Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Mayıs '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
596
 

Futbol tarihinde sarı kırmızı bir leke

Futbol tarihinde sarı kırmızı bir leke
 

Bugün futbol tarihimizde bir soykırım yaşandı. Hem de tarihe adını sarı kırmızı renklerle yazdı.

Üzüldüm hem Türk futbolu adına hem de Galatasaray takımı adına.

Çünkü Galatasaray, bu taraftarı haketmedi.

Futbol yorumcuları bu olayların altındaki nedenleri anlamaya çalışıyorlardı. Kimisi yönetimin suçu diyordu kimisi daha önce Fenerbahçe taraftarının yaptığı hareketlerden kaynaklandığını öne sürüyordu.

Bence bu yorumcuların bugünkü gözü dönmüş taraftardan bir farkı yoktu benim için.

Çünkü bunun gibi bir vahşetin hiçbir nedeni olamazdı haklı ya da haksız.

Gelelim Hasan Şaş'a. Onu ve bir Fenerbahçe taraftarı olarak UEFA kupasını kaldırmış bir takımda böyle bir futbolcuyu barındıranları kınıyorum.

Bu adam ki UEFA ve Şampiyonlar liginde oynamış. Ama yememiş içmemiş dört beş aydır, içinde başka bir takımın oyuncusuna kin beslemiş.

Kesinlikle Lugano'nun ona yaptığı hareketleri savunmuyorum,bunun da bir mazereti olamaz çünkü. Ama bir nefretin bu kadar canlı ayakta tutulmasını anlamakta güçlük çekiyorum.

Taraftarına örnek olduğu için Hasan Şaş'ı ayakta alkışlıyorum.

Avrupa'da gururumuz olmuş bir takımın adını böyle pis işlere bulaştırdıkları için, bütün bir maç boyunca sahaya pet şişe atmaktan ve sürekli küfür yağdırmaktan utanmadıkları ve yüzleri hiç kızarmadıkları için oradaki taraftarı alkışlıyorum.

Sonuncu olarak da böyle bir ortamda, inatla maçı oynatmaya devam eden hakem Bülent Demirlek'i alkışlıyorum.

Ya bir alkış nelere kadirmiş. Kim ortaya attı bu GS'ın FB'yi alkışlama fikrini? Aman kardeşim ne alkışmış be?

Yıllarca neleri alkışlamadık ki biz toplum olarak; bizi ezenleri, bize yalan söyleyenleri, arkamızdan konuşanları, namusumuza el uzatanları ve daha neleri neleri...

Ama bir Fenerbahçe'yi alkışlamak zor geldi.

Bırakın kardeşim böyle şeyleri. Keşke ben bugün Türk futbolunu alkışlayabilseydim şöyle göğsümü gere gere. Ama hüznüm büyük, başım önümde.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir Galatasaray taraftarı olarak Fenerbahçe' yi alkışlıyor, oradaki bu rezilliğin yaşanmasına neden olan Galatasaray taraftarlarını kınıyorum. Onlar Galatasaraylı olamaz. Ne olursa olsun böyle olmamalıydı. Saygılarımla.

Osman Genç 
 20.05.2007 13:30
 

Emel hanım, her geçen gün Galatasaray'la aramızdaki fark açılıyor. 4 yılda 3 defa şampiyon olduk, geçen yıl son dakikalarda şampiyonluğu kaybettik. Son iki yıl hem kendi sahamızda hem de deplasmanda onları 4 defa yenmiş durumdayız. Biz 50 bin seyirci önünde oynarken, onlar 18 bin seyirciyle oynuyorlar. Bir de onlardan alkış mı bekleyeceğiz. Onlar kendilerine yakışanı yaptılar.

Erol Özışık 
 20.05.2007 12:49
 

Ne bir futbol takımına, nede bir siyasiye güvenirim! Hele onlara güvenip toplumun düşüncelerine ipotek koyarak asla yazmam, yazılanları tartışmam. Bu benim kişisel düşüncem zira, yazdıklarım veya savunduklarım beni utandırabilir. İyisimi rengini belli etmemek oturup seyretmek. Söz konusu olay tam bir rezalet ama buna cevap verecekler, yıllardır ağzı açık dinlediklerimiz sizinde söylediğiniz gibi “yorumcular” bunun üzerinden reyting yapanlar milleti birbirine düşürenler bizim kavgamızdan ceplerini dolduranlar olacak. Nasıl kıvırdıklarını görür gibiyim, büyüklük artık yaptığımız pisliklerle ölçülür hale geldi! Eskiden olduğu gibi rakip takımın taraftarıyla kol kola maçlara gitmek için; alay eden fitne ve fesatlık yayan bizim gördüğümüzü sırf inat için farklı gören, spor yorumlarının yapıldığı dedikodu kazanları gibi olan programların kapatılmasıyla sağlanabilinir. (Özgürlük feryatları)Türk sporunun geldiği yerde başımız öne eğilmişse buna çanak tutanlar utansın derim. Sevgiyle kalın

M.Talip Girgin 
 20.05.2007 11:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 77
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 56
Ort. okunma sayısı
: 901
Kayıt tarihi
: 13.01.07
 
 

1979 Giresun doğumluyum. Kendimi bildim bileli kalabalığı sevmem. İnsanlara karşı mesafeliyimdir. He..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster