda kaybedilecek büyük bir kariyer bulunmaz.

Konu futbol olunca futbol oyunları ve özellikle erkeklere hitap etmektedir. Ancak sadece erkekler değil bayanlar da bu oyunu oynamaktadır. Futbola merakı olan ve bir spor olarak oynayamayanlar oyunu oynamayı tercih ederler. Bu oyunların hitap ettiği yaş aralığı oyunun tarzına göre değişmektedir. Küçük oyunlar daha küçük çocuklara hitap eder fakat büyük oyunlar gençlere ve orta yaşa hitap etmektedir.

Dünya üzerinde büyük bir etkiye sahip olan futbol oyunları sadece bilgisayarlarla sınırlı kalmamış gelişen teknolojinin faydalarını kullanarak oyun konsollarına aktarılmıştır. Bu oyunlar için oyun salonları kurulmuştur ve büyük ekranlarda bu oyunlar gerçek bir maç izlermişçesine sunulmaktadır. Gelişen teknolojiyle futbolcuların kontrolleri gerçeğe en yakın hale getirilmiştir. Aynı zamanda oyun sahaları ve tribünlerde gerçeği anımsatmaktadır.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2580
Kayıt tarihi
: 13.01.13
 
 

Tuncay Takmaz 1975 yılında Şişli İstanbul’da doğdu. Bugüne kadar 27 kişisel sergi açtı, çok sayıd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster