Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Aralık '12

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
784
 

Galatasaray - Fenerbahce Derbisi öncesi kupa maclarının önemi...

Galatasaray - Fenerbahce Derbisi öncesi kupa maclarının önemi...
 

Resim: Fanatik gazetesi


Derbi öncesı Galatasaray ve Fenerbahce her ıkı Avrupa Takımımız Turkiye Kupası Macı oynayacaklar.

Galatasaray 11 Aralık 2012 Salı günü Saat 19.00 da  TurkTelekom Arenada 1461 Trabzobspor'la ,Fenerbahce ise 12 Aralık 2012 Çarsamba 20.30 da günü Türkiye'nin en eski kulüplerinden Şükrü Saraçoglu stadyumunda Göztepe ile karşılacaktır.

Her iki takımda Hafta sonu Galatasaray'ın TurkTelekom Arena stadyumunda yapacakları mac öncesi, kupa maclarına yedek agırlıkla cıkacagını ve derbiye sakatsız bir takımla cıkıp ılk yarının en mutlu Takımı olmak amacında. Yıllay Yıllar önce ılk Galatasaray - Fenerbahce arasında derbi 1920 tarihinde oynanmış ve bu maçı Fenerbahce 4-1 kazanmıştır. O maçta bütün Futbolcular kolkola maçtan sonra sahadan cıkmıştır. Turkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bile önce beraber oynayan bu ıkı kulübümüzün o zamanki futbolcuları olayların buraya varacagını bilselerdi birlikte omuz omuza savaç verdikleri o yıllarda Vatanı kurtarırken bıle aralarında spor yapan bu ıkı kulüp oyuncuları bu günleri görselerdi ben inanıyorum ki Galatabahce ya da Fenersaray diye bir takım kurarlar o zaman ki sıcak arkadaslıklarının bu duruma düşmemesi için ellerinden geleni yapardı.

Takımlar sahaya spor yapmaya cıkmıyor..

Biribirlerinin nasıl, nerede hangi bir şeyle ( lafla-sözle-kesici-kırıcı-yaralayıcı) bir şeyle yaralayacaklarının planlarını aylar önce yapmaya baslıyorlar. Bu ne yaaa.. Soruyorum kendime bu neee? Seyirciler bundan az degıl 15-20 yıl öncesi yan yana seyrettikleri macları simdi mac zamanı semtlerinden gecemiyor bu neee ... :(

Barselona-Real Madrit maclarını kendı seyırıcılerınden harıc  tv den mılyonlarca insan seyredıyor..

Neyi seyredıyor bu mıllet.. Soruyorum neyi..  Oynanan futbolu degıl mı?

Bizde ise savaşı seyretmeye geliyorlar.. Neyin savaşıysa bu. Birilerinin çıkar sagladıgı.. Böyle kaoslardan rant elde ettıkleri nemalandıklarına ınanmak istemıyorum ama öyle gibi geliyor bana da coğu insanların sag duyulu insanların dedıgı gıbı. Birileri bundan nemalanıyor arkadaşlar, bizler taraftar olarak sadece pıyon oluyoruz. İnşallah hak eden kazanır ve centınmenlık kazananı alkışlamak... Ya yakışır be, yakışır Galatasaray'a  bırakın gelsin rakip takım sahasına seyretmeye insanlar .. Takımını desteklesin, eglensin, kazanırsa da alkışlasın yenilen ne olur.. Ne olur sanki ... Bunu yapacak yürekli insanlar nerede??? Var da saklanıyorlar mı?.... Çıkın ortaya ve bagırın dostluk diye bagırın... Kım kahraman, kim kabadayı o zaman bellı olur.. İnsanlar bir agızlarınla konusur, bir de yüreklerinle...  Ben yüregimden söylüyorum yüregimden... Düşünün bir Fenerbahce yendi de Galatasaray Şampiyon olmadı mı? Galatasaray yendi de Fenerbahce olmadı mı?

Siz önce takım olarak Göztepe'yi 1461 Trabzonspor' u gecin... Önce kupada sonra biz tam takım derbiye hazırız diye konuşun .

Her iki takımında oyunu taraftarını mutlu etmiyor aslında... Sizler önce bunu cözün... Sonra bir derbiyle yatmayın kulagınızın ustune her hangi biriniz teknık-ya da yönetim olarak önce bir araya gelin rakip takımla deplasmana nasıl geliriz gideriz, dostlugu kurarız, bunun  hesaplarını yapın...

Tabi ki şakalasşın, yenince yenilince ama dostca, bırakın nemalanmaları... Bırakın insanlar dostca birlikte mac seyretsin, bırakın bundan da para kazanmayın biraz bu ıkı tarafın birbirini yemesinden yazıktır... :(

Maca gelince;

Galatasaray üstün gözükse de kolay gol yıyor  ve defansı acık verıyor, Fenerbahce ne kadar durgunda görünse biri cıkıp hiç ummadık bir vuruş yapabiliyor. Onun ıcın bu macın galibi belli degil ama sanırım hakemı bence belli.

Tahminime göre ya Yunus YILDIRIM ya da Halis ÖZKAHYA .. Bu tabii benim düşüncem..

MAC BİTER SPORTMENLİK BAKİ KALIR

Hüseyin KURAN
  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 13
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 177
Kayıt tarihi
: 20.11.12
 
 

Üniversite mezunu, emekli, Eskişehir'de oturan koyu bir Galatasaray taraftarıyım... Futbola dair ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster