Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ağustos '13

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
177
 

Galatasaray- Fenerbahçe… Bence berabere…

Galatasaray- Fenerbahçe… Bence berabere…
 

  İki pehlivan çıkmışlar meydane, ikisi de birbirinden merdane…

Göreceğiz bakalım , merdane bir oyun mu olacak, yoksa iki takım da birbirlerini yiyecekler mi?

Daha maç başlamadan Başkanlar :” Ben seni istemem, ben de seni istemem…” diyerek çocuk gibi itişip kakışmaya başladılar. Zaten Aziz Yıldırım’ın adetidir. Ne zaman böyle bir karşılaşma olsa, hemen işi sertliğe sürer. Neyse ki futbolcular her zaman bu sertliğe kapılmıyorlar.

Bakın,  Galatasaraylı Selçuk’la, Fenerbahçeli  Emre  bir araya gelmişler ; birbirlerine güzel dileklerde bulunmuşlar; maçın kardeşlik havası içinde geçmesini istemişler… Ne güzel değil mi? Peki, nedir o Aziz Yıldırım’ın afrası tafrası..!

Her ki takım da bu dönemde çok para harcadı, bir çok yeni transfer yaptı. Gerçi Fenerbahçe takım daha çok yenilendi gibime geliyor ama Galatasaray’ın yenileri Drogba, Sneijder de takıma henüz oturmadılar. Hele Sneijder hala bazı uyumsuzluklar yaşıyor gibi.

Fenerbahçe’nin yenileri Emenuel Emenike bilinmedik bir futbolcu değil ; bir sezon Rusya’da futbol oynadı ve döndü… Ötekiler : Holmen, Michal Kadlec, Bruno Alves … Sonuncuyu saymazsak öncekiler takım için sürpriz… Oturmaları için zaman alabilir.  Bruno Alves .. tecrübeli, marifetli bir futbolcu ama; böyle futbolcular genellikle yaşlı oluyorlar ve bir süre sonra duruyorlar.  Fenerbahçe Oscar Cordoza konusunda fena halde hayal kırıklığına uğradı. Cordoza adeta Fenerbahçe’yi parmağının ucunda oynattı , sonra da özür diledi. Alper Potuk, Fenerbahçe’nin en sürpriz elemanı. Eskişehirde çıkardığı performansı, Fenerbahçe’de gösterebilecek mi, bilemiyorum. Aslında onun futbolunu biraz eski Galatasaray’lı Suat’ın futboluna benzetiyorum. Teknik bir futbolcu, sadece biraz zayıf. Bu bakımdan sakatlanmaya eğilimli.  Göreceğiz.

Ersun Yanal , kendi açısından kendi kendisiyle tutarlı bir insan. Bir takımı nasıl çalıştıracağını iyi biliyor. Terim’e nazaran çok genç, bu bakımdan sinirlerine daha çok hakim olabilir. Ama Fenerbahçe bir gol yediği zaman, Yanal’a nasıl küfürler gelecektir ve bir süre sonra ne zaman, millet “Yanal istifa… Yanal istifa…” diye bağırmaya başlayacaktır hiç belli olmaz. Yanal’ın sağlam durması gerekir. Yoksa , Terim bir kurttur onu yer...!

Galatasaray ise Drogba ve Sneijder’e çok güveniyor. Bunlar aslında artist adamlar , modern futbola ayak uyduracak ve doksan dakika sahada koşabilecek futbolcular değil. O bakımdan bunların Galatasaray’da çoğu kez tek devre oynadıklarını görmek şaşırtıcı olmayacak. Ama bu futbolcular olduğu sürece Galatasaray’ın maçları seyredilmeye değer çünkü bunlar “Klas” futbolcular ve her an çıkarttıkları bir gol sahaları yıkabilir. Ama Galatasaray’ın istikrarına nasıl etki ederler bilemiyoruz. Galatasaray’ın yenilerini de pek tanımıyoruz. Ama eskiler yeter.
Sadece birkaç mevkide tereddütler var. Terim, Hamit’i ne yapacağını bilemiyor. Bazı maçlarda çok iyi, bazı maçlarda duruyor. Emre, tam antrenman oyuncusu…Hazırlık maçlarında iyi, ama asıl maçlarda o kadar rahat değil. Bence Amrabat tercih edilmeli.

Galatasaray , hazırlık maçlarında mahalle takımlarıyla oynamadı, İngiltere’de Porto’yu, Arsenal’i yenerek bir kupayla yurda döndü. Onun için özgüveni fazla. Aynı istikrarı ilk maçta da tutturursa Fenerbahçe yandı gitti. Belki fark da yer…

Ne yazık ki Fenerbahçe henüz hazır gözükmüyor . O bakımdan bu “Şampiyonlar Şampiyonu” maçında oyuna dezavantajlarla başlayacaktır. Teknik Direktör acemi… Futbolcuların yarısı acemi… Üstelik takımı derleyip toplayacak bir orta adam da yok.

O bakımdan Fenerbahçe’ye Selçuk tek başına yetebilir… Gerisi de üvertür..
Seyredelim bakalım. En büyük maçta “En büyük takım” kim olacak?

Bir Galatasaraylı olarak tabii Galatasaray’ın kazanmasını istiyorum ama… Ama bu Derbi bir maçtır. Sonucu okumak hiç de kolay değil.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

iyi oynayan berabere kalsın. Size ayıp olmasın.

Şahin ÖZŞAHİN 
 11.08.2013 15:35
Cevap :
Berabere kaldılar da... Galatasaray faizini aldı. Zaten belliy di..!?  12.08.2013 16:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 752
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster