Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Necip Köni - Adana / TR

http://blog.milliyet.com.tr/necipkoni

12 Mayıs '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
481
 

Futbol spor terörü ve centilmenlik

Futbol spor terörü ve centilmenlik
 

SPORDA TERÖR OLAMAZ ve OLMAMALIDIR..!


 

Merhabalar,

Sevgili arkadaşlar ve dostlar,

Şu halimize sevinelim mi?

Yoksa üzülelim mi?

Takdir sağduyulu spor severlerin!

KİM HANGİ TAKIMI TUTARSA TUTSUN,

SPORDA TERÖR OLAMAZ ve

OLMAMALIDIR..!

 

 

ein Bild

Futbolda ortalamanın üzerinde sportmen olarak algılanan kesimlerin sportmenliklerine göre sıralaması ise medya açısından düşündürücü, hatta üzücü:


Sportmenlikte birinci sırada algılananlar futbolcular, daha sonra hakemler geliyor, sonra yöneticiler, sonra taraftarlar en sonda da medya geliyor.


"Böyle futbolsevere böyle medya" mı demek lazım, bilemedim.


Bir başka düşündürücü ve üzücü sonuç da şu:


Türkiye’de futbol dendiğinde her on kişiden dördü ilk olarak şiddet ve şikeyi hatırlıyor, diğer dört kişi tuttuğu takımı hatırlıyor, iki kişi de milli takımı.


Bir ilginç algılama da futbolcu transferlerinde dönen milyon dolarla ilgili. Henüz gelişmekte olan bir ülke olmamıza rağmen futbolculara ödenen paraları normal düzeyde bulanlar çoğunluktaymış.


Bonkör bir milletin bonkör futbolseverleriyiz vesselam doğrusu..! (Ref-int.net.)

Sizlere sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılar sunarım.

NECİP KÖNİ - A D A N A / TR

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Necip Bey merhaba...Futbolculara bu kadar yüksek paralar ödeyen kulüpler bu parayı bir şekilde kazanmak zorunda. Sonrasında ne dolaplar dönüyor anlayamıyoruz. Futbol terörü de ayrı bir vahim vak'a. Düşünüyorum da, normal yaşamında aklı selim birisi, futbol maçına gittiğinde neden terörist haline gelir birden. Yoksa gerçekten içinde yatan dev mi uyanır böyle bir ortamda...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 14.05.2012 12:25
Cevap :
Merhabalar...Sevgili AYŞEGÜL hanım :-) Malesef SPOR icat edildiğinde (Her branşında) bir AMATÖR ruh vardı çok önceleri... Sonra belirli ODAK kaynakları zamanla bunu bacasız endüstriye dönüştürünce, işte olanlar oldu..! PROFOSYONELLİK İCAT EDİLDİ, MERTLİK BOZULDU misali ile..Ortaya MAFİA, SİYASET de karışınca, çıkar çevreleri ister istemez buralardan NEMALANMAK istiyorlar tabi ki ... İşte bunun içinde o güzide sporsever ruhların içine VİRÜS olan çok az azınlıkdaki terörüst ruhlu insanları çaktırmadan toplumun içine enjekte ediliyor bence... Camları kırmak, adam yaralamak, POLİS araçlarına zarar vermek , insanlara zarar vermek SPOR SEVERLİK OLAMAZ..! OLSA OLSA TERÖRİZİM diye adlandırılır bu tip sevimsiz olaylara bakınca..! (Bilmem tabi ki bu benim görüşüm ve düşüncem)Yalnız bu söylediklerim sadece bizim TÜRKİYE'mizde değil, aşağı yukarı bütün DÜNYA'da olağan hadiseler..! :-( Bizler malesef oturup, TV'den seyredip ancak KINYORUZ..! Yorumunuz için çok teşekkürler..Sevgiler ve selamlar NK  14.05.2012 16:38
 

Hocam, futbolu şutbol haline getiren çıkar grupları-ki siyasiler de tetikliyor- bu hale getirdi. Bacasız endüstri'den çıkar dumanları yükseliyor. Selam ve sağlıkla.

ŞEVKET ÇORBACIOĞLU 
 13.05.2012 16:12
Cevap :
Merhabalar...Sevgili meslektaşım ŞEVKET beyciğim...:-) Aynen sizin bu fikirlerinize %100 katılıyorum... :-) Sonsuz sevgiler ve selamlar size..! :-) NECİP KÖNİ - ADANA / TR  14.05.2012 16:15
 

Hay yüreğinize, aklınıza sağlık!!!!!!!!ŞİDDETE HAYIRRR YAŞAMIN HER KARESİNDE ŞİDDETE HAYIRRRRRRRRRRR.....Saygım ve sevgim size......Resimi KIRMIZI- BEYAZ görüyorum ben EN BÜYÜKKK MİLLİ TAKIMMMM .....NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Nil ALAZ 
 13.05.2012 11:28
Cevap :
Merhabalar...Sevgili NİL hanım..:-) Önce bu DUYARLI ve ANLAMLI YORUMUNUZ için ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM..:-)) Evet aynen ŞİDDETE, ÖFKEYE ve HİDDETE HAYIR + HAYIR...! Bunları teşvik edenleride ŞİDDETLE KINIYORUM ve KINIYORUZ HEP BERABERCE..! :-) Size sonsuz sevgiler, selamlar ve saygılarımı sunarım :-) SAĞOLUNUZ..! :-)) NECİP KÖNİ - ADANA / TR  13.05.2012 17:09
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 298
Toplam yorum
: 2320
Toplam mesaj
: 392
Ort. okunma sayısı
: 8470
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

Necip KÖNİ - İnşaat Mühendisi olup, güzel sanatlar onun bir hobisidir. Resim yapmak (karakalem çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster