Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Eylül '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
211
 

Galatasaray-Beşiktaş maçındaki tezgah ne iş?

Galatasaray-Beşiktaş maçındaki tezgah ne iş?
 

(Görsel: tr.eurosport.com)


22 Eylül 2013 akşamı tüm Türkiye GS-BJK maçı sırasında yaşanan olayları canlı olarak TV’lerden izledi. Bu nedenle, maçta olup bitenlerin ayrıntılarına değinmeyeceğim. Ancak şu soruları sormak durumundayız:

Normal koşullarda maç başına tek bir spor savcısı görevlendirilmesi yeterli iken, Beşiktaş ve Galatasaray maçında neden dört spor savcısının görevlendirilmiştir? Tüm maçlarda artık bir gelenek haline gelen ve karşılaşmanın 34. dakikasında “hükümet istifa! her yer Taksim, her yer direniş!” sloganları atılırken, maçı naklen veren TV kanalının sesi kısarak canlı yayın yerine eski maçlardan taraftar sesi yayınlaması hangi akla hizmettir? Böyle yaparak bunlar kimi kandıracaklarını zannediyorlar? Bu ne büyük bir acz ve ne büyük bir zavallılıktır?  Beşiktaş taraftarlarının Gezi Parkı olaylarına destek veren ve hükümete karşı tavrını kırmak, taraftarın muhalefetini sindirmek amacıyla AKP’nin katkısıyla provokasyon çıkarmak için çakma rakip taraftar grubu kurulduğu ve bu gruba bedava bilet dağıtıldığı iddiaları doğru mudur?

Türkiye AKP döneminde çok şey kaybetti. En çok insanlığını kaybetmiştir, insan olduğunu unutmuştur. Hükümet iktidarda kalabilmek uğruna iç savaştan, Suriye ile savaşmaktan, ölümlerden, Sünni-Alevi çatışmasından, maçlarda olay çıkartmaktan medet umar hale geldi. Yeter ki kaos olsun, kargaşa olsun, insanlar ölsün.  Zira iktidardan düştükleri an Yüce Divan’da yargılanacaklarını biliyorlar. Çok korkuyorlar, gözbebekleri deli deli bakıyor, sözler gırtlaklarında düğümleniyor, yalan söylemekten sesleri çatallaşıyor, boğazları şişiyor ama, ne yaptıklarını, ne yapacaklarını çok iyi biliyorlar ve asla vazgeçmiyorlar.  Türkiye baştan başa yansa, binlerce kişi ölse umurlarında olmayacak ve istiflerini bozmayacaklar.  Ellerinde baldıran zehiri, sırtlarında kefenle iktidar olanlardan ne beklenir? AKP hükümeti, halka ve gençliğe karşı yakın tarihin  en büyük, en acımasız saldırılarını dozajı her geçen gün arttırarak sürdürüyor!

2014 Mart seçimlerini kazanamayacağını anladıkları an seçimi engellemek için Beşiktaş-GS maçında gördüğümüz türden  provokatif taktik eylem ve kışkırtmalara tüm ülke çapında başvurmaktan çekinmeyecekleri açıktır. Beşiktaş – Galatasaray maçındaki  tezgah AKP’nin tüm ülke için planladığı tezgahın prototipidir!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bu yazdıklarınız benim ve daha bir çok kişinin bugünkü düşünce ve söylemleri olduğunu söylemek isterim. Manzara çok net gözüküyor. Yani bir anormallikler dizisi sonucu bu olaylar bu noktaya getirildi. Amaç Çarşı grubunun itibarsızlaştırılması. 2 yıldır Fenerbahçe maçlarında oynana çirkin tezgah sizin de altını çizerek yazdığınız gibi gene oynanıyor...

Ali CANTAS 
 23.09.2013 22:44
Cevap :
Benzer çirkin taktikler Hitler Almanyasında da tezgahlanmıştı. Umarım sonları onlar gibi olmaz. Esenlik  24.09.2013 21:13
 

Erol Bey merhaba. Futbolu uzaktan takip ederim. Bildiğim kadarıyla Beşiktaş seyircisi en ılımlı, efendi diye tabir edilen bir taraftar profiline sahip. Hiç bir Beşiktaş taraftarı maçın son saniyelerinde takımını daha da kötü pozisyona sokacak bir eylemde bulunmaz. Demek ki "Derin Devlet"i bundan sonra heryerde göreceğiz...Ayrıca sahayı karıştıranların, bir elden forma ve taraftar kaşkolu taşımaları da çok ilginç. İyi günler.

Ali Rıza İZGİ 
 23.09.2013 22:19
Cevap :
Yorumunuza teşekkürler Ali Bey. Bu sabah itibarile GS-FB-BJK taraftarlarına karşı operasyon başlatıldı! Oldu olacak Hitler’in yaptığı gibi milleti stadyumlara toplayıp oradan toplama kamplarına yollasınlar! Hükümetin duyduğu korkunç korkunun hayal bile edemeyeceğimiz bir düzlemde olduğu anlaşılıyor! Esenlikler.  28.09.2013 8:54
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 129
Toplam yorum
: 179
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1748
Kayıt tarihi
: 27.07.06
 
 

1968 yılından bu yana dinler tarihi, mitoloji, sosyoloji, antropoloji, dinbilim, teozofi, metafiz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster