Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Ağustos '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
6807
 

G noktası kaşifi: Grafenberg

G noktası kaşifi: Grafenberg
 

Daha önceki öpücükoloji blogumda aklını fikrini öpücüklerle bozan değerli bilim adamı Prof. Cane’i işlemiştim. Bu blogumda ise aklını daha ileri konularla bozan ve yaşına rağmen bu konulardan uzak kalmamaya gayret gösteren değerli jinekolog Prof. Ernest Grafenberg’ten bahsedeceğim. Dikkat ederseniz jinekolog ve ürologların çoğunluğu gibi çılgın profesörümüzün de cinsiyeti erkek.

1881 yılında Almanya’da doğan Grafenberg’in tıp literatürüne en büyük armağanı ünlü Grafenberg noktası. Sizin bildiğiniz adıyla G noktası denen bu bölgeyi Prof. Grafenberg bulmuş, ama adını ise kendisi koymamış. Cinsel konularla ilgilenen ürolog ve jinekolog milletinin soyu tükenir mi? tükenmez. Adını 1982 yılında Alice Kahn Nadas “The G-Spot and Other Recent Discoveries About Human Sexuality” kitabında bu noktaya G noktası adını koymuş. Yani esas baba Grafenberg, isim babası (anası) ise Alice Nadas.

Grafenberg önceleri oftalmoloji (göz sağlığı ile ilgilenen bilim) ile ilgilenirken sonradan aklı kadınlara kayıyor ve jinekoloji ile ilgilenmeye başlıyor. Sonradan kadın sağlığına müthiş merak duyan bilim adamımızın G noktasını bulduğunda yaşı ise 69 (1881’de doğdu ve 1950’de buldu). Bu blogu okuyan arkadaşlarımızın “Vay be! Bey amcaya bak, MaşAllah” dediklerini duyar gibiyim. Bu çalışmasını “international journal of sexology” bilimsel dergisinde yayınlıyor. Derginin adında geçen “sexology” kelimesi dikkatinizi çekti. Şimdi üniversite sınav sonuçlarını değerlendiren öğrencilerden özellikle erkek arkadaşların Jinekoloji bölümüne büyük rağbet göstereceklerini tahmin edebiliyorum.

Esasında bu bilim adamımızın bilime katkıları tam anlamıyla ipten dönmüş. Almanya’da Nazilerin iktidara gelmesi ile Berlin-Britz’de sürdürdüğü jinekoloji bölüm başkanlığını bırakmak zorunda kalıyor. Ya bir de vefat etseydi ve bilime bu önemli katkılarını yapamasaydı! Düşüncesi bile korkunç değil mi?

G noktası kadının en erojen bölgesi, yani en çabuk ve kolay uyarılan bölgesi. Yazının en önemli bölümüne gelelim. G noktası nerede?

Vajinanın ön duvarında girişten sonraki yolun 1/3’lük kısmının sonunda (girişten yaklaşık 4 cm sonra) kadının prostat bezine (kadının prostat bezine “Skene bezi” denir) temas etmenin mümkün olduğu saat 12 yönünde bir bölge vardır. İşte bu bölge G noktasının bulunduğu bölgedir. Hassasiyetin kaynağı ise vajina ön duvarı değil, bu duvarın hemen arkasında bulunan Skene bezleridir. Cinsel ilişki sırasında bu bölge uyarılırsa PDE5 adlı protein salgılar. Önceleri idrar yapma isteği belirir ki kadınların bir süre buna dayanması gerekir.

Bu yazıda hiç kötü haber olmaz mı? Elbette var. Kadından kadına bu bölge değişebiliyor ve bazı kadınlarda hiç bulunmayabilir. Hemen telaşlanmayın! G noktası yoksa kadın vücudunda uyarılmayı bekleyen sayısız erojen bölge var. Dudaklar, kulak arkaları, boyun bölgesi, koltuk altları, göğüs ve göğüs uçları, karın bölgesi, kasık bölgesi gibi.

G noktası yoksa bu bölgelerle de kolaylıkla idare edebilirsiniz, hem de bulması çok daha kolay.

Not: Bu yazılardan sonra bazı arkadaşlar adımı Canan değil, Haydariye Dümen koyacaklarmış. Bu yaştan sonra acaba bende girip üroloji, jinekoloji, seksoloji falan mı okusam? Ayrıca biraz güldürmek için yazdığım kelimeler için ürolog ve jinekolog arkadaşlardan özür dilerim. Hayatta birazda gülmek gerekir değil mi?

NİLGÜN BURSA, yaşar açık bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

merhaba ben arcan.yeni kayıt oldum.bloğunu okudum.fakat merak ettiğim birşeyler var.eğer kendine özel bir adresin varsa oraya yazmak isterim .bu arada tüm arkadaşlara merhaba.

ARCAN SARI 
 26.08.2008 15:38
 

:)

Ehli Keyfim 
 09.03.2008 18:30
Cevap :
benden de :))  13.03.2008 19:34
 

slm çok güzel bir yazı elinize sağlık. aslancan00@hotmail.com eklerseniz memnun olurum

ömer elibol 
 25.10.2007 13:50
 

senden yeni bloklar bekliyorum.ayrıca beni önerilerine eklemişsin süpersin canım yaa.

see you later İnşallah =))

superBoy 
 01.10.2007 11:21
Cevap :
sağol gökhancığım. görüşürüz.  01.10.2007 18:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 395
Toplam mesaj
: 247
Ort. okunma sayısı
: 3578
Kayıt tarihi
: 12.08.07
 
 

Yaşadım özgür olduğumu düşünerek... Zincirlerimi görmeyerek... Düşlerim kaldı yadigar... Bir de sevd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster