Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Mayıs '17

 
Kategori
Futbol
Okunma Sayısı
73
 

Galatasaray'dan 19 Mayıs'ta Osmanlıspor'a 2 tokat

Galatasaray'dan 19 Mayıs'ta Osmanlıspor'a 2 tokat
 

Atatürk ve GS


GALATASARAY’DAN  19 MAYIS’TA OSMANLI’YA  İKİ TOKAT; 2-0

19 Mayıs 2017

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray kulüpleri kutlama mesajı yayımladı:

Galatasaray: Galatasaray Kulübünün mesajında da sonu Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile biten, milli mücadelenin başlangıç tarihi sayılan 19 Mayıs 1919'un 98. yıl dönümünün yaşandığı hatırlatılarak, "Bu günü, ülkenin geleceği olan gençlere armağan eden Büyük Önder Atatürk'ün Samsun'a ayak basışının 98. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ay-yıldızlı bayrağın dalgalandığı toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizin hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Beşiktaş: "Cumhuriyet'e yaraşır yepyeni bir neslin zihinsel ve bedensel eğitiminde, Türk sporunun gelişiminde daima Ata'sının hizmetinde olan camiamız için Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilen bugün, çok daha anlamlı ve gurur verici bir tarihtir. 19 Mayıs'ı Türkiye'ye armağan eden en büyük Beşiktaşlı Atatürk'tür; 19 Mayıs'ı, Gençlik ve Spor Bayramı'na dönüştürmek ise bir Beşiktaş zaferidir. Kurucularımızdan Ahmet Fetgeri Aşeni'nin 1935 yılında kulübümüz adına yaptığı önerinin kanunlaşması sonrasında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşkuyla, büyük bir onurla nesillerden nesillere kutlanmaya devam etmektedir. 1981 yılından bu yana 'Atatürk'ü Anma Günü' olarak da kutlanan bu anlamlı günde; Türk gençliğinin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı coşkuyla kutlarken, Ulu Önderimiz Atatürk ve silah arkadaşlarını da minnetle anıyorum."

Fenerbahçe: "Türk milletine bağımsızlığı, çağdaşlığı ve demokrasiyi getiren kutlu zaferimiz Kurtuluş Savaşımızın kıvılcımlarının başladığı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ulusuna inancı ve kararlılığı ile Samsun'a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919'un 98. yıl dönümünü yaşıyoruz. Bu anlamlı günü Türk gençliğine armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz." denildi.

Türkiye Spor Toto Süper Lig 2016/2017 turgay Şern sezonu  19.05.2017 20:00 günkü 32. Maç:

Bu maç; Hamza Hamzaoğlu’nun değil de Tudor’un sınavıydı. Gerçi, Melih Gökçek Fenerbahçe için, Hamza ise kendisi için Osmanlıspor’u oynatacağı maçtı.

Tudor bu sınavdan geçen oldu..

İlk yarı iyi başlayan, fakat sonradan ataklarla Galatasaray’ı rahatsız eden Osmanlıspor, Galatasaray’ı kontratak konumuna düşürdü ve Galatasaray da Osmanlıspor’u 2 kere düşürerek 2-0 öne geçti. Sneijder(24’te) ve Sinan Gümüş’ün(34’te) golleriyle..

Maç ikinci yarıda da benzer tempoda geçti. FakaT gol olmayınca Galatasaray maçı 2-0 kazandı..

Galatasaray: 1Fernando Muslera-3Ahmet Çalık-14Martin Linnes-26Semih Kaya-55Sabri Sarıoğlu-8Selçuk İnan-10Wesley Sneijder-20Bruma(86’da Josue Filipe Soares Pesqueira)-27Tolga Ciğerci-9Eren Derdiyok(57’de Lukas Podolski)-18Sinan Gümüş(62’de Garry Rodrigues)  

İlk 11 Değeri : 65.000.000 EUR

Yedekler: 19Cenk Gönen-23Lionel Carole-28Koray Günter-    16Garry Rodrigues-30 Josue Filipe Soares Pesqueira-34Nigel de Jong-11Lukas Podolski   

Çalıştırıcı: Hırvatistan Igor Tudor

Takım Değeri :113.200.000 Euro

Osmanlıspor FK: 99Zydrunas Karcemarskas-2Avdija Vrsajevic(66’da Adrien Regattin)-4Koray Altınay-21Vaclav Prochazka-33Muhammed Bayır-61Numan Çürüksu-10Badou Alioune Ndiaye-20Luiz Carlos Martins Moreira -27Umar Aminu(62’de Musa Çağıran. Eski GS’li)-9 Pierre Achille Webo Kouamo-39 Thievy Guivane Bifouma Koulossa

 İlk 11 Değeri : 20.650.000 EUR

Yedekler:1Hakan Arıkan-3Lukasz Szukala-7Engin Bekdemir-11Erdal Kılıçaslan-17Adrien Regattin-35Musa Çağıran-24Raul Andrei Rusescu    

Çalıştırıcı:Hamza Hamzaoğlu 

Takım Değeri :51.900.000 Euro

Stat:Ali Sami Yen Aslantepe Türk Telekom Arena       Hakemler: Ali Palabıyık-Kerem Ersoy -Serkan Olguncan  

Goller:GS’dan; Sneijde(24) ve Sian Gümüş(35)’te attı. 

Galatasaray düşmanları, aşağıdaki sıradan birini ciddiye alıp Galatasaray’a sallamaya başladı. Özellikle Beyaz soytarılar..

Galatasaray'da kongre sesleri! İmza kampanyası başladı.

Ali Güvenç Kiraz, AA muhabirine yaptığı açıklamada. tüzük gereği kaydı açık üyelerin 5'te 1'inin imzasıyla olağanüstü genel kurula gidilebildiğini vurgulayarak, "Çalışmalara başladık ve ilk imzayı ben attım." dedi.

Son yapılan mali genel kurulda 7 bin 800 civarı kaydı açık üye bulunduğunu, bu rakamı 8 bin kabul etmeleri halinde de bin 600 imzanın erken seçime gitmek için yeterli olduğunu anlatan Kiraz, "Hazırladığımız formu yaklaşık 1 hafta içine tüm üyelere ulaştıracağız. Şu anda çok enteresan bir ilgi var. Üyelerimizin, Galatasaray'ın içinde bulunduğu mevcut duruma kayıtsız kalmayacaklarına inanıyoruz. İlk 15 gün içinde 500 imzaya ulaşmamız halinde, çalışmayı sürdüreceğiz. Aksi durumda ise sonlandıracağız." diye konuştu.

Saffet Sancaklı, aşağıdaki çıkışını kimin için yaptı? Türk futbolu için mi, dinden ve futboldan geçinenlerin takımı Başakşehirspor için mi, üç büyükler için mi, yoksa Hakan Şükür yerini alıp Spor Bakanı olmak için mi? Karar verin!!

Saffet Sancaklı: 'Yıldırım Demirören defolup gitmeli'

[[ Eski futbolcu Saffet Sancaklı, meclis kürsüsünden ses getiren bir konuşma yaptı. Kulüplere uygulanan vergi kolaylığına karşı çıkan MHP Milletvekili, TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibine sert bir dille yüklendi. Saffet Sancaklı, 'TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve ekibi Türk futbolundan pılını pırtısını toplayıp, defolup gitmeli' ifadelerini kullandı.]]

"Atatürk Galatasaray taraftarıydı!"

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Atatürk hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. Koleksiyoner Yüksel, Atatürk'ün Galatasaray'ı tuttuğunu, bu konuyla ilgili elinde belge olduğunu söyledi. Yüksel, bunun ispatı olan belgenin de kendi arşivinde olduğunu belirtti.

Ankaralı ünlü koleksiyoner Muhammet Yüksel, Ulu Önder Mustafa Kemal'in Galatasaray taraftarı olduğunu kanıtlayan belgenin arşivinde bulunduğunu belirterek, filigranlı ve ıslak imzalı belgede Atatürk'ün, Galatasaray için "Benim de gönül verdiğim kulübün" ifadelerini kullandığını söyledi.

Koleksiyoner Yüksel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Büyük Önder Atatürk'ün 2 Aralık 1930'da, Galatasaray Lisesi'ne yaptığı ziyaretinin ardından kulübe iki adet fotoğrafını imzalayarak gönderdiğini, bu fotoğraflardan birinin halen Galatasaray Kültür ve Sanat Merkezi'nde sergilendiğini, diğerinin ise Ankaralı bir koleksiyonerde olduğunu dile getirdi.

Ankaralı koleksiyonerin elindeki fotoğrafı 2011'de ortaya çıkardığını ve daha sonra sattığını ifade eden Yüksel, bu fotoğraflarla ilgili, Atatürk'ün "T.C. Reisicumhurluğu" antetli kağıdıyla dönemin Galatasaray Lisesi Müdürü Fethi İsfendiyaroğlu'na gönderdiği yazının da bir süre önce eline geçtiğini bildirdi.

Yüksel, "Özel" ibaresiyle filigranlı bir kağıda yazılan teşekkür yazısında, "Galatasaray Lisesi'ne ziyaretime göstermiş olduğunuz ilgi, alakaya teşekkür ederim. Yaverimle iki adet fotoğrafımı imzalayıp size gönderiyorum. Büyük fotoğrafı müzede, küçük fotoğrafı lisede değerlendiriniz. Benimde gönül verdiğim kulübün Türk sporuna katkı sunacağından hiç şüphe duymuyorum. Makul taleplerinizi başvekile ilettim. Sizinle temas kuracaklar. Başarılarınızın devamını dilerim" ifadelerinin yer aldığını söyledi.

Atatürk hayranı ve Galatasaray taraftarı biri olarak belgenin kendisini çok heyecanlandırdığını belirten Yüksel, şöyle konuştu: "Belgede, Atatürk'ün 'Benimde gönül verdiğim kulübün Türk sporuna katkı sunacağından hiç şüphe duymuyorum' ifadeleri, Atatürk'ün hangi takımı tuttuğunun da çok açık bir delili. O, kulübün Türk sporuna katkı sunacağından hiç şüphe duymuyor, ben de Atatürk'ün Galatasaraylı olduğundan şüphe duymuyorum. Bir insan neye gönül verir? Çok sevdiği bir kulübe gönül verir."

ŞEVKET ÇORBACIOĞLU

ŞUTLUYORUM

evesbere@mynet.com

evesbere@gmail.com

sevket-che@hotmail.com.tr

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1306
Toplam yorum
: 1075
Toplam mesaj
: 88
Ort. okunma sayısı
: 961
Kayıt tarihi
: 16.12.07
 
 

İnş. mühendisiyim. Eskiden sesli düşünür, kentimi ve çevremi rahatsız ederdim. Şimdilerde, kendim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster